comodo
21.04.09,19:24
Musi byt v pripade koncenia s.r.o. ( jeden spolocnik ) ako likvidator ina osoba , alebo v pripade bezproblemoveho stavu moze byt urceny i sam majitel ?
Celsus
26.04.09,13:20
Musi byt v pripade koncenia s.r.o. ( jeden spolocnik ) ako likvidator ina osoba , alebo v pripade bezproblemoveho stavu moze byt urceny i sam majitel ?

Likvidátorom SRO môže byť aj jej (jediný) spoločník.
olga88
26.04.09,15:14
A plati to aj pri a.s. ?
Celsus
03.05.09,13:30
AS nemá spoločníkov, ale akcionárov.

Likvidátorom AS môže byť niektorý z jej akcionárov (ak je fyzickou osobou).
Ester plus
19.01.10,11:33
Ako je to v prípade ak spoločenská zmluva neobsahuje klauzulu o tom kto vykonáva likvidáciu spoločnosti.
Gong
28.06.12,06:38
Dobrý deň, prosím o radu, zvolili ma likvidátorom v sro, robila som im podvojné účtovníctvo. Každý mesiac som im faktúrovala za účto. Keďže ma zvolili za likvidátora, mám si i nadalej účtovať mesačne za účto, alebo až keď ukončím likvidáciu, potom odmenu likvidátora? prosím poradíte mi ešte som to nerobila, a nechcem to pokašlať.
Dakujem
KEJKA
28.06.12,06:52
Ako je to v prípade ak spoločenská zmluva neobsahuje klauzulu o tom kto vykonáva likvidáciu spoločnosti.
mne jednu likvidáciu práve z toho dôvodu vrátili - musela som upraviť rozhodnutím jediného spoločníka ZL, kde som napísala, že v prípade vstupu do likvidácie VZ určí likvidátora. Stačilo.
KEJKA
28.06.12,06:53
Dobrý deň, prosím o radu, zvolili ma likvidátorom v sro, robila som im podvojné účtovníctvo. Každý mesiac som im faktúrovala za účto. Keďže ma zvolili za likvidátora, mám si i nadalej účtovať mesačne za účto, alebo až keď ukončím likvidáciu, potom odmenu likvidátora? prosím poradíte mi ešte som to nerobila, a nechcem to pokašlať.
Dakujem
podľa mňa máš dvojitú funkciu.........ako účtovník naďalej budeš robiť účtovníctvo pre firmu v likvidácii
a ako likvidátor budeš robiť úkony k speňaženiu majetku a vyrovnaniu záväzkov.....atď.
Gong
28.06.12,07:08
podľa mňa máš dvojitú funkciu.........ako účtovník naďalej budeš robiť účtovníctvo pre firmu v likvidácii
a ako likvidátor budeš robiť úkony k speňaženiu majetku a vyrovnaniu záväzkov.....atď.

Dakujem za odpoved, čiže mi z toho vyplýva, že si naďalej účtujem za účtovníctvo, a po ukončení likvidácie, si vyúčtujem odmenu zo základu, však? Ešte raz dakujem pekne
KEJKA
28.06.12,07:11
presnejšie - odmenu z likvidačného zostatku.