ivti
21.04.09,09:28
Chcela by som sa opýtať, ak konateľ a zároveň jediný spoločník s.r.o. si dáva preplatiť cestovné lístky a doklad za ubytovanie uplatňuje si s.r.o. z toho DPH alebo nie?Ďakujem.
ivti
22.04.09,09:52
Chcela by som sa opýtať, ak konateľ a zároveň jediný spoločník s.r.o. si dáva preplatiť cestovné lístky a doklad za ubytovanie uplatňuje si s.r.o. z toho DPH alebo nie?Ďakujem.
Len ešte raz vypichujem otázku....
Rozalka
22.04.09,16:44
Ak je doklad súčasťou cestovných náhrad, DPH nie.
Ak doklad za ubytovanie účtuješ ako samostatný doklad (faktúra, pokladňa) a má všetky náležitosti (odberateľ = firma + IČ DPH), tak je možné uplatniť.
nela07
06.12.10,09:31
Ahojte, mám faktúru za ubytovanie - hotelový účet. Má všetky údaje o Dodávateľovi aj o odberateľovi, je rozpísaný základ dane aj DPH. Nemám príjmový doklad iba je dole na faktúre uvedené zaplatené hotovosť 50 Eur. Môžem to zaúčtovať cez VPD na 518 a 343 s odpočítaním DPH? Alebo to preplatiť zamestnancovi cez CP? Ďakujem.
Tweety
06.12.10,09:44
Ahojte, mám faktúru za ubytovanie - hotelový účet. Má všetky údaje o Dodávateľovi aj o odberateľovi, je rozpísaný základ dane aj DPH. Nemám príjmový doklad iba je dole na faktúre uvedené zaplatené hotovosť 50 Eur. Môžem to zaúčtovať cez VPD na 518 a 343 s odpočítaním DPH? Alebo to preplatiť zamestnancovi cez CP? Ďakujem.
Ak je to ubytovanie počas PC, zaúčtuj to spolu na CP, nárok na odpočet dph tu nie je.
KEJKA
06.12.10,11:08
Ahojte, mám faktúru za ubytovanie - hotelový účet. Má všetky údaje o Dodávateľovi aj o odberateľovi, je rozpísaný základ dane aj DPH. Nemám príjmový doklad iba je dole na faktúre uvedené zaplatené hotovosť 50 Eur. Môžem to zaúčtovať cez VPD na 518 a 343 s odpočítaním DPH? Alebo to preplatiť zamestnancovi cez CP? Ďakujem.
podľa mňa môžeš. Trochu vyššie si mala odpoveď na svoju otázku, citujem:

Ak je doklad súčasťou cestovných náhrad, DPH nie.
Ak doklad za ubytovanie účtuješ ako samostatný doklad (faktúra, pokladňa) a má všetky náležitosti (odberateľ = firma + IČ DPH), tak je možné uplatniť.
Getiška
10.12.10,09:49
Dobrý deň,
chcela som sa spýtať, či môžem preplatiť cestovné náhrady KONATEĽKE firmy, keď je momentálne na rodičovskej dovolenke.
Ďakujem.
Zoltán Kovács
10.12.10,09:53
Dobrý deň,
chcela som sa spýtať, či môžem preplatiť cestovné náhrady KONATEĽKE firmy, keď je momentálne na rodičovskej dovolenke.
Ďakujem.


To že je na RD, ešte neznamená, že by nemohla vykonávať funkciu konateľa...... takže si myslím, že áno.
serena
10.12.10,10:32
Szco - prepr.sluzby - jednym zamest./vodic: moze diety/stravne dat do VOZD aj za seba, ked bol spolu s vodicom na prac.ceste?
Nutricia
13.12.10,08:46
môžem odpočítať DPH z bločkov na nákup PHM-služobné vozidlo a parkovanie ak sú súčasťou cestovného príkazu?
Nutricia
13.12.10,09:22
môžem odpočítať DPH z bločkov na nákup PHM-služobné vozidlo a parkovanie ak sú súčasťou cestovného príkazu?

posúvam....
KEJKA
13.12.10,09:44
môžem odpočítať DPH z bločkov na nákup PHM-služobné vozidlo a parkovanie ak sú súčasťou cestovného príkazu?
nemôžeš
Nutricia
13.12.10,10:31
Dakujem,

je to vlastne to isté ako s ubytovaním pri vyúčtovaní SC?
takéto bloky, ktoré sú súčastou vyúčtovania SC účtujete potom na 512?vrátane DPH alebo na 501 PHM a 518 parkovanie?
Adiks
13.12.10,11:20
Dakujem,

