Comanche
14.07.05,08:31
Dobry den, hľadala som ale nenašla odpoveď na svoju otázku - viem že zákon stanovuje povinnosť vedenia Sociálneho fondu - ale čo s tým, ak majiteľ firmy pokladá jeho vedenie za neekonomické a jednoducho sa nevedie. Ja som sem prišla a neviem čo s tým. Či tlačiť majiteľa do tvorby SF - aspoň fiktívneho, alebo ho ďalej neviesť. Vraj nevedenie SF nie je trestné! Čo s tým?

Prosím poraďte!
Maňaska
14.07.05,06:42
Zákon 152/1994 v znení neskorších predpisov platí pre všetkých. On ho netvorí vôbec, alebo iba nevedie na osobitnom účte?
Sany
14.07.05,06:44
Dobry den, hľadala som ale nenašla odpoveď na svoju otázku - viem že zákon stanovuje povinnosť vedenia Sociálneho fondu - ale čo s tým, ak majiteľ firmy pokladá jeho vedenie za neekonomické a jednoducho sa nevedie. Ja som sem prišla a neviem čo s tým. Či tlačiť majiteľa do tvorby SF - aspoň fiktívneho, alebo ho ďalej neviesť. Vraj nevedenie SF nie je trestné! Čo s tým?

Prosím poraďte!ak má firma zamestnancov, MUSÍ tvoriť SF. Nemusí mať na to ale založený účet v banke. Ja ho vediem účtovne, čerpanie je normálne buď z pokladne, alebo z BÚ.
nikulik
14.07.05,07:09
My to robime tak, ze kazdy mesiac vytlacim zostavu:tvorba socialneho fondu, dam to uctovnicke a ona uz podla toho urobi stravne tak aby to sedelo po kazdej stranke.Ale nevedieme ho na osobitnom ucte ani nic podobne.
Timcsi
14.07.05,07:35
A aký úrad kontroluje, či je SF tvorený? Lebo jedna moja známa v žiadnom prípade nie je ochotná to tvoriť.
Comanche
14.07.05,07:48
My ho skutočne NETVORIME! Asi dva roky mala firma len 1 zamestnanca - netvoril sa vobec a teraz ma so mnou 2 zamestnancov. Takze je to vraj neekonomické. Ved zamestnanec nedostaval ani stravne listky, nemame na čo z toho SF prispievat.
brm
14.07.05,08:49
A aký úrad kontroluje, či je SF tvorený? Lebo jedna moja známa v žiadnom prípade nie je ochotná to tvoriť.svojho času to mali daňováci, teraz neviem...
Johanka
14.07.05,09:19
Neviem kto by to mal kontrolovať, ale za celý čas existencie SF to u mojich klientov nikto nekotroloval!
porfin
14.07.05,09:24
Kontrola SF je asi tak ako pri ino, niekto si to vypýta a niekto sa na to vykašle.
Jednoznačne však je povinnosť tvoriť SF aspoň účtovne . Povinnosť mať na to samostatný účet už nie je.
Vladimír Ozimý
22.07.05,13:58
ja som pocul ze treba si viest socialny fond na zvlast ucte mate o tom nejake info lebo neviem o tom ze by to nejaky zakon prikazoval, no prave som si nastudoval zakon o soc. fonde a tam v paragrafe 6 sa pise ze prostriedky fondu vedie zamestnavatel na osobitnom ucte...tak treba asi ten ucet....