momo
14.07.05,07:49
ahojte. potrebujem trošku poradit. takze vopred vsetkym,ktory mi odpisu dakujem.

Som zivnostníčka od marca 2004-mám slovenskú živnost. Podnikám vačšinou v čechách a mám tu prenajatý byt a žijem tu s priatelom.
A od 11. 7. som nastúpila na materskú dovolenku-na slovensku. To, že mozem podnikat aj popri je fajn, našla som si to v inych temach.

Ale čo najskor sa chcem vrátit tu do čiech, aby som mohla pracovat. Ale problém bude s malým miminkom. Chcela by som ho prihlásit na zdravotné poistenie v Čechách - priatel je v čechách zamestnany, takze by nemal byt problem. Ale ak ho prihlasim tu na zdravotné poistenie, stratim materský príspevok a potom sociálne dávky?
Ja mám česko-slovenské občianstvo. Ale trvalý pobyt mám na Slovensku. Ak by som prišla o tie všetky dávky, mozem sa prihlasit aspon na sociálne dávky v Čechách?
Je to strašne zamotané, tak dufam, ze som to napisala aspon trošku zrozumitelne. ešte raz dakujem za všetky príspevky. Prajem všetkym pekný deň.
momo
14.07.05,07:45
ahoj. dik za odpoved.

ja viem, ze sa nemocenská nemá zo zdravotným poistenim nič, ale ten náš špuntík bude vlastne prihlásený v inom štáte (zdravotné poist) ... no asi máš pravdu.

sociálne dávky, myslela som po pol roku po materskom príspevku - rodičovský príspevok, prídavky. Ale to vlastne tiez nemá žiadny vplyv na zdravotné poistenie.

A vlastne malý bude mat stále trvalé bydlisko na Slovensku, takže by som nemala príst o nič. Teda dúfam.

Ešte raz ďakujem. :)