rouen
20.04.09,23:30
Ahojte,
som v tychto veciach zaciatocnik, takze ak ma viete odkazat priamo na nejaky dobry zdroj kde su tieto veci nejak spracovane, budem rad :)
Konkretna otazka znie : niektori odberatelia nasich sluzieb (sme v.o.s., neplatcovia dph) by radsej platili za sluzby hned v hotovosti ako ze by sme ich nasledne vyfakturovali. Predpokladam, ze na to pouzijem prijmovy doklad. Otazka znie - co vsetko s tym suvisi ? aky ma "zivotny" cyklus takyto doklad, co ine k nemu mozno treba vystavit alebo neviem... proste mam v tom nejak nejasno celkovo :)
Dik za pomoc,
R.
veronikasad
20.04.09,21:38
Ahojte,
som v tychto veciach zaciatocnik, takze ak ma viete odkazat priamo na nejaky dobry zdroj kde su tieto veci nejak spracovane, budem rad :)
Konkretna otazka znie : niektori odberatelia nasich sluzieb (sme v.o.s., neplatcovia dph) by radsej platili za sluzby hned v hotovosti ako ze by sme ich nasledne vyfakturovali. Predpokladam, ze na to pouzijem prijmovy doklad. Otazka znie - co vsetko s tym suvisi ? aky ma "zivotny" cyklus takyto doklad, co ine k nemu mozno treba vystavit alebo neviem... proste mam v tom nejak nejasno celkovo :)
Dik za pomoc,
R.
Aké služby poskytujete ?
rouen
20.04.09,21:53
zhrnme to ze cistiace a upratovacie, pre ine firmy
veronikasad
20.04.09,21:58
zhrnme to ze cistiace a upratovacie, pre ine firmy
V prílohe tohto príspevku nájdeš zákon o ERP. Ak sa na službu, ktorú poskytujete vzťahuje povinnosť evidencie tržby cez ERP, vyhnúť sa tomu môžete len vystavením faktúry - zoznam služieb je prílohou tohto zákona /str.2302/
http://www.porada.sk/931228-post16.html
rouen
21.04.09,05:22
dik, toto bola pre mna novinka ze je to takto vymedzene.. kazdopadne nase sluzby tam nespadaju, takze otazka trva - ako vyuctovavat v hotovosti na mieste u zakaznika.. ?
Lenka1979
21.04.09,05:31
dik, toto bola pre mna novinka ze je to takto vymedzene.. kazdopadne nase sluzby tam nespadaju, takze otazka trva - ako vyuctovavat v hotovosti na mieste u zakaznika.. ?
Osobne by som len na základe príjmového pokladničného dokladu príjem hotovosti nerobila-robila by som faktúru a na základe nej účtovala o úhrade (príjme hotovosti za predanú službu/tovar). Tiež nemáme reg. pokladňu, ale bola som upozornená pri daňovej kontrole, že len PPD neakceptujú. takže buď reg.pokladňa alebo vystavovať faktúry. Pekný deň.
Lenka:)
veronikasad
21.04.09,05:37
dik, toto bola pre mna novinka ze je to takto vymedzene.. kazdopadne nase sluzby tam nespadaju, takze otazka trva - ako vyuctovavat v hotovosti na mieste u zakaznika.. ?
Zákazníci budú firmy alebo súkromné osoby ?
Firmy určite budú požadovať od teba faktúru + príjmový doklad.
U súkromných osob by som k tomu príjmovému dokladu priložila aspoň nejaký zákazkový list s rozpisom vykonaných prác.
rouen
21.04.09,05:52
Zakaznici su firmy. Aby som to este upresnil - najtypickejsi scenar je taky, ze jedna ta firma ma viac prevadzok, ktore my tou sluzbou pokryvame. A tie prevadzky maju svojich veducich (ktori nam napr. potvrdzuju dodanie prace), ktori zrejme radsej riesia tieto veci tak, ze nam to zaplatia v hotovosti, a potom ten vydavok iba nejak preukazu na centrale, ako keby mali na centralu poslat fakturu na uhradu aby to zaplatili oni.. aspon ja tomu tak rozumiem, neviem ake ine motivacie by mohli mat na to, ze nam stale chcu platit rovno cash.
Cize ak tomu dobre rozumiem, faktura ide tak ci tak, ide iba o to, ci nam to bezhotovostne zaplatia z centraly, alebo vezmeme hotovost na pobocke a nejak to vydokladujeme..
veronikasad
21.04.09,05:55
Zakaznici su firmy. Aby som to este upresnil - najtypickejsi scenar je taky, ze jedna ta firma ma viac prevadzok, ktore my tou sluzbou pokryvame. A tie prevadzky maju svojich veducich (ktori nam napr. potvrdzuju dodanie prace), ktori zrejme radsej riesia tieto veci tak, ze nam to zaplatia v hotovosti, a potom ten vydavok iba nejak preukazu na centrale, ako keby mali na centralu poslat fakturu na uhradu aby to zaplatili oni.. aspon ja tomu tak rozumiem, neviem ake ine motivacie by mohli mat na to, ze nam stale chcu platit rovno cash.
Cize ak tomu dobre rozumiem, faktura ide tak ci tak, ide iba o to, ci nam to bezhotovostne zaplatia z centraly, alebo vezmeme hotovost na pobocke a nejak to vydokladujeme..
Faktúra predsa môže byť uhradená v hotovosti. Vystavíš k nej príjmový pokl. doklad a nie je problém, aby ti ju vedúci prevádzky uhradil. Pre firmy určite nebude postačovať len PPD.