ZDENIELA
21.04.09,09:58
Akú lehotu má Slovenský pozemkový fond na vybavenie žiadosti?
Ide o vydržanie pozemku, ktorý chceme použiť na stavbu. K vyhotovanie notárskej zápisnice nám chýba ešte vyjadrenie Slovenského pozemkového fondu (sú tam neaký nezistený vlastníci) Podali sme žiadosť na pozemkový fond, ktorú pripravila notárka, no ujo, ktorý to má na starosti sa vyjadril, že tam má ešte nevybavené žiadosti od januára :eek:
Nevie niekto akú majú lehotu na vybavenie žiadosti? Ďakujem
wagner
21.04.09,12:43
SPF má čas, ale zvyknú po urgenciách vybaviť do pol roka. Neviem či som správne pochopila, tých nezistených vlastníkov - ich pôdu chceš vydržať?
ZDENIELA
22.04.09,09:52
Nie vydržať chcem iba svoje po dedovi ... teda len časť z parcely.
No parcela je zakreslená zatiaľ vcelku a je obrovská s cca 48 podielnikmi, z toho 6 nezistených.
Tých 42 žijúcich nám vydržanie podpísalo, aj obecný úrad, už chýba len ten pozemkový fond
No pevne dúfam, že s tým pol rokom to bol humor ;)
olybaba
22.04.09,14:05
Protirecis si :
- na zaciatku prispevku pises "Nie vydržať chcem iba svoje po dedovi"
- na konci pises "Tých 42 žijúcich nám vydržanie podpísalo"
- rozumiem tomu spravne, ze chces vydrzat parcelu kde mal tvoj dedo spoluvlastnicky podiel ?
- a lehota pol rok podla mna nie je sranda !
ZDENIELA
23.04.09,09:49
Protirecis si :
- na zaciatku prispevku pises "Nie vydržať chcem iba svoje po dedovi"
- na konci pises "Tých 42 žijúcich nám vydržanie podpísalo"
- rozumiem tomu spravne, ze chces vydrzat parcelu kde mal tvoj dedo spoluvlastnicky podiel ?
- a lehota pol rok podla mna nie je sranda !
Áno, rozumieš tomu dobre, chceme vydržať parcelu, kde mali starý rodičia spoluvlastnícky podiel, teda len tú časť, ktorú naša rodina využíva.

A prepáč, netušila som, že si protirečím, vieš ja som v týchto pozemkových veciach a tým pádom i v názvoch a pomenovaniach úplný laik .... takže nechcela som nikoho zmiasť, pretože ja z môjho pohľadu v tom rozdiel nevidím. Možno keby si mala chvíľku a vysvetlila to, ja som totiž v tejto oblasti úplne vedľa...
ascari
23.04.09,11:06
Problém máš v tom že chceš vydržať to čo vlastnil dedo ale vlastníkov ktorí parcelu vlastnia je ako píšeš 42známych a niekoľko neznámych. Dedo a ostatní vlastníci si to v minulosti reálne rozdelili a užívali toľko koľko im prináležalo podľa podielu, čiže každý užíval to svoje. Teraz však tých ostatných vlastníkov osvedčuješ (na tej ploche čo si dedo reálne odčlenil v minulosti) avšak dedo zostane vlastniť aj v tej ostatnej ploche kde by už nemal ostať kedže tam mal už reálne rozdelené niekto iný, čiže ty vydržíš tú svoju plochu a ostaneš v rovnakom podiele aj v tom zostávajúcom. Budeš teda vlastniť raz-toľko výmery.
Obávam sa že ti SPF súhlas nedá pokiaľ nemáš doklady o tom že si to dedo v minulosti rozdelil a ako si to rozdelil.
ZDENIELA
28.04.09,08:24
Problém máš v tom že chceš vydržať to čo vlastnil dedo ale vlastníkov ktorí parcelu vlastnia je ako píšeš 42známych a niekoľko neznámych. Dedo a ostatní vlastníci si to v minulosti reálne rozdelili a užívali toľko koľko im prináležalo podľa podielu, čiže každý užíval to svoje. Teraz však tých ostatných vlastníkov osvedčuješ (na tej ploche čo si dedo reálne odčlenil v minulosti) avšak dedo zostane vlastniť aj v tej ostatnej ploche kde by už nemal ostať kedže tam mal už reálne rozdelené niekto iný, čiže ty vydržíš tú svoju plochu a ostaneš v rovnakom podiele aj v tom zostávajúcom. Budeš teda vlastniť raz-toľko výmery.
Obávam sa že ti SPF súhlas nedá pokiaľ nemáš doklady o tom že si to dedo v minulosti rozdelil a ako si to rozdelil.
:eek::eek::eek:
Tak tomuto vážne nerozumiem, keď je parcela rozdelená na viac častí a každý užíva tú svoju časť, predsa sa bude hlásiť len o tú svoju časť (aspoň každý normálny) ... my si zoberieme svoje a ostatné nás nezaujíma a nechápem z akého dôvodu tam bude ešte nárok na neakú časť v rovnakej výmere... môžeš mi to prosím ťa vysvetliť i ináč, tak aby som to pochopila i ja? Ďakujem za váš čas a trpezlivosť.
olybaba
28.04.09,13:51
pozdravujem,
k realnemu rozdeleniu parcely podla skutocnej drzby je potrebne vyhotovit geometricky plan a nasledne podla potreby parcelu vydrzat
ZDENIELA
29.04.09,07:08
pozdravujem,
k realnemu rozdeleniu parcely podla skutocnej drzby je potrebne vyhotovit geometricky plan a nasledne podla potreby parcelu vydrzat
Ďakujem, geometrikcý plán mám, taktiež súhlas ostatných podielnikov na parcele, súhlas obce, chýba mi len ten súhlas od slovenského pozemkového fondu a následne na to notár vyhotoví notársku zápisnicu ... tak podľa teba to je reálne? Myslíš že ten súhlas od pozemkového fondu dostaneme?
ascari
30.04.09,09:12
Reálne rozdelenie sa robí na celú parcelu (v tvojom prípade tú pôvodnú) ktorú si rozdelil ešte tvoj dedo. Po reálnom rozdelení bude mať každý to svoje.
georgeP
03.05.09,08:07
Ahoj, ja mam taky problem.Vedla mojho pozemku je zahrada vo vymere cca.2á, ktora podla katastralneho uradu nikomu nepatri, tzn. na liste vlastnictva nefiguruju ziadny vlastnici.Mal by som zaujem odkupit tuto zahradu alebo aspon mat v uzivani.Zaujima ma ako by som mal postupovat.Dakujem.
ascari
05.05.09,08:06
Vsetko niekomu patrí, najprv je dôležité vedieť či bol v tvojej obci vyhotovený register obnovenej evidencie vlastníckych práv (ROEP). Potom budeš zisťovať vlastníctvo k tej záhrade. Pokiaľ nie je vlastníctvo evidované v registri C, zistíš ho po identifikácii v registri E. Pokiaľ v tvojej obci register ešte vyhotovený nebol zistíš vlastníctvo v pozemnoknižnej vložke.
ZDENIELA
05.05.09,11:41
Včera som telefonovala s ujom z pozemkového fondu, ktorý má rozhodnúť o mojej žiadosti vo veci vydržania pozemku- oznámil mi, že jeho odpoveď bude negatívna... :eek: a to z dôvodu, že neexistuje žiaden papier od tých 6 nezistených vlastníkov, že súhlasia s vydŕžaním mojej časti parcely. Ale ako môžem tento súhlas dostať, keď tí ľudia sú buď mŕtvy alebo ... bohviekde

