Pohar
20.04.09,16:36
prosím poradte dobrú turistickú obuv pre tretiačku na ZŠ, idú do školy v prírode a chcem jej kúpiť dobrú obuv...
máte skúsenosti? prosím dajte typ
chcem hlavne mäkkú gumenú podrážku, nech sa jej to v lese nešmýka.....
a hlavne pohodlné....
vďaka za každú radu, skúsenosť, názor
alla66
20.04.09,15:25
Pridám link : http://www.sportacko.sk/znacky/lytos/11

trekingové boty značky LYTOS mám doma, sú ľahké, vhodné do každého počasia, majú protišmykovú podrážku a pri chôdzi necítim kamene:confused:
Pohar
20.04.09,15:30
dakujem
alla66
20.04.09,16:13
Ešte sa popýtaj v špecializovanej predajni na športovú obuv, budú vedieť viac a poradia vhodnú obuv pre dcéru.
Pohar
20.04.09,17:12
ok behneme popozerat
aj vyskusat.......
ale dakujeme za typ - vyzerajú úplne super......pohodlné.
Braňo
24.07.12,05:16
ok behneme popozerat
aj vyskusat.......
ale dakujeme za typ - vyzerajú úplne super......pohodlné.

Nepíšeš, do akej sumy si ochotná ísť. Ku absolútnej špici patrí značka Asolo, Scarpa, Meindl, Lowa, La Sportiva, Salewa. Závisí však ako často bude trekovať. Ak bude trekovať párkrát do roka stačí jej aj topánka z predchádzajúceho príspevku.
KoxXxo
24.07.12,05:31
Nepíšeš, do akej sumy si ochotná ísť. Ku absolútnej špici patrí značka Asolo, Scarpa, Meindl, Lowa, La Sportiva, Salewa. Závisí však ako často bude trekovať. Ak bude trekovať párkrát do roka stačí jej aj topánka z predchádzajúceho príspevku.

Po troch rokoch ich už asi aj zodrala.
bjuty smis
24.07.12,05:37
v lidli mávajú v akcii za cca 20.-€...
má ich niekto-vyzná sa v tom niekto ? aká je to kvalita ?
MikiHalasko
24.07.12,05:38
Ja mám značku Scarpa a tiež som bol spokojný so značkou Planika. Ale keď ti môžem poradiť, choď radšej do špecializovanej predajne a tam si pokecaj s predavačmi, to je naj spôsob ako kúpiť dobrú obuv. A nezabudni aj dobré ponožky do tej dobrej obuvi. :)
dalid
24.07.12,05:54
Asi nemá moc zmysel kupovať tretiačke na ZŠ turistické topánky za 100€, keď za rok z nich vyrastie... A koľko do roka spraví túr??? V akom teréne?? (Tatry - žula, alebo niekde po trávnaných kopcoch?)

bjuty smis - Zas v tom Lidli... No ak s tým pojde párkrát na hríby do lesa OK, ale na Kriváň by som to nedal na nohu ani môjmu nepriateľovi ;)
bjuty smis
24.07.12,06:21
no ja ich budem potrebováť práve tak 3 x do roka, manželka teraz došla na to, že je turistka a vo mne vidí tiež obrovský spiaci talent na turistiku..:)
síce 3 x do roka, ale určite aj tatry, ale žiadnu divočinu...takže radšej trocha priplatiť ?
dalid
24.07.12,06:49
Ak by to bolo ozaj iba cca 3x do roka, tak ich kúp.. Keď sa rozpadnú, alebo po roku zistíš že chceš lepšie, budeš vedieť čo presne ti na Lidlových topánkach vadí a čo očakávaš od tých nových...

Na druhej strane, ak sa tebe spiaci talent neprebudí, nebude ťa mrzieť, že sa ti niekde v poličke váľajú nevyužité turistické topánky na x-desiatok (stoviek ?) Euro ;)
zena77
24.07.12,07:59
mimotemy "Zas v tom Lidli... No ak s tým pojde párkrát na hríby do lesa OK, ale na Kriváň by som to nedal na nohu ani môjmu nepriateľovi ;)"

- ale hádam to nebude až také zlé ;), pre tretiačku - do tábora v pohodke, ja rozmýšľam, že si kúpim tiež - na občasnú túru - ale má niekto skúsenosť s topánkami z Lidla ???
ako sme spomínali - sú tu Lidlový priaznivci aj zaznávači :)
Oliwa
24.07.12,08:10
mimotemy "Zas v tom Lidli... No ak s tým pojde párkrát na hríby do lesa OK, ale na Kriváň by som to nedal na nohu ani môjmu nepriateľovi ;)"

