Romann69
21.04.09,14:20
Prajem pekný deň.
Prosím o radu: môžem ako SZCO urobiť osobný vklad aj materiálom alebo tovarom. Ak áno ako mám prijať a v akej cene ten tovar alebo materiál?
Ďakujem
Romann69
21.04.09,18:25
To som sa opýtal blbosť alebo mi nikto nevie poradiť?
Romann69
23.04.09,06:11
Pekný deň.
Ak mi neviete poradiť s osobným vkladom, tak prosím o radu v tomto:
Vyrobil som výrobky, ktoré som vyrobil z vlastného "súkromného" materiálu, čiže nekúpil som materiál ako SZČO. Chcem ich teraz fakturovať. Môžem? A čo so skladom?
ďakujem
Sabadka
23.04.09,09:32
Prajem pekný deň.
Prosím o radu: môžem ako SZCO urobiť osobný vklad aj materiálom alebo tovarom. Ak áno ako mám prijať a v akej cene ten tovar alebo materiál?
Ďakujem
Zaujímavá otázka? Nestretla som sa ešte s takým niečím, ale tu by sa dala riešiť dilema čo bolo skôr vajce alebo sliepka? Ten materiál alebo tovar si musel za niečo kúpiť, tak prečo chceš dať vlastný vklad materiál alebo tovar a nie peniaze?
Marianna01
23.04.09,09:45
vklad podnikateľa - tovar v hodnote xx eur - príjem NZD, prírastok skladových zásob; predaj tovaru xx eur príjem OZD, úbytok skladových zásob

nevýhoda - celú sumu zdaníš a nemáš čo odpočítať ako výdavok.
Romann69
23.04.09,09:52
OK, chápem, že osobný vklad vo forme tovaru je nevýhodný.
Tak mi prosím poraďte ako teraz zúčtovať výrobky, ktoré som už dal na predaj a vyrobil som ich z materiálu, ktorý som kúpil ešte pred založením živnosti ako súkromná osoba. Ja viem, že som to tak asi nemal, ale materiál som mal k dispozícii a výrobky chcel zákazník čím skôr.
Ester plus
23.04.09,11:52
Kúp materiál na kúpno-predajnú zmluvu.
Katarina
24.04.09,17:40
[quote=Ester plus;1026031]Kúp materiál na kúpno-predajnú zmluvu.[/

Je pravda, že papier znesie všetko, ale je to podvod a úmyselné krátenie daní.
Zadávajúci tohto príspevku si mal najskôr vybaviť živnosť a potom začať podnikať, a kedže sa tak nestalo pre kľudné svedomie nedoporučujem začať podnikať neférovo. Každý nech koná podľa svojho vedomia a svedomia. Toto je len môj názor.