Beska
22.04.09,06:39
Ahojte, dcéra ide študovať do zahraničia. Kupujem jej notebook, aby nebola odkázaná na internetové kaviarne. Akým spôsobom jej tam bude internet fungovať? Cez Wi fi? Vôbec mi to nie je jasné. A čo by bolo dobré, keby v PC bolo?
Ďakujem
Fero11
22.04.09,04:44
No do tej ktorej oblasti ide, tak si musi najst wifi providera (samozrejme ak chce wifi). Podpise zmluvu, alebo ak je to nejaky lokalny provider pre susedov, tak sa s nim dohodne.
Dobre by bolo aby v PC mala firewall a antivirus. Cez wifi neodporucam robit inet banking
noel.g
22.04.09,05:33
Je dolezite, kam ide dcera studovat. Ja zijem v Anglicku uz niekolko rokov, a za ten cas som vymenil niekolko sposobov pripojenia na internet. Existuju tieto moznosti:
Najst spolocnost, ktora internet siri.
v UK su najznamejsi Virgin Media, Sky, AOL, O2, spolocnosti maju castokrat svoje vlastne siete a poskytuju neobmedzeny internet casovo aj datovo za smiesne peniaze, pripadne ak sa nebude nachadzat na mieste kde provideri siete maju je nutne riesit tuto zalezitost cez pevnu linku, co je naklad navyse okrem mesacneho poplatku za internet. (poplatok za linku + poplatok za modem)
existuje moznost mobilneho internetu - teda klasicky mobilny internet, ktory je casto datovo, alebo casovo obmedzeny a za velmi nevyhodnych podmienok, pricom predpisane prenosove rychlosti ani zdaleka nedosahuju dobru kvalitu - riesi sa to taktiez zmluvou a viazanostou s operatorom. ( Pozor - ak zvoli tuto moznost, nech sa vyhne spolocnosti 3 - three, je to ten najhorsi mobilny operator so sidlom kdesi v indii, nieco cez nich riesit je tak akurat na maslu! :-))) )
dalej existuje moznost tzv. pay as you go, co je vlastne zakupenie mobilneho modemu od operatora za jednorazovy poplatok plus mesacne poplatky alebo ak chcet kredity. Tato moznost je sice asi financne najnevyhodnejsia, no nie je potom problem ukoncit s operatorom zmluvu kedykolvek...
ale ako pisal predchodca, zavisi od krajiny... tieto uvedene priklady sa vztahuju na Anglicko.
Andy Kralik
22.04.09,15:35
Ak ide studovat na nejaku univerzitu je pravdepodobne ze bude mat free wifi pripojenie aj v priestoroch skoly, v poslucharnach a studovniach.
inajana
27.04.09,18:26
Takže to nieje takto:
zoberem napr. ORANGE MOBILNÝ INTERNET a fungujem s ním na sieťach, ktoré si bežne ORANGE v zahraničí vyberá ...?
vyr skalny
27.04.09,19:32
Fungujes ale cez roaming co sa trosku predrazi... :)
inajana
28.04.09,18:46
O koľko? (zóna - severné Taliansko)
Neviem, ktoré sú to cenníky na ORANGEPORTAL.
Čo by bolo výhodnejšie - nevyznám sa - priplatiť MB k telef. paušálu, alebo zobrať nový internet. paušál?
(jedná sa mi najmä o hovory cez SKYPE).
marko182
29.04.09,05:54
O koľko? (zóna - severné Taliansko)
Neviem, ktoré sú to cenníky na ORANGEPORTAL.
Čo by bolo výhodnejšie - nevyznám sa - priplatiť MB k telef. paušálu, alebo zobrať nový internet. paušál?
(jedná sa mi najmä o hovory cez SKYPE).

Na fungovanie v Taliansku s datovym roamingom uplne zabudnite. To by ste sa nedoplatili. Tuto kolega vyr skalny to "trosku predrazilo" myslel ironicky.
Ak sa nemylim, tak cena za 1 MB dat v Taliansku stoji okolo €1,93 v Orange.
Urcite by som odporucal sa informovat na moznosti pripojenia priamo na mieste.
bobino38
29.04.09,06:12
strana 18-20 priloženej prílohy