je to vlastne to isté ako s ubytovaním pri vyúčtovaní SC?
takéto bloky, ktoré sú súčastou vyúčtovania SC účtujete potom na 512?vrátane DPH alebo na 501 PHM a 518 parkovanie?
Všetko aj s DPH na účet 512.
Getiška
13.12.10,12:30
Dobrý deň,
takže keď mám zvlášť faktúru na ubytovanie, môžem si uplatniť DPH a môžem to zaúčtovať 512/321
a DPH 343/321. Správne?
KEJKA
13.12.10,19:07
či 512-cestovné, alebo 518-prijatá služba, toto je vždy vecou diskusie.
Ja mám názor, že sumy na rozpise s účtom 512 by mali sedieť so sumami na vyúčtovaniach SC a ZSC.
Akceptujem však námietku, že ubytovanie s cestovným je úzko spojené, v takom prípade by som však asi zvolila 512AE-ubytovanie zabezpečené zamestnávateľom /toto som si vymyslela v tejto chvíli/.
urob, ako ti to lepšie pasuje a uveď spôsob účtovania v internej smernici.
Getiška
14.12.10,08:04
Kejka,
ďakujem za odpoveď. Videla som. že ste dali súhlas, keď som sa pýtala, či môžem preplatiť cestovné náhrady konateľke, keď je na rodičovskej dovolenke,teda poberá rodičovský príspevok.
Odpovedali mi, že áno....Je to skutočne tak? Chcem sa uistiť.
Ďakujem!
serena
15.12.10,18:59
Szco - prepr.sluzby - jednym zamest./vodic: moze diety/stravne dat do VOZD aj za seba, ked bol spolu s vodicom na prac.ceste?

moze?
KEJKA
16.12.10,06:59
moze?
pri urgencii - posunutí otázky by bolo vhodné pouvažovať aj nad zmenou štylistiky. Konkrétne formulácia tvojej otázky, - radšej ju necitujem, nie je jasná - teda mne nie, ani som preto nereagovala.
plno skratiek, zátvoriek - nie som jasnovidec.
serena
16.12.10,20:09
Majitel bol spolu s vodicom, so svojim zamestnancom na zahr.prac.ceste, moze majitel aj za seba dat do VOZD stravne/diety?
serena
18.12.10,19:32
Majitel bol spolu s vodicom na zahr.prac.ceste, ci moze majitel aj za seba dat do VOZD stravne/diety?

ANO :confused: :confused: :confused:
serena
23.12.10,19:30
Majitel bol spolu s vodicom, so svojim zamestnancom na zahr.prac.ceste, moze majitel aj za seba dat do VOZD stravne/diety?


:mee: posuvam :mee:
Kika69
26.01.11,18:37
Môžete mi prosím odsúhlasiť, či správne uvažujem?
Mám 2 faktúry za ubytovanie konateľa:
1. tuzemsko- faktúra za ubytovanie a raňajky, je vystavená na meno konateľa a pod tým meno firmy, ale chýba DIČ aj IČO odberateľa, dodávateľ má údaje všetky, ale keďže k dokladu je pripojený aj účet z registračky - účtujem na 518 a uplatním odpočet DPH
2. zahraničie -Maďarsko - vystavená na firmu, ale chýbajú naše údaje DIČ, IČO, tak vypíšem radšej cestovný príkaz a účtujem na 512
ĎAKUJEM.
KEJKA
26.01.11,19:22
1. neuplatníš DPH, faktúra nemá všetky náležitosti pre odpočítanie DPH
2. áno,
Kika69
26.01.11,19:29
1. neuplatníš DPH, faktúra nemá všetky náležitosti pre odpočítanie DPH
2. áno,

Vďaka za odpoveď, ale v tom 1. prípade je tam účet z reg. pokl., ktorý nahrádza daňový doklad-faktúru, preto som myslela uplatnenie odpočtu DPH

par. 71 ods.5

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
KEJKA
26.01.11,19:36
aha, ja som si dala dôraz na tú faktúru. Takže opravujem samostatný blok z registračky nahrádza faktúru.
Kika69
26.01.11,20:04
aha, ja som si dala dôraz na tú faktúru. Takže opravujem samostatný blok z registračky nahrádza faktúru.


Ďakujem, moc si cením tvoju pomoc, bohužiaľ bodík mi ešte nejde pridať.

mimotemy Nechápem, ako sa mi to niektorý deň podarilo, že som vedela oceniť radu ako užitočnú, keď ešte nemám svojich 10 bodov a teraz to nejde. :(
zlatica76
02.08.11,06:31
Daňový úrad mi napadol faktúru za ubytovanie konateľa, kde bola odpočítaná DPH. Podľa mňa som postupovala správne (faktúra bola riadny daňový doklad, DPH som uplatňovala na odpočte, konateľa máme zahraničného - na SR nemá ani len prechodný pobyt).

Existuje nejaké usmernenie daňového úradu, kde si z takýchto faktúr môžem uplatniť DPH?

Vysvetľovala som im, že je to v súlade so zákonom o cestovných náhradách, ale nechceli o tom počuť. Vraj som si DPH nemala uplatňovať.
adabirk
04.08.11,10:08