helvécia
21.04.09,19:03
Syn pracoval do apríla 2009 v Anglicku, t.č. sa nachádza v Írsku. Viete mi niekto poradiť, či môže požiadať o vrátenie daní aj odtiaľ? Nevie ako sa má do toho pustiť. Vďaka
Darina1234
08.07.12,10:50
mam podobny problem, neviem, ako postupovat, co vybavit, syn student VS pracuje 3 mesiace v Anglicku v tesku na pracovnu zmluvu, aku neviem, lebo som nevidela, volal mi, ci mu nepreposlem povrdenie o navsteve skoly pre dan, tolko mi povedal , teraz neviem, ci on si moze uplanit nejaku ulavu na dani tam priamo alebo az doma pri DP, prosim o info
veronikasad
08.07.12,11:10
mam podobny problem, neviem, ako postupovat, co vybavit, syn student VS pracuje 3 mesiace v Anglicku v tesku na pracovnu zmluvu, aku neviem, lebo som nevidela, volal mi, ci mu nepreposlem povrdenie o navsteve skoly pre dan, tolko mi povedal , teraz neviem, ci on si moze uplanit nejaku ulavu na dani tam priamo alebo az doma pri DP, prosim o info
Darinka, o vrátenie dane strhnutej v Anglicku, môže požiadať iba v Anglicku. Bližšie info nájdeš napr. na tejto stránke.
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&sqi=2&ved=0CGwQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.anglicko.vratenie-dani.sk%2F&ei=vnf5T_3WEOim4gSdwazZBg&usg=AFQjCNEnC8bT60JGdmw0AMffwqKuZ02cpg&sig2=Su4DBglHBhKOXbTjx5wydg

Na Slovensku bude do 31.3.2013 podávať DP z celosvetových príjmov (teda aj z príjmov z Anglicka), v DP si uplatní metodu vyňatia príjmov z Anglicka.
Janarma
08.07.12,11:44
mam podobny problem, neviem, ako postupovat, co vybavit, syn student VS pracuje 3 mesiace v Anglicku v tesku na pracovnu zmluvu, aku neviem, lebo som nevidela, volal mi, ci mu nepreposlem povrdenie o navsteve skoly pre dan, tolko mi povedal , teraz neviem, ci on si moze uplanit nejaku ulavu na dani tam priamo alebo az doma pri DP, prosim o info

Skusim sa podelit aj o svoju skusenost. Studentka denneho studia neplatila minule prazdniny ziadnu dan z prijmov v Anglicku po tom, ako predlozila anglickemu zamestnavatelovi potvrdenie o tom, ze je studentkou denneho studia.

Ale len pre zaujimavost by som doplnila, ze napr. studentka externeho studia uz platila v zamestnani v Anglicku dan z prijmov, ale kedze tam pracovala len 2-3 mesiace, na zaklade jej naslednej ziadosti na anglicky danovy urad jej vratili v Anglicku celu dan strhnutu pri vyplatach anglickym zamestnavatelom.

No a na Slovensku si potom v marci podala danove priznaniu typu A, kde uplatnila metodu vynatia podla zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a Anglickom a kedze nemala ziadne ine zdanitelne prijmy okrem prijmov z anglickeho zamestnania, nedoplacala na Slovensku uz ziadnu dan.

Ak by si potrebovala podrobnejsie info, len napis, rada posuniem moje vsetky minulorocne skusenosti...
Janarma
08.07.12,12:11
Skusim sa podelit aj o svoju skusenost. Studentka denneho studia neplatila minule prazdniny ziadnu dan z prijmov v Anglicku po tom, ako predlozila anglickemu zamestnavatelovi potvrdenie o tom, ze je studentkou denneho studia.


Len by som upresnila, ze tuto informaciu som dostala len sprostredkovanie od znamej a este mi niekto spominal, ze to "neplatenie dani" sa vztahuje len do vysky urciteho prijmu, napr. tu sa o tom pise viac:

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/LifeAtUniversityOrCollege/DG_10035694