Ivetasp
20.04.09,12:55
Mám zamestnanca - vodiča v Nemecku a potrebujem, aby mi poslal doklady poštou. Potrebujem radu: dá sa z Nemecka poslať pošta na Slovensko tak, že na obálku napíše poštovné hradí príjemca? Vlastne, že poštovné by som zaplatila tu ja pri preberaní zásielky. Posielal by to ako normálny list. Ide tu o to, že som volala do Bratislavy na Slovenskú poštu a tam mi pani povedala, že ona vlastne ani nevie, že sú to predpisy nemeckej pošty a ona ich neovláda. :mad: Takže, keď som sa tam nič nedozvedela, možno má s týmto skúsenosť niekto z Vás a bola by som rada, keby mi niekto poradil.
Chobot
20.04.09,11:36
Mám zamestnanca - vodiča v Nemecku a potrebujem, aby mi poslal doklady poštou. Potrebujem radu: dá sa z Nemecka poslať pošta na Slovensko tak, že na obálku napíše poštovné hradí príjemca? Vlastne, že poštovné by som zaplatila tu ja pri preberaní zásielky. Posielal by to ako normálny list. Ide tu o to, že som volala do Bratislavy na Slovenskú poštu a tam mi pani povedala, že ona vlastne ani nevie, že sú to predpisy nemeckej pošty a ona ich neovláda. :mad: Takže, keď som sa tam nič nedozvedela, možno má s týmto skúsenosť niekto z Vás a bola by som rada, keby mi niekto poradil.

Nebude to také jednoduché, Deutsche post nemá v cenníku takú službu. Ale keď som si dal na ich stránke vyhľadať obdobnú otázku, tak mi poradilo kontaktovať ich CAll centrum:

http://www.deutschepost.de/dpag?xmlFile=1016089&lang=de_DE&skin=hi&check=yes&APP.client=DP_GK&APP.referrer=COS_Services-Test&APP.lang=de_DE&PA.CONTEXT=nfas&PIF.SESSIONID=NO_SESSIONID&PIF.APP_FORM=NFASInitForm&PIF.LAST_ACTIVITY=NFASInit&APP.question=empf%E4nger+z%E4hlt+postgeb%FChr

http://www.deutschepost.de/dpag?xmlFile=1016979

Takže skús im napísať cez ten formulár, možno ti napíšu, ako je to možné.

Ale jednoduchšie by bolo, keby to zaplatil v DE v hotovosti, hádam len má nejaké tie 2-3 eurá na poštovné...:rolleyes:

A nemôžeš sa hnevať na pracovníkov pošty, že nepoznajú poštový poriadok Deutsche Post. Ani ty nevieš, za aké ceny predáva váš zahraničný obchodný partner svoje produkty v nemecku...
Ivetasp
20.04.09,12:07
Ďakujemza odpoveď.
Tu nejde o to, že by nemal na poštovné, ale ide o to, že je vodič, ktorý jazdí kamiónom a neviem, či nájde niekde poštu alebo niečo tak, kde by kúpil známku. Lebo poštové schránky sú po Nemecku hocikde, aj na odpočívadle na diaľnici. Lebo do Čiech nášmu obch. partnerovi to posiela bežne tak, že na obálke napísané po česky a aj po nemecky - poštovné hradí prijímateľ a ja som myslela, že niečo také ide poslať aj na Slovensko.