lucisa
22.04.09,13:21
Máme pracovníkov, ktorí v týchto dňoch pracujú vonku /montérske a menšie výkopové práce/ bez prístupu k pitnej vode. Pitný režim sme sa rozhodli zabezpečiť kúpením minerálky, len neviem, aké množstvo na pracovníka môžeme počítať. Zatiaľ som nenašla, či to upravuje nejaký dokument. Viete mi poradiť? Ďakujem.
drobeceva
22.04.09,11:27
Máme pracovníkov, ktorí v týchto dňoch pracujú vonku /montérske a menšie výkopové práce/ bez prístupu k pitnej vode. Pitný režim sme sa rozhodli zabezpečiť kúpením minerálky, len neviem, aké množstvo na pracovníka môžeme počítať. Zatiaľ som nenašla, či to upravuje nejaký dokument. Viete mi poradiť? Ďakujem.
Pitný režim je z-ľ povinný zabezpečiť, ale nikde som sa nestretla s limitom na hlavu. Snáď sa niekto ozve.
kaco11
22.04.09,11:40
Ja robim v statnej sprave a dostavali sme flasku na 12 hodin. 1.5 alebo 2 l podla toho aku mineralku kupili.
mzdarka renca
22.04.09,11:47
U nás to máme ošetrené v kolektívnej zmluve a máme tam podmienku, že musí byť min. 30 stupňov C, vtedy zamestnávateľ poskytuje minerálku (fľašu).

Ak nemáte odbory, tak si podmienky stanovte v internom predpise.
Sabadka
22.04.09,12:18
U nás to máme ošetrené v kolektívnej zmluve a máme tam podmienku, že musí byť min. 30 stupňov C, vtedy zamestnávateľ poskytuje minerálku (fľašu).

Ak nemáte odbory, tak si podmienky stanovte v internom predpise.
Renca mám nápad, kto by tú internú smernicu o pitnom režime dokázal bravúrne spracovať:D:D:D:D:D:D:D:D:D
mzdarka renca
22.04.09,13:26
Renca mám nápad, kto by tú internú smernicu o pitnom režime dokázal bravúrne spracovať:D:D:D:D:D:D:D:D:D

:D som presvedčená, že ty
kaco11
25.04.09,14:13
nad 30 stupnov resp. pokial nemáš prístup k zdroju pitnej vody
mzdarka renca
25.04.09,18:41
nad 30 stupnov resp. pokial nemáš prístup k zdroju pitnej vody
V internom predpise sa môže zamestnávateľ rozhodnúť poskytnúť zamestnancom minerálku aj po celý rok, nielen, ak je nad 30 stupňov C.
Blankake
25.04.09,19:32
O pitnom režime pojednáva aj vyhláška 544/2007 o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci.
ZuzanaP
27.04.09,04:07
lucisa
04.05.09,06:42
Ďakujem všetkým za pomoc :):):):)
dagmar.klimentova
04.05.09,07:07
Minimálne množstvo pitnej vody na osobu/deň je 4 dcl/10 kg váhy človeka.
Príklad:

50 kg asistentka by mala za 1 den vypiť minimálne 2 l pitnej vody.
100 kg ťažký chlap, by mal vypiť minimálne 4 l pitnej vody.Pozor: Neprehánat to s minerálkami, obsahujú rôzne soli a pod. Najlepšia je pitná voda stolová s minimálnym obsahom minerálov, a to neperlivá, alebo len mierne perlivá.:)
ivkň
20.07.09,05:40
Prosím o radu, tento pitný režim sa účtuje na 501??
Ďakujem za odpoveď
Phill32
20.07.09,05:59
Prosím o radu, tento pitný režim sa účtuje na 501??
Ďakujem za odpoveď
Ja to účtujem na 527 Zákonné sociálne náklady. Mám na to vytvorenú analytiku.
Lenka1979
20.07.09,06:06
Prosím o radu, tento pitný režim sa účtuje na 501??
Ďakujem za odpoveď


Ak je to čisto len pre zamestnancov firmy tak to účtujem na účte 527 s analytikou, ak je to voda aj pre klientov - zákazníkov, tak 501.
ivkň
20.07.09,06:16
Prosím nemáte nejakú kostru tej IS ohľadom toho pitného režimu??aby sme si tu DPH mohli uplatniť.
zltalienka
29.07.09,06:20
Ahojte poraďáci, nemáte niekto naporúdzi internú smernicu, kde by bol upravovaný pitný režim? Veľmi by sa mi zišla. Alebo aspoň link, kde som mala hľadať. Ďakujem.
zuzanask
19.08.09,11:06
moze si firma uplatnovat z mineraliek pre zamestnancov DPH? ja som to doteraz neuplatnovala. Staci na to ta smernica o pitnom rezime. My mame administrativnych pracovnikov, ktorym sa kupuju mineralky.
ZuzanaP
19.08.09,11:11
Môže.

Pre administratívnych som si neprečítala, ospravedlňujem sa. To je fakt na vážkach, pokiaľ je zdroj pitnej vody.
Tweety
19.08.09,11:12
moze si firma uplatnovat z mineraliek pre zamestnancov DPH? ja som to doteraz neuplatnovala. Staci na to ta smernica o pitnom rezime. My mame administrativnych pracovnikov, ktorym sa kupuju mineralky.
Obávam sa, že pitný režim pre administr. neobstojí. Samozrejme ak nemáte zdroj pitnej vody,vtedy je to iné.
janaGT
19.08.09,11:17
Ak je to čisto len pre zamestnancov firmy tak to účtujem na účte 527 s analytikou, ak je to voda aj pre klientov - zákazníkov, tak 501.

ja tú vodu pre zákazníkov, klientov účtujem na 513. Zle?
Sabadka
19.08.09,11:19
moze si firma uplatnovat z mineraliek pre zamestnancov DPH? ja som to doteraz neuplatnovala. Staci na to ta smernica o pitnom rezime. My mame administrativnych pracovnikov, ktorym sa kupuju mineralky.

Pokiaľ majú administ. pracovníci prístup k zdroju pitnej vody, tak pitný režim neobstojí. Nemajú nárok na minerálku, iba ak za svoje. Platí to nielen pre administr.pracovníkov ale vo všeobecnosti pre všetkých. Pokiaľ je tam splnená podmienka prístupu k zdroju s pitnou vodou nárok na pitný režim nie je. :mee:
Tweety
19.08.09,11:20
ja tú vodu pre zákazníkov, klientov účtujem na 513. Zle?
Áno, dobre, samozrejme bez nároku na odpočet dph.
Zuzka2510
20.07.10,08:33
Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať, sme stavebná firma, zamestnanci nemajú prístup k pitnej vode a zamestnávateľ sa rozhodol, že zamestnancom nebude poskytovať pitný režim ako priamo minerálne vody atď ale bude im prispievať napr. sumou 10,- € nech si tie vody kúpia sami. Takýto príspevok poskytuje počas letných mesiacov bez ohľadu na to či sú vysoké teploty alebo nie. Môžte mi prosím poradiť či je to správne a ak áno ako si to má zamestnávateľ zaúčtovať? a či je to jeho náklad alebo nie? ďakujem pekne