muphee
21.04.09,14:07
Ahojte Poraďáci!

Vie mi niekto poradiť? Predseda má niečo vybaviť v zák. centre ZSE pre SVB a chce tam ísť vlastným autom. Aká forma náhrady je za cest. náklady najvhodnejšia (a "najspravodlivejšia")? Alebo to musí predseda financovať z odmeny?
Mária27
21.04.09,17:35
Prečo by to mal sám financovať, keď je to pracovná cesta? Jenoducho použije súkromné vozidlo - preplácanie je bežná vec.
muphee
21.04.09,17:47
A mám to vypočítať tak, že 40 km x 0,183 € a k tomu aj benzín? (podľa TP auta?) A musí to s niečím zdokladovať?
felix1
21.04.09,19:35
Ked pojde kupovat sol pre SVB na zimnu udrzbu chapem pouzitue vozidla, ale pre ,,vybavovacky na uradoch ,, snad postacuje aj MHD. :-)
ivka70
22.04.09,06:48
Ked pojde kupovat sol pre SVB na zimnu udrzbu chapem pouzitue vozidla, ale pre ,,vybavovacky na uradoch ,, snad postacuje aj MHD. :-)
V tom pripade by otazka znela - kto mu preplati cenu listkov ....

Alebo sa ti zda, ze pri MHD je to uz jedno, ze si to zaplati sam z vlastneho? Ved sa vlastne viezol on, ze :)
svojar
22.04.09,09:07
Preplaťte mu z finančných prostriedkov určených na správu sumu za hromadnú dopravu a ať si ide ako chce. Keby išiel autom namiesto lístkov k vyúčtovaniu priložte výsledok jednania, aby bol dôkaz že tam bol.
Halli
22.04.09,09:16
No ja si myslím, že ak má ísť predseda vybavovať na úrady MHDčkou nabudúce si povie- to môžem kašľať.... Pol dňa stratí a za tú mizernu odmenu mu to nestojí. Všetci chceme, aby sa niekto pre ostatných obetoval a ešte veľakrát "najlepšie" zadarmo. :rolleyes:
Ako potom môže fungovať SVB...veď to je jedna malá firma s každodennými starosťami. :confused:
Zbohom SVB...
svojar
22.04.09,10:17
Neviem, no my sme vybavovať elektrinu u dodávateľa ešte osobne neboli, to teda na konkrétny prípad v zadaní.
Halli
22.04.09,10:47
Neviem, no my sme vybavovať elektrinu u dodávateľa ešte osobne neboli, to teda na konkrétny prípad v zadaní.


Veď práve, ja to mám 75 km hore dole, neviem si predstaviť ísť busom :o
Ale posledný raz som ich ukecala na písomnú dohodu, ale to len že už som to vybavolala niekoľkokrát a viem si to obhajiť... a tak isto vodu. Zákaznické centrá sú 35 km od nás...parada na strávenie krásneho dňa cestovať tam....:D
muphee
22.04.09,11:29
Ďakujem za všetky odpovede. Aj podľa mňa je lacnejší autobus (ja by som bola aj taká hlúpa, že za to nič nepýtam...), ale ako písala slavica, takto by predseda SVB stratil veľa času. Keby mu platili poriadnu (hovorme tak) mzdu, tak nič nepoviem. Ale keď chce všetko vybaviť, tak si musí zobrať dovolenku, lebo autobusy nechodia podľa nášho voľného času... No a dúfam, že si nemusí obetovať svoju dovolenku za tú odmenu, čo dostane...
svojar: a ak to nie je elektrina, čo má vybaviť? Akú radu by si mi dal?
sito
22.04.09,13:28
Ahojte Poraďáci!

Vie mi niekto poradiť? Predseda má niečo vybaviť v zák. centre ZSE pre SVB a chce tam ísť vlastným autom. Aká forma náhrady je za cest. náklady najvhodnejšia (a "najspravodlivejšia")? Alebo to musí predseda financovať z odmeny?

Vzťah predseda SVB a SVB, je vecou dohody, zmluvy medzi vykonávateľom ktorý nenusí bývať v dome a vlastníkmi bytov v spoločenstve. V zmluve by mali byť definované povinnosti a odmena za ich vykonanie, sprostredkovanie, atď. Ak SVB požaduje niečo od predsedu nad rámec zmluvy, mal by byť aj na rámec priznanej odmeny, odmenený.

Zaráža ma " Predseda má niečo vybaviť" Vý nemáte radu vlastníkov? Ak tento orgán u Vás funguje, a nevie o čo ide, čo má vybaviť, tak nefunguje.

Slavica to vystihla dobre, môže sa na to vykašľať! Alebo to môže vybaviť rada vlastníkov a cestovať MHD.

