jezevcik88
20.04.09,13:26
Ma niekto prakticku skusenost so zivotnostou glasbitu g200 s posypom od firmy icopal ako stresnej krytiny?
kabatik
20.04.09,19:35
Glasbit je asfaltový pás z oxidovaného asfaltu a z toho dôvodu je jeho použitie na rovnú strechu úplne na spodu rebríčka. Tieto pásy zvyčajne neodolajú teplotám pri letných horúčavách / 33-35 stupňov/ a vytvoria sa nich takzvané pluzgiere. To je zvyčajne začiatok ich konca. Doporučujem dať na vrchnú vrstvu modifikovaný asfaltový pás SBS na bázi termoplastických kaučukov.Je mnoho výrobcov týchto pásov. Aj ICOPAL vyrába napr.Elastobit. Veľmi kvalitný je aj MIDA TOP GS4. Kvalitou vysoko prevyšujú oxidované pásy.Dajú sa zohnať za necelých 5 eur/m2 aj s DPH.
Milan.Žiška
21.04.09,04:41
Glasbyt G200 je z kategórie kvalitatívne najnižších bitumenových oxidovaných pásov. V súčasnosťi, pri zachovaní využitia "technických" vlastností je použitie oxidovaných pásou vhodnejšie ako konšrtukčné zabudované vrstvy. Pásy s povrchovou úpravou sypaným kremielkom sú "viac menej" určené na rekonštrukcie resp. opravy konštrukcií realizovaných touto materiálovou bázou.
Môj názor je, že izolácia z tohoto materiálu nemusí byť zlá ( ak sa dobre inštalujú a v skladbe je riešená celá problematika chýb plochých striech), ale osobne by som asi volil cestu "kvalitnejších materiálov". Výber je od krytiny z APP .... SBS. V prílohe je to podrobnejšie.
jezevcik88
21.04.09,11:44
Predpokladam,ze sa daju navarit tieto SBS pasy uz na existujuci Glasbit. Pockam daky ten rok kym sa tam nespravia tie pluzgiere a prevarim. Nevadi tam ten posyp glasbitu na ktory sa nove pasy budu privarat?
jezevcik88
21.04.09,12:40
Z icopalu som dastal odpoved

Dobry den,
zaruka na funkcnost materialu (Glasbit) je 5 rokov.
Zivotnost materialu neudavame.
Predpokladana zivotnost je 20 az viac rokov.
Samozrejme su dolezite urcite podmienky, ako napr. sposob zabudovania, udrzba, ...

S pozdravom
kabatik
23.04.09,09:52
Predpokladam,ze sa daju navarit tieto SBS pasy uz na existujuci Glasbit. Pockam daky ten rok kym sa tam nespravia tie pluzgiere a prevarim. Nevadi tam ten posyp glasbitu na ktory sa nove pasy budu privarat?
Samozrejme , že sa dajú. Napr.: MIDA TOP GS4 je priamo vyrobený na sanáciu striech a prispôsobený na lepenie natavením na všetky asfaltové a kovové povrchy. Podklad však nesmie mať hrubozrnný čadičový posyp. Potom sa musí urobiť špeciálna penetrácia na vyrovnanie povrchu.
kabatik
23.04.09,09:54
Z icopalu som dastal odpoved

Dobry den,
zaruka na funkcnost materialu (Glasbit) je 5 rokov.
Zivotnost materialu neudavame.
Predpokladana zivotnost je 20 az viac rokov.
Samozrejme su dolezite urcite podmienky, ako napr. sposob zabudovania, udrzba, ...

S pozdravom

Dúfam, že si od nich nečakal inú odpoveď. Životnosť SBS pásov je garantovaná minimálne 30 rokov.