Povedzte mi teda, ak mi to tých 42 ľudí - reálnych, susedov, ktorý majú v tej parcele svoje podiely podpísalo, ako je možné, že pozemkový fond rozhodne v mene tých 6-tich zamietavo. Veď oni bránia obyčajným ľuďom, aby si pozemkové veci dali do poriadku.
A už vôbec nechápem, ako to že v tejto dedine prebehla ROEP-ka a v takýchto podobných prípadoch ľudia od pozemkového súhlas dostali!!!
ZDENIELA
06.05.09,05:14
Včera som telefonovala s ujom z pozemkového fondu, ktorý má rozhodnúť o mojej žiadosti vo veci vydržania pozemku- oznámil mi, že jeho odpoveď bude negatívna... :eek: a to z dôvodu, že neexistuje žiaden papier od tých 6 nezistených vlastníkov, že súhlasia s vydŕžaním mojej časti parcely. Ale ako môžem tento súhlas dostať, keď tí ľudia sú buď mŕtvy alebo ... bohviekde

Povedzte mi teda, ak mi to tých 42 ľudí - reálnych, susedov, ktorý majú v tej parcele svoje podiely podpísalo, ako je možné, že pozemkový fond rozhodne v mene tých 6-tich zamietavo. Veď oni bránia obyčajným ľuďom, aby si pozemkové veci dali do poriadku.
A už vôbec nechápem, ako to že v tejto dedine prebehla ROEP-ka a v takýchto podobných prípadoch ľudia od pozemkového súhlas dostali!!!
Nevie nikto čo s tým? To nemám žiadnu šancu ten pozemok vysporiadať?
wagner
06.05.09,09:59
Žiaľ takto nemáš šancu pozemok vysporiadať. Nemôžeš žiadať, aby Ti SPF vydal niečo, čo nie je Tvoje. Pokiaľ vieš komu tie časti patrili, vyhľadaj dedičov a dotiahni za nich dedičské konania. Potom sa môžeš dohodnúť s dedičmi a vysporiadať si pozemok so SPF. Inak máš smolu.
centauri
07.02.10,15:58
Ahojte..
Ak som dobre rozumel, tak SPF po dedicskom konani moze vrátit dedicom podu ak sa preukázu s ded. konanim?
Ide totiz o taku vec, ze po smrti mojej babky neboli zdedené vsetky parcely, no po case to ziskal SPF a teraz neviem, ci mozem od nich vyziadat spat jej chybajucu cast.. Viete mi v tom poradit? Dakujem..
olybaba
07.02.10,16:29
- SPF je spravcom pozemkov znamych vlastnikov na neznamom mieste (v tejto kategorii su aj vlastnici ktori zomreli a neprebehlo po nich ded.konanie, alebo niektore parcely boli z ded.konania vynechane)
- pravoplatne ded.konanie sprava katastra zapise do katastra nehnutelnosti a vlastnik bude zapisany v LV
- SPF nebude vydavat ziadne pozemky, vlastnik si ma zistit uzivatela svojich pozemkov a na zaklade LV ziadat najom, predaj a pod.