Zitulda
21.04.09,09:16
V bloku máme novú upratovačku, ktorá má so správcom zmlúvu na upratovacie práce v trvaní 9 hodín za týždeň...čiže je to za mesiac 36 hodín. Má upratovačka pri takejto dohode o práci a ktorá t.č. nie je inde zamestnaná nárok na alikvótnu časť dovolenky? Ak áno, tak koľko dní?
Ďakujem
mzdarka renca
21.04.09,07:19
Je zamestnaná na základe dohody, alebo PP?
Zitulda
21.04.09,17:44
Je zamestnaná na základe dohody, alebo PP?
Ahoj renca, na dohodu.
Elena Navrátilová
21.04.09,19:10
V bloku máme novú upratovačku, ktorá má so správcom zmlúvu na upratovacie práce v trvaní 9 hodín za týždeň...čiže je to za mesiac 36 hodín. Má upratovačka pri takejto dohode o práci a ktorá t.č. nie je inde zamestnaná nárok na alikvótnu časť dovolenky? Ak áno, tak koľko dní?
Ďakujem

Zitka, k čomu to potrebuješ vedieť? Keď je na dohodu, zaplatia jej len odrobené hodiny. Dovolenku nebude mať platenú. Podľa mňa nemá nárok na riadnu dovolenku z dohody o vykonaní práce.
Zitulda
22.04.09,10:59
Ja len preto, že jej manžel pracuje mimo republiky a ona asi chce ísť tak na 2-3 týždne za ním cez leto,preto sa ma pýtala.
drobeceva
22.04.09,11:02
Ja len preto, že jej manžel pracuje mimo republiky a ona asi chce ísť tak na 2-3 týždne za ním cez leto,preto sa ma pýtala.
Tak ako píše Elenka, z dohôd nie je nárok na dovolenku.
Zitulda
22.04.09,11:07
:mad:Zasa moje prsty skôr ťukli, nedopísala som. Mám otázku poraďte,usmernite. Ak nebude upratovať, lebo bude preč, niekto iný to urobí počas jej "tzv.dovolenky", ako potom riešiť odmenu tomu druhému. Ja každý mesiac potvrdzujem im (upr.) tzv. pracovný výkaz za odpracované hodiny...a v takom prípade ako ho vyplní ev. nevyplní.:confused:
drobeceva
22.04.09,11:10
:mad:Zasa moje prsty skôr ťukli, nedopísala som. Mám otázku poraďte,usmernite. Ak nebude upratovať, lebo bude preč, niekto iný to urobí počas jej "tzv.dovolenky", ako potom riešiť odmenu tomu druhému. Ja každý mesiac potvrdzujem im (upr.) tzv. pracovný výkaz za odpracované hodiny...a v takom prípade ako ho vyplní ev. nevyplní.:confused:
Nemôžeš niekoho zobrať na dohodu /na ten čas, kedy ona bude mimo/?
Zitulda
23.04.09,18:37
Ja nie, lebo dohodu s ňou robil správca ja an neviem ako tá dohoda znie a žiaľ zatiaľ nemáme SVB. Ďakujem Vám krásne, asi zajtra nabehnem na družstvo a tam sa nejako dohodnem, alebo nie.