raya1
21.04.09,13:53
Ako poskytujete strav. lístok počas nočnej smeny - resp. aký máte mázor na toto :
".... nastupujeme na nočnú o 18,00 do 6,00, robíme 2 dni, tak nám patria 2SL, nie jeden ( prestávka 30 min.)
Ďakujem !
mzdarka renca
21.04.09,11:56
Ako poskytujete strav. lístok počas nočnej smeny - resp. aký máte mázor na toto :
".... nastupujeme na nočnú o 18,00 do 6,00, robíme 2 dni, tak nám patria 2SL, nie jeden ( prestávka 30 min.)
Ďakujem !

síce pracuješ dva dni, ale pracuješ jednu zmenu - nočnú, tak v zmysle zákonníka práce máš nárok len na jeden lístok, ale zamestnávateľ môže a nemusí ti poskytnúť pri zmene dlhšej ako 11 hod. ďalší SL
raya1
21.04.09,12:01
Súhlasím, tak aj robím, ale keď Ťa takto vytáčajú od rána a nedajú si vysvetliť, chcela som poznať Váš názor. ďakujem
mzdarka renca
21.04.09,12:04
Súhlasím, tak aj robím, ale keď Ťa takto vytáčajú od rána a nedajú si vysvetliť, chcela som poznať Váš názor. ďakujem
Zamestnanci? Júj, oni vedia mať občas svojskú logiku. :)
raya1
07.01.10,06:58
Zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádke, SL dostávali takto : počet dní v mesiaci - dovolenky, voľná za predchádzajúci mesiac.
Jedna zamestnankyňa teraz prešla pracovať len na denné služby a len v pracovné dni. Na január jej teda vyšlo : 19 prac, dní - 14 dní voľno v 12/2009 = 5 SL
Je toto správny postup, jej sa to nezdá ?
Ďakujem !
Tweety
07.01.10,07:17
Zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádke, SL dostávali takto : počet dní v mesiaci - dovolenky, voľná za predchádzajúci mesiac.
Jedna zamestnankyňa teraz prešla pracovať len na denné služby a len v pracovné dni. Na január jej teda vyšlo : 19 prac, dní - 14 dní voľno v 12/2009 = 5 SL
Je toto správny postup, jej sa to nezdá ?
Ďakujem !
Za každý odpracovaný deň (smenu) dlhší ako 4 hodiny má podľa ZP § 152 nárok na zabezpečenie stravovania Takže v prípade 19 odpracov. dní v januári má nárok na 19 straveniek.
raya1
07.01.10,07:29
Súhlasím s Vam, len ako vyrovnať ten december ? Ona tam mala 14 dní voľno, ale SL dostalai
zdenka131
07.01.10,07:29
Zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádke, SL dostávali takto : počet dní v mesiaci - dovolenky, voľná za predchádzajúci mesiac.
Jedna zamestnankyňa teraz prešla pracovať len na denné služby a len v pracovné dni. Na január jej teda vyšlo : 19 prac, dní - 14 dní voľno v 12/2009 = 5 SL
Je toto správny postup, jej sa to nezdá ?
Ďakujem !
Ak zamestnankyňa odpracovala za daný mesiac len 5 pracovných dní, tak má nárok len na 5 SL.
raya1
07.01.10,07:36
odpracovala 17 smien v nepretržitej prevádzke, lenže poskytov. SL sa viaže na august 2008, kedy sme ich začali poskytovať takým spôsobom, že v auguste dostali SL na plý počet kal. dní, a to, čo v auguste neodpracovali, sa odpočítalo z nároku SL na september t.j. 30, a tak postupne každý mesiac keby pracovala na smeny, tak rátame január 31 - 14 nbeodpracov. v decembri = 17 SL, ale ona teraz prešla pracovať len v pracov. dni, preto 19 - 14 = 5 SL
Chobot
07.01.10,08:28
odpracovala 17 smien v nepretržitej prevádzke, lenže poskytov. SL sa viaže na august 2008, kedy sme ich začali poskytovať takým spôsobom, že v auguste dostali SL na plý počet kal. dní, a to, čo v auguste neodpracovali, sa odpočítalo z nároku SL na september t.j. 30, a tak postupne každý mesiac keby pracovala na smeny, tak rátame január 31 - 14 nbeodpracov. v decembri = 17 SL, ale ona teraz prešla pracovať len v pracov. dni, preto 19 - 14 = 5 SL

Veď takýto postup je v poriadku. Takto je splnené aj to, že zamestnanec má dostať stravné lístky dopredu na aktuálny mesiac, aj to, že zohľadňuje presný nárok podľa odpracovaných dní. V mnohých firmách sa to robí takto.

