Sojka 007
21.04.09,06:28
Ahojte. Som účtovníčka v základnej škole a potrebujem radu. Viem, že na konci roka má byť nulový zostatok na bankovom výdavkovom účte.Po odpočítaní bankových poplatkov mi však zostalo 10,50 euro a ja som to nechala tak. Teraz však čoraz viac uvažujem, že to bude asi zle. Treba tie peniaze poslať na príjmový?Ako riešite vy zostatky na výdavkovom účte? Za odpovede vopred ďakujem.
susann2
22.04.09,08:50
O zostatku na výdavkovom účte bolo potrebné informovať zriaďovateľa, lebo aj o tom účtuje. Zistiť o aké peniaze ide, či originálne alebo prenesené. Ja vždy nechávam zostatok z OK. Účtovala som 354/355. Účet 354 týmto zaúčtovaním zostal nulový. V r. 2009 som odviedla priamo zriaďovateľovi 355/222. Ak ste tak neurobili, riešte to v spolupráci so zriaďovateľom.
kunkelovaa
22.04.09,09:14
Tiež som mala na konci roka zostatok na výdavkovom účte vo výške minimálneho zostatku požadovaného bankou. Účtovala som pri prijatí 222/325 a zároveń zriaďovateľ si zaúčtoval voči mne pohľadávku, nie transfer na OK alebo PK. Teraz, keď mám transferované peniaze na účte, odvádzam späť zriaďovateľovi 325/222.
Sojka 007
04.05.09,08:12
Ahojte. Ja som to zaúčtovala presne ako susann2. 354/355 a tam som ich uložila. Pri uzávierke som však zistila, že je to asi zle.Mala som ich poslať zriaďovateľovi v prvom štvrťroku. Chcem sa opýtať, prešla vám závierka, keď ste mali zostatok na výdavkovom bankovom účte?A má nám obec poslať tie eurá späť ? Vďaka za odpoveď
susann2
04.05.09,17:31
Účtovné obdobie je jeden rok, nemá byť kde problém, keď zostatok účtu nebol zaslaný zriaďovateľovi v 1. štvrťroku, už vôbec nie pri uzávierke. Bola som na jednom školení, kde sme boli RO aj obce a školiteľka usmernila obce, že v prípade vrátenia fin. prostriedkov na OK /nielen zostatku na účte/, tieto finančné prostriedky nemusia vrátiť. Ak sa ale rozhodnú že ich vrátia, o túto sumu, si musia navýšiť rozpočet na OK pre rok 2009 a zaslať tie prostriedky ako bežný transfer na OK.
Sojka 007
05.05.09,10:06
Ďakujem.Pošlem im to teda.Pekný deň.