akinom71
20.04.09,13:19
chcem sa popýtať, či niekto z Vás nepracuje s účtovným programom Pohoda. Ja som totiž vhupla do tohto programu z jedného dňa na druhý a po prvýkrát idem spracovať aj mzdy pracovníkov. Preto som si pracne vypísala údaje v personalistike, zadala priemer na výpočet dovolenky a dane a tak, ale mám pár otázok:
1/zamestnanec bol na PN 5 dní v mesiaci marec. V programe ma upozornilo, že musím nahodiť DVZ pre výpočet náhrad. Program nám to nevypočíta, pretože mzdy za rok 2008 nám spracovávala externá firma. Neviem teda, kde treba navoliť tento údaj.
2/ máme pracovníkov na dohodu o pracovnej činnosti. Ich odmena je do 165,97 €. Podľa §43 zákona o dani z príjmu by mali mať zrazenú zrážkovú daň, ale keď som si kontrolovala výplatné pásky od firmy, ktorá nám spracovávala mzdy, tak tam nemali žiadnu zrážkovú dať. Proste, akú mali dohodnutú odmenu, tak taká im bola vyplatená. Ako mám teraz postupovať? Musím im daň dodatočne zraziť?
3/ zamestnávame dôchodcu na kratší pracovný čas. Po spracovaní mzdy ma upozornilo, že mám upraviť priemer pre zdravotné poistenie lebo nemá minimálnu mdzu. Ale keď som si prepočítala 295,50€/8hod*6hod, tak mi vyšla mzda 221,62 a mzdu má nahodenú vo výške 225,72. V čom je teda problém?
Ono toho budem ešte možno mať aj viac, ale toto potrebujem momentálne dosť súrne, pretože musím za mesiac marec spracovať mzdy a nerada by som urobila chybu.


Ďakujem Monika
arizona
20.04.09,11:51
akinom71
21.04.09,04:56
moc ďakujem. Verím, že budem na tejto stránke teraz častejšie.:)