beatrice86
20.04.09,21:02
Vie mi niekto poradit? Chcela by som si otvorit obchod so športovým oblečením (NIKE, ADIDAS...), ale neviem kde mam tovar nakupovat. Existuje nejaky velkoobchod?
pures
25.04.11,12:59
Ahoj mi ponukame dlhodobu spolupracu..nas sortiment tvoria znacky adidas,Nike,puma a ine.
calimero1
25.04.11,13:23
Vy fungujete ako veľkoobchod a nie ste platcovia DPH?
video1983
25.04.11,14:24
Ahoj mi ponukame dlhodobu spolupracu..nas sortiment tvoria znacky adidas,Nike,puma a ine.pozri na designerwholesale sk


Ved tam mate s prepacenim h.vno mimotemyzlezaradil
pures
25.04.11,14:26
ved len zaciname tak tam asi nieje vsetko.pozri o tyzden bratu
pures
25.04.11,14:27
hej nie sme platci.preco?
video1983
25.04.11,14:30
ok sestra
calimero1
25.04.11,17:42
hej nie sme platci.preco?

No lebo je veľká pravdepodobnosť, že ako váš odberateľ platca som. A v tom prípade sa mi nakupovať u vás neoplatí.

Byť neplatcom DPH a robiť veľkoobchod, to chce guráž. Treba si naštudovať, ako sa účtuje DPH..
pures
25.04.11,17:52
aha vidis to som nevedel,mam aj druhu firmu myslis ze sa mi to oplati dat radsej na nu?tam som platca dph.ja som myslel ze to bude vyhodnejsie lebo vela ludi na internete predava an nie platcom dph.porad ak vies dik
calimero1
25.04.11,18:06
Predpokladám, že tovar nakupuješ v zahraničí.

1. Ak ho nakupuješ v rámci EU, ako neplatcovi DPH si tvoj dodávateľ v cene účtuje aj ich miestnu DPH. Nakupuješ teda drahšie. A ak si tento tovar od teba kúpi platca DPH, musí k tomu napočítať ešte našu DPH, takže v cene bude zahrnutá DPH dva krát (zahraničná + naša).
Ak by si bol platiteľ, zahraničný dodávateľ ti tovar dodá bez ich DPH, DPH si pripočítaš len pri predaji, tú našu. Takže v tomto prípade je v konečnej cene DPH zahrnutá len raz.

2. Ak to vozíš z tretích krajín, DPH colníkom odviesť musíš, či si platca DPH, alebo nie. Výhodou platcu DPH je, že si tú odvedenú daň môže uplatniť na vstupe, teda odpočítať v daňovom priznaní k DPH. Takúto možnosť neplatca nemá.

Poraď sa s účtovníkom.
pures
25.04.11,18:39
Predpokladám, že tovar nakupuješ v zahraničí.

1. Ak ho nakupuješ v rámci EU, ako neplatcovi DPH si tvoj dodávateľ v cene účtuje aj ich miestnu DPH. Nakupuješ teda drahšie. A ak si tento tovar od teba kúpi platca DPH, musí k tomu napočítať ešte našu DPH, takže v cene bude zahrnutá DPH dva krát (zahraničná + naša).
Ak by si bol platiteľ, zahraničný dodávateľ ti tovar dodá bez ich DPH, DPH si pripočítaš len pri predaji, tú našu. Takže v tomto prípade je v konečnej cene DPH zahrnutá len raz.

2. Ak to vozíš z tretích krajín, DPH colníkom odviesť musíš, či si platca DPH, alebo nie. Výhodou platcu DPH je, že si tú odvedenú daň môže uplatniť na vstupe, teda odpočítať v daňovom priznaní k DPH. Takúto možnosť neplatca nemá.

Poraď sa s účtovníkom.
dakujem,a prajem ti vela stastia