andyt
21.04.09,14:28
Dobrý deň prajem všetkým ,

právem sa trápim nad DPH, pretože sa mi dostala na stôl vec sktorou si neviem rady, lebo mi už asi moc nemyslí.
V roku 2008 vystavená FA ( ktorá bola myslená ako zálohová), ale byvalá učt. ju vystavila ako FA a odviedla sa DPH, tato FA odberatelom bol auhradená až v roku 2009, a my sme (tým, že sme mali v rukach len zoznam neuhradených pohladavok) automat. vystavili na zákalde úhrady ,,ostru ,, FA aj s DPH....

A teraz co s tým, ked uz bol aDPH odvedená za tuto FA minulý rok 2Q2008? My ju mame zaevidovanu aj s DPH...

Poradte mi prosim co stym, mam odovzdat DPH este dnes a neviem ako s tym aby to bolo v poriadku..
DAkujem vsetkým skusenejsim a prajem krasny zbytok dna
Gabi03
21.04.09,12:34
Ja by som spravila dodatočné DP k DPH za rok 2008 v období, ktorého sa týka, keďže vtedy nenastalo zdaniteľné plnenie.
atka4
21.04.09,12:44
Ja by som spravila dodatočné DP k DPH za rok 2008 v období, ktorého sa týka, keďže vtedy nenastalo zdaniteľné plnenie.

Ale záleží aj na tom, ako bola vystavená faktúra v tom 2.Q.2008.
Váš obchodný partner nemusel predpokladať, ak to z faktúry jasne nevyplývalo, že sa jedná len o zálohu a vystavili ste nedaňový doklad, t.j. doklad, kt. neoprávňoval nárok na odpočet dph.

ak bola faktúra nejasná a tiež si uplatnili dph na odpočte (tak, ako vy), bolo by to treba preveriť - AK NIE JE FORMULÁCIA NA FAKTÚRE JASNÁ.

Ak je jasné, že šlo len o zálohovú faktúru, dph bolo uvedené len informatívne, tak postupujte podľa "Gabi03" a urobte DDP za 2q2008.
Ak ste faktúru vystavili nesprávne a odberateľa uviedli do omylu, tiež to opravte podľa predchádzajúceho odporúčania.

Skontrolujte aj zaúčtovanie faktúry, či ste "umelo" nezvýšili výnosy tr.6 , a teda napr. DZ PO za rok 2008....a podobne
andyt
21.04.09,13:03
Doklad je vystavený ako faktúra, len vtexte je uvedene , že .... Vám fajturujeme zálohovo za služby.... ale vsetko ostatne sa mi javi ako normalna FA... ide mi o to , čo teraz spravim s DPH za tento štvrťrok, DPH neodvediem ,ak by som tu uhradu brala ako uhradenu FA odberatelom za r.2008 a budem musiet tu FA vybrat z učtovníctva, ale teraz neviem čo mam spravit, pretože firma vzdy na zaklade mand, zmluvy najskor vystavuje zalohove FA a az nasledne po uhrade vystavy ,,riadnu ,, . fiha snad som sa nezamotala...

Dakuejm za vase rady velmi pekne .....