katkalia
21.04.09,09:54
Ahojte chcela by som sa opytat, mam FO, ktora prevadzkuje Tipos, je od 1.3.2009 platca DPH, mam dilemu, uplatnit si Dph alebo nie z mandatnej odmeny? Citala som vsetky reakcie ohladne tejto temy, prestudovala som si zakon. Ale mam v tom stale hokej.
V zuctovacom listku z terminalu mam to rozpisane:
Mandatna odmena za loteriove cinnosti a
Mandatna odmena za neloteriove cinnosti vratane DPH.
Teda ak to dobre chapem, mozem si uplatnit DPH z Mand. odm. za neloter. cinnosti, lebo to nespada pod §41?
Prosim vas o rychlu odpoved, neviem sa dovolat na DU.
Dakujem
s.eliska
21.04.09,20:23
ano dobre to chapes volali sme do tiposu a vysvetlili nam to tak isto dph platis len z neloteriovych cinnosti
abel
21.04.09,20:33
Ahojte chcela by som sa opytat, mam FO, ktora prevadzkuje Tipos, je od 1.3.2009 platca DPH, mam dilemu, uplatnit si Dph alebo nie z mandatnej odmeny? Citala som vsetky reakcie ohladne tejto temy, prestudovala som si zakon. Ale mam v tom stale hokej.
V zuctovacom listku z terminalu mam to rozpisane:
Mandatna odmena za loteriove cinnosti a
Mandatna odmena za neloteriove cinnosti vratane DPH.
Teda ak to dobre chapem, mozem si uplatnit DPH z Mand. odm. za neloter. cinnosti, lebo to nespada pod §41?
Prosim vas o rychlu odpoved, neviem sa dovolat na DU.
Dakujem
Zrejme si mala na mysli, že odvedieš DPH len z nelotériovej činnosti, či nie?
s.eliska
21.04.09,20:52
ano len z neloteriovej
abel
21.04.09,21:03
s.eliska, s tebou súhlasím, len katkalia sa vyjadrila, že UPLATNÍ SI ODPOČET z nelotériovej činnosti. Zrejme mala na mysli, že z tejto činnosti odvedie daň, a nie že si uplatní odpočet...
xoxolushka
22.04.09,01:02
Ahojte chcela by som sa opytat, mam FO, ktora prevadzkuje Tipos, je od 1.3.2009 platca DPH, mam dilemu, uplatnit si Dph alebo nie z mandatnej odmeny? Citala som vsetky reakcie ohladne tejto temy, prestudovala som si zakon. Ale mam v tom stale hokej.
V zuctovacom listku z terminalu mam to rozpisane:
Mandatna odmena za loteriove cinnosti a
Mandatna odmena za neloteriove cinnosti vratane DPH.
Teda ak to dobre chapem, mozem si uplatnit DPH z Mand. odm. za neloter. cinnosti, lebo to nespada pod §41?
Prosim vas o rychlu odpoved, neviem sa dovolat na DU.
Dakujem


áno, tak je to správne, štátom povolené lotérie sú oslobodené, ale dobíjanie kreditov je s 19% dph
katkalia
22.04.09,09:18
Zrejme si mala na mysli, že odvedieš DPH len z nelotériovej činnosti, či nie?
ano, myslela som, to tak, ze odvediem DPH len z neloteriovej cinnosti, ospravedlnujem sa, zle som sa vyjadrila, dakujem velmi pekne za odpovede