anturia
13.07.05,22:36
Zdravím,
nemá niekto k dispozícii plné znenie Zmluvy medzi ČSSR a Rakúskou republikou o zamedzení dvojitého zdanenia v Zbierke zákonov pod č. 48/1979 ? Ja to nejako neviem nikde na internete nájsť a potrebovala by som to.

Ďakujem pekne
ondrejvla
13.07.05,21:03
Neviem, či je to ono, skús si pozrieť:
andrej_rv
13.07.05,21:06
Skúsim pripnúť :) .
ala13
13.07.05,21:30
A nenasla by sa prosim i pre mna zmluva ale s Nemeckom? Neviem, ako zdanit spolocnika-Nemca,ked ma podiel na zisku. 19%? Alebo nic? Alebo nech si to zabezpeci sam? Len dufam, ze to v tej zmluve bude.
andrej_rv
13.07.05,22:52
Samozrejme našla. Ale s tým zdanením Ti nepomôžem. Podiel na zisku je za ktorý rok ? A v s.r.o. ? Bez dostatočných informácií je ťažko k niečomu sa vyjadrovať.
ala13
14.07.05,05:23
Samozrejme našla. Ale s tým zdanením Ti nepomôžem. Podiel na zisku je za ktorý rok ? A v s.r.o. ? Bez dostatočných informácií je ťažko k niečomu sa vyjadrovať.
Dakujem za prilozenie. Je to podiel na zisku za rok 2004. Ano, je spolocnikom s.r.o. Ja som sa najprv myslela, ze nemusim zdanovat vobec, ked je to uz v s.r.o. zdaneny zisk. Ale to vraj pre zahranicnych spolocnikov neplati.
anturia
14.07.05,06:47
ďakujem veľmi pekne za tú zmluvu
valientova
14.07.05,06:56
Mohol by mi niekto pomôcť.Priateľka pracovala v roku 2004 legálne 7 mesiacov vo Švajciarsku .Teraz ju DU vyzval ,aby podala daňové priznanie.Má platiť aj daň,keď tam daň riadne platila.Jej mesačný príjem bol asi 3 000 švajčiarskych frankov.Prosím pomôžte mi.
ala13
21.07.05,04:46
Ktory DU ju vyzval? Slovensky alebo svajciarsky?
Johanka
28.07.05,14:23
SZČO podnikajúca na území SR sa vydala do Švajčiarska, kde má teraz trvalý pobyt. Vo Švajčiarsku sa zdržuje viac ako 183 dní v kal.roku a má tam príjmy zo závislej činnosti. Čítam zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia so Švajčiarskom, ale okrem toho, že sa uplatňuje metóda zápočtu dane, som moc toho nevyčítala. Nemá niekto skúsenosť a chuť poradiť?

Pokročila som v štúdiu a vyšlo mi z toho nasledovné: Podľa zmluvy zo švajčiarskom je rezidentom Švajčiarska a v SR je daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou. Príjem zo živnosti zdaní v krajine zdroja príjmu, teda v SR. Príjem zo závislej činnosti zdaní v krajine zdroja , teda vo Švajčiarsku, kde však zdaní celosvetové príjmy. Daň zaplatenú na území SR si započíta na daň.povinnosť vo Švajčiarsku.
Johanka
29.07.05,07:43
Nikto nemá skúsenosť?
Johanka
08.08.05,12:53
SZČO podnikajúca na území SR sa vydala do Švajčiarska, kde má teraz trvalý pobyt. Vo Švajčiarsku sa zdržuje viac ako 183 dní v kal.roku a má tam príjmy zo závislej činnosti. Čítam zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia so Švajčiarskom, ale okrem toho, že sa uplatňuje metóda zápočtu dane, som moc toho nevyčítala. Nemá niekto skúsenosť a chuť poradiť?

