uctovnik2006
21.04.09,11:02
ahojte,
niekolko mesiacov riesim tradicnu dilemu ci kupit byt alebo postavit dom. s bytom je to jednoduche, s domom uz nie celkom :) zaujimam sa o nizkoenergeticke alternativy byvania a oslovil som niekolko firiem. vacsinou sa jednalo o hrube plastove okna, vela polystyrenu, "pasivny" dizajn, prípadne tepelne cerpadlo.

z technologickeho hladiska ma vsak zaujala ponuka nulovych domov z katalogu nulovedomy.sk.

Mate s tym niekto skusenosti?
Pripadne skusenosti s byvanim v pasivnom - nulovom dome?

Rozdielna je aj kategorizacia tychto domov v roznych zdrojoch. Myslienka nulovej spotreby energie pri nenavyseni investicnych nakladov sa mi skor zda ako marketingovy tah, ako uz raz niekto spomenul v inej diskusii.

Na druhej strane, nie som odbornik, ale myslienka sa mi pozdava - mozno prave preto :)

uvitam kazdy nazor.
mvlko
21.04.09,18:02
V prvom rade zalezi vzdy na financiach... Nepoznam pomery cien pre stavby NZD a PD ale budu urcite dost rozdielne. Pasivny dom potrebuje rekuperaciu, lepsiu izolaciu (skla, steny, strop...) Novsi a kvalitnejsi material = vyssia cena.
Ak naozaj chcete stavat PD byt vami tak navstivim projekcnu kancelariu, ktora uz podobne projekty realizovala a nechal otazky, ktore ste tu uviedli na nich aby Vam ich zodpovedali.
deli.
22.04.09,07:34