Zadarmo ani kura nehrabe, ale SVB by chcelo.
Halli
22.04.09,13:42
Sito, dobrý názor, len pri registrácií a takýchto "vybavovačkách" musí byť štatutár, čiže predseda SVB...takže si to väčšinou odnesie on. A ešte k tomu, rada obyčajne funguje tak ...akosi, nooo,...:) proste málokde to šlape, tak, aby sa všetci zapájali a tak buď je v dome dobrý predseda, alebo to "obšľape" niekto kto má na starosti celý chod SVB a vie, čo kde a ako treba. Ale je fakt, že tí ktorí sa tomu nevenujú nemajú zďaleka tušenia, čo všetko to obnáša...ale to už sme tu o tom debatili ;)
Halli
22.04.09,14:12
Sito mi napísal k bodovaniu jednu veľkú pravdu:


"Predseda zaplatený, alebo zatratený"

...toto je jednožnačne základ SVB ;)
svojar
22.04.09,14:47
Predseda SVB v dome napr. s 32 bytmi, to predsa nemôže mať ako zamestnanie, alebo požadovať vysokú odmenu. Predsa mu ľudia nebudú platiť viac, ako platili správcovi - napr. mestskému bytovému podniku. A to z tých peňazí sa ešte musí zaplatiť účtovníctvo, rada a u nás aj ostané administratívne poplatky.
Ja som napr. v dôchodku, tak sa ekonomikou a účtovníctvom zabávam, aj keď mám aj iné povinnosti u záhradkárov, na vlastnej záhrade a hlavne s 3 vnučkami /už búdú zakrátko 4/, ide o to aby človek v dôchodku nebol pasívny. Stačí keď tá odmena je na "pivko" a na druhej strane aby ľudia v dome boli spokojní a za rovnaké peniaze spokojnesší ako u bytového podniku.
muphee
22.04.09,17:12
Ani neviem, čo tomu dodať... Sme SVB s 8 bytmi, a áno, máme radu vlastníkov. Jeden z nich tu nebýva (ale jeho matka), druhý chce odísť, a tretí je už trochu starý a určite nevhodný na túto pozíciu (nie pre jeho vek!), ale nakoľko nikto iný to nechcel vykonávať, tak sa nám vytvorila taká rada... (asi len na papieri)

Nech aspoň predseda robí niečo dobré pre ostatných... Ale nie zadarmo, lebo to určite nezaslúžia. Pred mesiacom sme robili osvetlenie v spol. priestoroch (čo bolo riadne odsúhlasené), ale jednému-druhému to nepáčilo, a stále tomu dajú hlas... :-)
Keď treba niečo robiť, aby spoločenstvu bolo lepšie, tak to predseda urobí, lebo aj on tam býva, a ani jemu nie je jedno...
sito
22.04.09,17:40
muphee, ono to tak býva, viac informácii, viac sa dá poradiť. Máš moju omluvu. Pomaly poznáme celé osadenstvo domu. Niekedy sa treba pýtať aj cez druhých a na niečo iné, aby sa dozvedel čo potrebujeme. Takže treba si ho vážiť za to čo pre Vás robí. A zaslúži si od vás aj to pivko. Osem bytov, ťažko sa dávajú korunky, € do kopy. Ľahúčko sa rozkotúľaju, treba rátať s každou. ;). Držím palce.
felix1
23.04.09,17:37
Alebo sa ti zda, ze pri MHD je to uz jedno, ze si to zaplati sam z vlastneho? Ved sa vlastne viezol on, ze :)

To urcite nie, aj ked ja to robim naozaj bezplatne pre nas dom, vratane dovozu posypoveho materialu na zimu. Ak ale MHD zatazi rozpocet SVB napr. 2€ na 40km jazdy, osobnym vozidlom je to 40x0,2€, teda 8.-€. To najhorsie moze nastat v pripade poistnej udalosti pri tejto ceste. Ved ak date suhlas na takuto ,, sluzobnu cestu,, preberate zodpovednost ( minimalne moralnu ) aj za pripadne nasledky :-(
muphee
23.04.09,18:32
Autobus minimálne 2,40 €. :-) Ale aj tak už bol viackrát tu v meste so svojim autom (výmena skla z okien...). Takže podľa mňa raz si to zaslúži...
No, vie mi niekto poradiť, ako treba vypočítať a s čím treba dokladovať?
svojar
24.04.09,05:26
Však odpoveď poznáš - Tvoj príspevok č. 3 - zdokladovanie - vyplniť tlačivo CP. Cena BA podľa jeho posledného tankovania, bloček možno odfotiť. Spotreba podľa TP.