lubicka
14.07.05,07:59
Ahoj


ak vyšleme zamestnanca na pracovnú cestu, predloží mi účet z hotela, ktorý je platcom DPH, môžem si túto DPH uplatniť v prípade, že účet je vystavený na pracovníka. A čo v prípade, ak je účet vystavený na spoločnosť?

Dakujem
durisovad
14.07.05,06:09
Ja by som DPH uplatnila, ved pracovnik nebol na vylete, ale na pracovnej ceste. A ze je doklad vystaveny na jeho meno, to by ma nemylilo, ved predsa v hoteli nemoze byvat firma, ked je vyslany zamestnanec. Ak riadne vypise cestak, podla mna nie je dovod na pochybnosti.
Luna
14.07.05,06:09
bea
14.07.05,06:18
Skús si pozrieť diskusiu na túto tému, sú na to rôzne názory. Asi sa budeš musieť sama rozhodnúť k čomu sa prikloníš. Ja si myslím, že keď je doklad vystavený na meno zamestnanca a je súčasťou vyúčtovania sl. cesty, tak nemá firma nárok na odpočet DPH. Ak je vystavený na firmu, tak by som ho nedala ako súčasť vyúčtovania, ale samostatne a tam by som si uplatnila DPH.
Diskusia o tejto téme je aj na tomto linku:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9785&highlight=cestovn%E9+n%E1hrady
liba2
14.07.05,06:18
Ja by som DPH uplatnila, ved pracovnik nebol na vylete, ale na pracovnej ceste. A ze je doklad vystaveny na jeho meno, to by ma nemylilo, ved predsa v hoteli nemoze byvat firma, ked je vyslany zamestnanec. Ak riadne vypise cestak, podla mna nie je dovod na pochybnosti.DPH sa môže uplatniť len ak faktúra (hotelový účet) splňa náležitosti podľa zákona o DPH, teda musí byť vystavená na firmu, IČdph... atď. V opačnom prípade pôjde o náhradu výdavkov bez uplatnenia dph.
durisovad
14.07.05,06:31
DPH sa môže uplatniť len ak faktúra (hotelový účet) splňa náležitosti podľa zákona o DPH, teda musí byť vystavená na firmu, IČdph... atď. V opačnom prípade pôjde o náhradu výdavkov bez uplatnenia dph.Ja by som s tym celkom nesuhlasila. Hotelovy ucet mozem opatrit svojimi danovymi udajmi aj ja. Potom by som nemohla uplatnovat DPH ani z benzinovych blokov a vobec vsetkych nakupov v hotovosti. Alebo sa mylim?
lubicka
14.07.05,08:50
dakujem moc.


Prikláňam sa k názoru, že nie, neuplatniť.

Pekný deň