- ale hádam to nebude až také zlé ;), pre tretiačku - do tábora v pohodke, ja rozmýšľam, že si kúpim tiež - na občasnú túru - ale má niekto skúsenosť s topánkami z Lidla ???
ako sme spomínali - sú tu Lidlový priaznivci aj zaznávači :)
V Lidli nekupujem ani zeleninu, nieto ešte topánky...
Ide predsa o obchod s potravinami, tak akú kvalitu obuvi od neho očakávate?
To, čo predávajú tam, by určite žiadna špecializovaná predajňa obuvi nepredávala...
Kto chce absolvovať túru/vychádzku bez toho, aby sa mu na prvom hrebeni odlepila podrážka, vykĺbil členok, alebo v daždi premokli topánky, mal by navštíviť športové predajne, cenovo prijateľný je trebárs Intersport - v akcii sa tam dajú kúpiť aj kvalitné topánky za dobrú cenu...
Tweety
24.07.12,08:13
V Lidli nekupujem ani zeleninu, nieto ešte topánky... Oliwa

Tu by som veľmi nehanila, v tejto predajni majú omnoho kvalitnejšiu zeleninu, ako v iných. A pravidelne preceňujú na 50% zníženú kvalitu,( napr. aj roztrhnutý sáčok s dobrou zeleninou) čo v iných o tom ani nechýrujú.
bjuty smis
24.07.12,08:34
V Lidli nekupujem ani zeleninu, nieto ešte topánky...
Ide predsa o obchod s potravinami, tak akú kvalitu obuvi od neho očakávate?
To, čo predávajú tam, by určite žiadna špecializovaná predajňa obuvi nepredávala...
Kto chce absolvovať túru/vychádzku bez toho, aby sa mu na prvom hrebeni odlepila podrážka, vykĺbil členok, alebo v daždi premokli topánky, mal by navštíviť športové predajne, cenovo prijateľný je trebárs Intersport - v akcii sa tam dajú kúpiť aj kvalitné topánky za dobrú cenu...

v lidli majú zeleninu najkvalitnejšiu....tak po tejto tvojej rade si ich teda kúpim...:)

nahodil som to preto, lebo z priemyselnym tovarom z lidla mám len dobré skúsenosti..
Oliwa
24.07.12,09:31
v lidli majú zeleninu najkvalitnejšiu....tak po tejto tvojej rade si ich teda kúpim...:)

nahodil som to preto, lebo z priemyselnym tovarom z lidla mám len dobré skúsenosti..
mimotemyBjuty, neviem, kde chodíš na tie Tvoje tvrdenia.:eek: Ale ak už máš nutkanie reagovať na moje príspevky, tak si ich pozorne prečítaj.:D Ja som sa nevyjadrovala ku kvalite zeleniny, to písala Tweety, ja som len skonštatovala, že ju tam nekupujem.;) Ale Vy ste asi kolegovia z RVPS alebo SOI, keď to viete tak kompetentne posúdiť... :rolleyes::D

Je mi srdečne jedno, kde si Ty kúpiš topánky, Tebe som nič neradila. A mimochodom, obuv nie je priemyselný tovar, priemyselným tovarom sa označujú úplne inééé veci... :) Na žiadnom obchode s obuvou nemáš nápis "priemyselný tovar"... :---
Letko
24.07.12,09:36
V Exisporte majú aj s nejakou tou membránou od 30€.
zena77
24.07.12,09:39
Letko - dík :)
a má niekto "treky" z Lidla ?
bjuty smis
24.07.12,10:45
mimotemyBjuty, neviem, kde chodíš na tie Tvoje tvrdenia.:eek: Ale ak už máš nutkanie reagovať na moje príspevky, tak si ich pozorne prečítaj.:D Ja som sa nevyjadrovala ku kvalite zeleniny, to písala Tweety, ja som len skonštatovala, že ju tam nekupujem.;) Ale Vy ste asi kolegovia z RVPS alebo SOI, keď to viete tak kompetentne posúdiť... :rolleyes::D

Je mi srdečne jedno, kde si Ty kúpiš topánky, Tebe som nič neradila. A mimochodom, obuv nie je priemyselný tovar, priemyselným tovarom sa označujú úplne inééé veci... :) Na žiadnom obchode s obuvou nemáš nápis "priemyselný tovar"... :---

evidentne sa rada hádaš , alebo sa iba nudíš ??

napíšeš , že s lidla ani zeleninu nekupíš, nieto ešte topánky...to je ako pochvala ??
kde ja tvrdím, že obuv je priemyselný tovar ?? ja píšem, že mám dobré skúsenosti z priemyselnym tovarom z lidla a preto chcem názor niekoho, kto má odtial topánky...

drž sa teda radšej svojho a dalej mi nič nerad..
Oliwa
24.07.12,13:00
detto bjuty, detto...