Teraz je ale otázne, ako počítaš ten december, z tvojho zadania mám v tom zmätok. Píšeš o nejakých voľných dňoch. Myslím, že to nie je podstatné, koľko mala voľných dní, dôležité je, koľko pracovných zmien odpracovala. Z tvojho zadania sa zdá, že odpracovala 17 dní (pracovných zmien). Ak je to tak, tak za december bude mať nárok na 17 stravných lístkov.

Ďalším krokom bude, aby si nám napísala, koľko lístkov dostala v decembri (nikde to neuvádzaš). Ak dostala 31 lístkov, tak krátenie o 14 lístkov v januári bude správne. Ak dostala menej ako 31 lístkov v decembri, tak to počítaš nesprávne. Upresni, koľko lístkov dostala v decembri a či skutočne pracovala v dec. 17 dní.
raya1
07.01.10,09:26
V decembri odpracovala 17 prac. smien, ale na december dostala nárok 31 - 14 neodprac. smien v novembri = 17 lístkov.
No a teraz.......... vždy na aktuálny mesiac berieme do úvahy neprítomnosť za minulý mesiac, teda keď v auguste 2008 dostali plný počet 31 ks SL, na konci mesiaca bolo jasné, že odpracovali menej, tak sa to odrátalo z nasled. mesiaca......
Takže jej neprítomnosť v decembri odrátam z nároku 19 na januát, už som zmotaná
mirrom
07.01.10,12:25
pre sprehladnenie postupu :
-prvy mesiac dostane kazdy tolko listkov, kolko ma odpracovat zmien podla prac. kaledara a na ktore mu strava prinalezi
-ak prvy mesiac odpracuje cely, tak dalsi mesiac dostane znova plny pocet listkov, kolko mu podla poctu zmiem patri
-ak pracuje stale plny pocet dni, vydaj sa stale opakuje a zamestnaned dostava kazdy mesiac pocet straveniek=poctu prac. zmien
-v pripade ak zamestnanec zmenu vynecha, nema narok na stravu a tym padom mu tento listok ostal. ak to je viac dni v mesiaci, ostane mu viac listkov
-nasledujuci mesiac je vydaj straveniek podla vzorca pocet pracovnych zmien s narokom na listok -(minus) pocet listkov, ktore mu ostali z predchadzajuceho mesiaca.
Priklad, kroky :
a) v mesiaci X bolo 21 prac. zmien, z-c dostane 21L
b) zamestnanec odpracoval v X 21 dni
c)mesiac X+1 ma 20 zmien, z-c dostane 20L
d) zamestnanec odpracuje v X+1 17 dni, tj 3 kusy mu ostanu
e) mesiac X+2 ma 22 zmien, z-c dostane 19 listkov lebo ma este 3 nevyuzite z mesiaca X+1, tj ma spolu 22
.
.
v konecnom zuctovani ti to musi urobit, kolko pracovnych zmien s narokom, tolko vydanych listkov
Jara
07.01.10,12:37
Aj ja to tak robím, ako píše mirrom, ale raya1 píše, že v januári odráta december. Takto to nerobím, nakoľko chcem mať celý rok zúčtovaný v tom roku do ktorého patrí, tak si v decembri robím dochádzku skôr, už okolo 5-8.12. s tým, že teda skoro každý vie koľko dovolenky poberie a sú tam sviatky, takže vlastne v decembri sa málo pracuje /aspoň u nás/ a teda v decembri odčítam nielen novembrové neodpracované smeny, prípadne cesťáky, ale aj decembrové. Ak náhodou niečo vyskočí, tak to v mzdách opravím. Zrazím mu rozdiel do celej hodnoty lístka z výplaty, alebo mi lístok vráti. Tak mi vlastne sadne aj inventúra cenín k 31.12. Vezmem krížovú kontrolu a prekontrolujem počty nakúpených lístkov a počty vydaných lístkov s počtom odpracovaných smien/prípadne dní/a zostakom stravných lístkov. V novom roku potom v januári každý dostane plný počet...
raya1
07.01.10,14:01
Súhlasím s Vami, ibaže ja som v decembri nemohla vyrovnať SL, pretože do konca decembra si naši zamestnanci ešte 5x rozmyslia a vymenia smeny, čiže to čo dostanú napr. 1.12. už 31.12. vôbec nemusí súhlasiť. Preto tie decembrové neodpracované smeny odpočítam až v januári.
Ide o to , že ona pracovala nepretržite + sob. a nedele, teda im som rátala vždy na počet kal. dní v mesiaci, ale teraz prešla iba na prac. dnim teda v januári 19
Mne ceniny tak isto sadnú, lebo začiatkom decembra zistím, aký mám stav cenín, koľko SL potrebujem - napočítam smeny a dokúpim presne, takže ja ich všetky vydám.