anyjelyk
21.04.09,09:27
Dobrý deň,
chcela by som zradiť živnosť na prevádzkovanie solária. Viete mi niekto poradiť čo všetko musím k tomu spĺňať (školenie, kvalifikačný kurz, hygiena..)?
akina
22.04.09,11:32
Prevádzkovanie solária je živnosť voľná. Ku prevádzkovým priestorom, musíš mať súhlas RÚVZ ( bývalá hygiena ), prevádzkareň ohlasuješ na živnostenskom úrade najneskôr v deň jej zriadenia, tam ale žiadne doklady nepredkladáš.Keď začneš s prevádzkovaním solária, mala by si mať zdravotný preukaz a osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností.
anyjelyk
23.04.09,11:46
Ďakujem za objasnenie.
Ešte by som sa však chcela spýtať: zdravotný preukaz vybavím u obvodnej lekárky alebo to je niečo iné? A čo sa týka osvedčenia o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností - kde sa také niečo vybavuje?
akina
23.04.09,12:00
Zdravotný preukaz vybavíš u svojej obvodnej lekárky, osvedčenie získaš na základe školenia, ktoré organizuje Akadémia vzdelávania alebo sa dá získať aj cez pobočku Červeného kríža.
anyjelyk
23.04.09,18:10
Ďakujem. pomohla si mi. Už v tom mám jasno
ZuzanaP
24.04.09,04:44
Na hygienu sa predkladá potom aj prevádzkový poriadok solária. Voľná živnosť pre prevádzkovanie solária: Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu