jezevcik88
21.04.09,15:06
Prizemie RD je zapustene vo svahu cize zaciatok je asi 1.5 m zapusteny v zemi. Rozmyslam o zatepleni z vnutra kedze z vonku by to bolo komplikovane.
Rozmyslam nad polysytrenom a na nom z vnutornej strany cetris.Davali by ste tam aj niekde parozabranu alebo daco? Kedze je mur zapusteny v zemi nemalo by hrozit nejake vyrazne premrzanie.
Poradte.
chandler
21.04.09,14:37
a preco je problem odkopat 1,5metra?
kyblik
21.04.09,19:19
dobri den.lepsie bi bolo odkopat z vonku a dat tam tvrdeni polistyren.labo zvnutra tie steni bi nedichali.ja tito prace vikonavam,kebi ste chceli ja vam to urobim.preblisie info ma kontaktujte na t.c.0915 773098

Porada je na poradenie a nie na robenie si vlastnej REKLAMY !!! Ak mas taku pracu ako pravopis tak MOJ TY BOZE...

Pre jezevcika:
Ak zateplis steny zvnutra nebude tam problem, budu dychat zvonku... Doporucujem ale ako napisal chandler obkopat zvonku a zabezpecit odvodnenie stien. Vtedy mozes zateplit steny zvnutra - stena nesmie zvonku vlhnut - musi byt sucha.
evula0
22.04.09,12:32
Neviem či sa bude suterén aj vykurovať.Ak áno,tak po vonkajšom zateplení sa budú vykurovať aj obvodové múry - zbytočne. Predpokladám,že steny majú vonkajšiu izoláciu a drenážovanie. V tom prípade je možné vnútorné zateplenie EPS bez akýchkoľvek ďaľších výmyslov so sieťkou a napr. silikátovou omietkou. Bez akéhokoľvek zateplenia by sa steny vo vnútri rosili(hlavne v lete).
jezevcik88
14.05.09,12:07
Zateplim to teda aspon 2 cm eps a na to sietku bude to lepsie ako nic a potom by ma zaujimalo ci ten kleber lepit dookola celych dosiek polystyrenovych alebo tiez v bodoch. Len ohladom vlhkosti, ci je dobre ze to bude vlastne odstupene od steny viac alebo menej alebo je to jedno.
duves
14.05.09,13:04
Teraz som videl v letaku Hornbach navod na lepenie polyst.dosak pomocou penoveho lepidla a škary, ktore vzniknu navzajom medzi doskami sa penovym lepidlom tiež utesňuje.
jaseco
18.05.09,07:48
V rodicovskom dome som zateplil iba plafon suterenu. Zateplovat steny sa mi zdalo zbytocne, kedze sa tam nekuri. Na plafon som nalepil 5cm eps, hmozdinky som nepouzil a drzi to dodnes (cca 10rokov). Mama tvrdi ze v kuchyni jej to spravilo citelny rozdiel - kuchyna bola nad nevykurovanou garazou.
comodo
18.05.09,07:55
Na plafon som nalepil 5cm eps, hmozdinky som nepouzil a drzi to dodnes (cca 10rokov). .

Cim ste to lepili, beznym lepidlom ako pri zateplovani stien ?
mysurk
18.05.09,10:09
V rodicovskom dome som zateplil iba plafon suterenu. Zateplovat steny sa mi zdalo zbytocne, kedze sa tam nekuri. Na plafon som nalepil 5cm eps, hmozdinky som nepouzil a drzi to dodnes (cca 10rokov). Mama tvrdi ze v kuchyni jej to spravilo citelny rozdiel - kuchyna bola nad nevykurovanou garazou.

Súhlasím.
Zatepľovať iba tam, odkiaľ môže uniknúť teplo.
Alebo aby tam neprišiel mráz.
A svah ti izoluje (od mrazu samotný) .




Prizemie RD je zapustene vo svahu cize zaciatok je asi 1.5 m zapusteny v zemi. Rozmyslam o zatepleni z vnutra kedze z vonku by to bolo komplikovane.
Rozmyslam nad polysytrenom a na nom z vnutornej strany cetris.Davali by ste tam aj niekde parozabranu alebo daco? Kedze je mur zapusteny v zemi nemalo by hrozit nejake vyrazne premrzanie.
Poradte.
duves
18.05.09,15:23
Súhlasím.
Zatepľovať iba tam, odkiaľ môže uniknúť teplo.
Alebo aby tam neprišiel mráz.
A svah ti izoluje (od mrazu samotný) .
Mraz neprichadza, straca sa teplo.
mysurk
19.05.09,06:49
Mraz neprichadza, straca sa teplo.


Áno.
Energia prechádza z priestoru s vyšším potenciálom do priestoru s nižším potenciálom a entrópia vesmíru narastá.

Ale ja som myslel na to, že mráz môže vadiť - uskladnené ovocie -aj keď tepelné straty sú malé a návratnosť zateplenia v nedohľadne.:)