zdenulko1
20.04.09,19:10
Ahojte. Prosim vas idem si na svoj pozemok naviest elektrinu, kedze ina moznost nieje, tak si tam idem dat elektricky stlp. a tu sa chcem spytat, ci budem musiet mat stavebne povolenie na to aby som si mohol dat elektricky stlp na svoj pozemok, alebo sa tam nedava stavebne povolenie a mozem si ho tam capnut len tak. Dakujem
kyblik
21.04.09,20:10
Myslim, ze len tak... Samozrejme s instrukciami od elektrikarov.
zdenulko1
22.04.09,14:09
dik zatial v elektrárnach mi povedali aby som si tam dal stlp na vlastne naklady a potom im to oznamil ze tam uz je ze mi to pridu urobit ale nevedeli mi podedat ci na to budem potrebovat to stavebne povolenie. ale dik za odpoved
mkys
23.04.09,17:56
Ahojte. Prosim vas idem si na svoj pozemok naviest elektrinu, kedze ina moznost nieje, tak si tam idem dat elektricky stlp. a tu sa chcem spytat, ci budem musiet mat stavebne povolenie na to aby som si mohol dat elektricky stlp na svoj pozemok, alebo sa tam nedava stavebne povolenie a mozem si ho tam capnut len tak. Dakujem

Čo tak § 139b ods. 7 stavebného zákona - prípojka - drobná stavba - ohlásenie stavebnému úradu


prípojka nie je len pod zemou
amoo
01.08.09,08:54
A ak ten stlp je uz tam eletrikari a elektrarne urobili co treba, funguje to 2-rok bez problemov, teda odber ele. Nebolo ziadne ani stav. povolenie pri zriadovani pripojky, ani nahlasenie drobnej stavby, stavba stlpu prebehla svojpomocne, treba to doriesit al nechat tak?
canbo
01.08.09,18:52
Prípojka sa rieši projektovou dokumentáciou, kde v technickej správe sú citované povinnosti zriadenia prípojky .
Ak križuje cudzie pozemky (vzduchom/v zemi) musí súhlasiť dotknutý vlastník (správca komunikácie,sused, obec...),niekedy až s vecným bremenom v katastri.