kolomankraslan
21.04.09,14:12
Dobry chcel by som sa spytat som zaciatocnym podnikatelom a nie som platcom DPH preto sa na vas obracam s otazkou ze nakupujem v cechach on mi to posle cez kuriersku firmu a dostanem doklad tento co prikladam. je to podla vas v poriadku lebo potom ja vystavim fakturu ale bez dph lebo nie som platcom DPH . Prosim vas pomozte mi je tento doklad dostacujuci ako prisla faktura. Vopred vdaka za odpoved.
Ľubica 025
21.04.09,12:39
Tovar Vám poslali na dobierku.Tento doklad vystavila kuriérska firma, je to potvrdenie, že ste im dali peniaze (príjmový pokladničný doklad). Pri tovare by ste mali mať priloženú faktúru z tej firmy, od ktorej objednávate tovar.
Tento doklad, ktorý ste priložili, nie je faktúra.
hanelie
21.04.09,12:54
súhlasím = tento doklad svedčí o prijme peňazí
faktúra býva zvyčajne pribalená v dobierke, alebo dodatočne zaslaná
Ľubica 025
24.04.09,16:34
Faktúra môže byť tiež prilepená z vonkajšej strany krabice, treba na to dávať pozor.
felix1
26.04.09,10:04
Doklad neobsahuje ani zakladne udaje ako napr. nazov tovaru, ICO, ICDPH, meno konecneho prijemcu uhrady, teda vsetko co ma obsahovat danovy doklad. Podla mna je toto ( bez faktury alebo bloku z registracnej pokladne ) danovo neuznatelny doklad pre dokladovanie vydavkov firmy. Ak naozaj nebola prilepena faktura na baleni, doporucujem preverit si ci je dodavatel naozaj firma... (vid obch. register na nete alebo zivnostensky reg).