Pokročila som v štúdiu a vyšlo mi z toho nasledovné: Podľa zmluvy zo švajčiarskom je rezidentom Švajčiarska a v SR je daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou. Príjem zo živnosti zdaní v krajine zdroja príjmu, teda v SR. Príjem zo závislej činnosti zdaní v krajine zdroja , teda vo Švajčiarsku, kde však zdaní celosvetové príjmy. Daň zaplatenú na území SR si započíta na daň.povinnosť vo Švajčiarsku.Iba obnovujem prosbu o pomoc.
eko
28.09.05,04:29
Pokúste sa s nami rozvinúť problémy dvojitého zdanenia!
Kto s tým má skúsenosti?
Ja mám podobný problém ako JOHANKA.

SZČO podnikajúca na území SR tu má aj trvalý pobyt, ale pracuje teda má príjem zo závislej činnosti v Nemecku, kde sa zdržuje viac ako 183 dní.
Príjmy si zdaňuje v SR metódou vyňatia príjmu.
Ale daňová poradkyňa z Nemecka od nás chce príjem zo Slovenska.
Má mu zdaniť v Nemecku zas príjmy aj SZČO zo Slovenska?
Nie je to dvojité zdanenie?
evina
31.05.06,18:56
Samozrejme našla. Ale s tým zdanením Ti nepomôžem. Podiel na zisku je za ktorý rok ? A v s.r.o. ? Bez dostatočných informácií je ťažko k niečomu sa vyjadrovať.

Vychádza mi, že áno, ale prosím Vás potvrdiť toto znenie zmluvy s Nemeckom platí i dnes?. /Príloha v príspevku č. 5/- uverejnená vyhláškou 18/1984? Ďakujem
andrej_rv
31.05.06,19:04
Aktuálne znenie zmluvy by malo byť uvedené na JASPI MS SR http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_maxi_zak_fr0.htm
Na prvý pohľad vyzerá, že je to to isté..
(ten link asi priamo nefunguje, ale ak si dáš do vyhľadávania číslo predpisu 18/1984, malo by sa platné znenie zmluvy i vyhlášky objaviť)
evina
31.05.06,19:10
Aktuálne znenie zmluvy by malo byť uvedené na JASPI MS SR http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_maxi_zak_fr0.htm
Na prvý pohľad vyzerá, že je to to isté..
(ten link asi priamo nefunguje, ale ak si dáš do vyhľadávania číslo predpisu 18/1984, malo by sa platné znenie zmluvy i vyhlášky objaviť)

Andrej ďakujem, vychádzalo mi to tak, len som si nebola istá, či nevymysleli niečo aktuálnejšie:)
bepo
31.05.06,19:25
Väčšina zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia bola uzatvorená pred rokom 1989 ešte ako s ČSSR,my sme to ako nástupnícky štát prebrali.
Janarma
21.04.12,04:33
Dakujem za prilozenie. Je to podiel na zisku za rok 2004. Ano, je spolocnikom s.r.o. Ja som sa najprv myslela, ze nemusim zdanovat vobec, ked je to uz v s.r.o. zdaneny zisk. Ale to vraj pre zahranicnych spolocnikov neplati.

Prosím Vás krásne o pomoc! Je toto, čo píše ala13 v príspevku 6 pravda? Ako je to, ak napr. v roku 2005 (alebo aj 2012) vypláca slovenská s.r.o. podiel na zisku z roku 2004 zahranicnej fyzickej osobe - spolocnikovi? Nie je aj toto predmetom dane?

Ďakujem veľmi pekne za Vašu pomoc!
Janarma
24.04.12,07:22
Prosím Vás krásne o pomoc! Je toto, čo píše ala13 v príspevku 6 pravda? Ako je to, ak napr. v roku 2005 (alebo aj 2012) vypláca slovenská s.r.o. podiel na zisku z roku 2004 zahranicnej fyzickej osobe - spolocnikovi? Nie je aj toto predmetom dane?

Ďakujem veľmi pekne za Vašu pomoc!

Prosím pekne o pomoc....
Janarma
24.04.12,08:52
Prosím Vás krásne o pomoc! Je toto, čo píše ala13 v príspevku 6 pravda? Ako je to, ak napr. v roku 2005 (alebo aj 2012) vypláca slovenská s.r.o. podiel na zisku z roku 2004 zahranicnej fyzickej osobe - spolocnikovi? Nie je aj toto predmetom dane?

Ďakujem veľmi pekne za Vašu pomoc!

Prosím....