Marcus Aurelius
20.04.09,21:10
Ahojte, potreboval by som poradit. Mam taky problem ze, dal som zosrotovat svoje stare auto ktore som nemal zahrnnute v podnikani ale iba ako sukromna osoba, opisoval som si iba amortizaciu. Chcem si kupit nove na spotrebny uver, no v predajni mi povedali ze ak som to stare zosrotoval ako sukromna osoba tak nove nemozem kupit na IČO ale zase iba ako sukromna osoba.Bolo by aj to sice mozne kupit na IČO ale iba celu sumu v hotovosti. Znamy mi poradil ze vraj to nove auto by som si mohol sam sebe prenajat nejakou zmluvou, nie je to hlupost a existuje vôbec nieco take aky bolo vsetko po utovnej stranke O.K? Akontaciu a splatky by som si chcel zahrnut do uctovnictva ak to je mozne. Nie som platca DPH.
Tweety
20.04.09,19:14
Ahojte, potreboval by som poradit. Mam taky problem ze, dal som zosrotovat svoje stare auto ktore som nemal zahrnnute v podnikani ale iba ako sukromna osoba, opisoval som si iba amortizaciu. Chcem si kupit nove na spotrebny uver, no v predajni mi povedali ze ak som to stare zosrotoval ako sukromna osoba tak nove nemozem kupit na IČO ale zase iba ako sukromna osoba.Bolo by aj to sice mozne kupit na IČO ale iba celu sumu v hotovosti. Znamy mi poradil ze vraj to nove auto by som si mohol sam sebe prenajat nejakou zmluvou, nie je to hlupost Je, sám sebe prenajímať nemôžeš. a existuje vôbec nieco take aky bolo vsetko po utovnej stranke O.K? Akontaciu a splatky by som si chcel zahrnut do uctovnictva ak to je mozne. Nie som platca DPH. Tento postup je možným len v prípade, že ho budeš kupovať na SZČO. Odpovede v texte.
hanelie
20.04.09,19:25
existuje možnosť kúpiť auto ako súkromná osoba a následne vložiť do podnikania
hanelie
20.04.09,19:35
Zita5
20.04.09,19:45
Ahojte, potreboval by som poradit. Mam taky problem ze, dal som zosrotovat svoje stare auto ktore som nemal zahrnnute v podnikani ale iba ako sukromna osoba, opisoval som si iba amortizaciu. Chcem si kupit nove na spotrebny uver, no v predajni mi povedali ze ak som to stare zosrotoval ako sukromna osoba tak nove nemozem kupit na IČO ale zase iba ako sukromna osoba.Bolo by aj to sice mozne kupit na IČO ale iba celu sumu v hotovosti. Znamy mi poradil ze vraj to nove auto by som si mohol sam sebe prenajat nejakou zmluvou, nie je to hlupost a existuje vôbec nieco take aky bolo vsetko po utovnej stranke O.K? Akontaciu a splatky by som si chcel zahrnut do uctovnictva ak to je mozne. Nie som platca DPH.

IČO nemusí byť podstatné .Pozrite si uvedený link :
http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr-sr-k-obchodnemu-majetku-ktory-je-vyuzivany-danovnikom-s-prijmami-6-a.html

P.S.Sám sebe prenajímať auto nemôžete , môžete kúpiť auto ako občan a vložiť ho do podnikania .