edu21
20.04.09,20:44
Dobrý večer. Dnes som bola na Soc. p ohľadom DPO? som zamestnaná, no chcem si ešte platiť do max. vymeriavacieho základu, poistiť sa na MD. Tá pani mi povedala, že vraj nakoľko je momentálne veľa PN, od júla 2009 sa táto možnosť zruší nakoľko je veľa špekulantov. Je to naozaj pravda? Má niekto podobné informácie ? (chcela ma zastrašiť? ) Ďakujem:confused:
Dáša_
20.04.09,18:53
Dáša_
20.04.09,18:54
edu21
20.04.09,19:05
No úžasné, ďakejem. Tak podľa nich žena, ktorá tvrdo maká a poctivo platí odvody - chcela využívať štát? Veď tá materská je almužná pre dieťa a nieto este aj ženu... Aj nad tým málo pozitívnym chcú špekulovať... Ďakujem za odpoveď a prosím, ťa, ak to schvália- prepošli mi to.
Janaex
20.04.09,19:53
Jozef Mihál
20.04.09,20:11
Len pokoj.

Nič horšieho sa nemôže stať ako to, že si založíte si živnosť (investícia 3 €) a pokojne môžete byť na DNP naďalej.

Hádam si nemyslíte, že Muňkov team dokáže niečo zmysluplné voči "zneužívaniu DNP" vymyslieť.
Dáša_
20.04.09,20:15
Len pokoj.

Nič horšieho sa nemôže stať ako to, že si založíte si živnosť (investícia 3 €) a pokojne môžete byť na DNP naďalej.

Hádam si nemyslíte, že Muňkov team dokáže niečo zmysluplné voči "zneužívaniu DNP" vymyslieť.

trochu mimotemy

Jozef, po istých skúsenostiach mám pocit, že niektoré debaty by mali byť istým úradníkom zakázané ...
Jozef Mihál
20.04.09,20:29
Úradník je a bude vždy až ten druhý.
Dáša_
20.04.09,20:32
Úradník je a bude vždy až ten druhý.

:D:D som nenašla spoločné pomenovanie pre tých, ktorí to vymýšľajú :D:D

Na druhú stranu, predstava, že by som mala stále pred sebou niekoľko nedorobených účtovnictiev a stále naháňala doklady a oni by ma stále odsúvali, lebo je eše dosť času.....
Jozef Mihál
20.04.09,20:34
Inak. Muňko, ako vidno z reakcie SP pre médiá (viď link vyššie) tak či tak pustil do gatí a žiadne rušenie DNP sa konať nebude. A na iné slušné riešenie problému, čo ho trápi, jednoducho bunky nemá.