Ivana P.
22.04.09,07:43
Dobrý deň, nevedeli by ste mi poradiť nejaký vzor k napísaniu odberateľovi poslednú výzvu na zaplatenie pohľadávky pred exekúciou? Ďakujem.
zalobaba
22.04.09,05:49
Dobrý deň, nevedeli by ste mi poradiť nejaký vzor k napísaniu odberateľovi poslednú výzvu na zaplatenie pohľadávky pred exekúciou? Ďakujem.
Na to, aby si mohla vec postúpiť exekútorovi, musíš mať v rukách právoplatný exekučný titul, napr. právoplatný platobný rozkaz, rozsudok alebo uznanie dlhu s exekučným titulom spísané pred notárom.
Ivana P.
22.04.09,06:00
áno, ale ja potrebujem len tú výzvu pred tým, ako sa bude niečo riešiť na exekúcii. Čiže len posledná výzva na zaplatenie..
bv_alexandra
22.04.09,06:11
Pokus o zmier
Zašlite dlžníkovi pokus o zmier. Ide o dokument, ktorý je poslednou výzvou dlžníkovi predtým, ako sa obrátite na súd.V pokuse o zmier jasne napíšte, o čo žiadate: akú dlžnú sumu si žiadate uhradiť, kedy dlh vznikol, kedy ho mal dlžník uhradiť i to, koľkokrát ste ho o uhradenie dlhu žiadali. Uveďte tiež presný termín, dokedy má zaplatiť, a na aký účet.
Pokus o zmier zašlite doporučene (ak ho chcete mať zaslaný do 24 hodín, tak prvou triedou) a doklad o zaslaní listu si odložte.
Ja ich posielam dop s doručenkou.
A tu som našla aj tlačivo:
http://www.porada.sk/t1167-vymahanie-pohladavok.html