Nokerla
22.04.09,14:52
Zdravím,

Ma niekto skúsenosti s týmto ochorením? a čo mu pomáha resp. ako sa zbaví bolesti.
pasuliatko
22.04.09,16:30
Bionda
23.04.09,15:08
V prvom rade tiež už závisí v akom štádiu je táto dg - inak (spondylarthritis ankylopoetica - ak si ešte dobre pamätám:))
Už nastala osifikácia event. už alkyloza. ( a to je tvoja dg? veď až 15% u ml mužov z toho 90% vo veku 20-40r.??)
Viem, že prognoza je dobrá len hybnosť obmedzená.
Doporučuje sa zachovať čo najväčšiu hybnosť- cvičenie je dobré, doporučuje sa aj RTG terapia, kortikosteroidy, preparáty medi, KúpelePiešťany, Trenčianske Teplice. Skúsiť treba všetko, aby sa zachovala čo najlepšia a najväčšia hybnosť a predišlo sa plochému hrudníku a pod.
Taserda
24.04.09,07:26
Beriem pri väčších bolestiach Recoxu ,pár dní pokiaľ bolesť neprejde.
Nokerla
24.04.09,08:33
Beriem pri väčších bolestiach Recoxu ,pár dní pokiaľ bolesť neprejde.
a inac nepotrebujes brat Recoxu? ja beriem pravidelne Veral 75. Bez toho som vyradeny z cinnosti.
Taserda
26.04.09,10:08
Beriem 3 krát denne najviac 4 dni ,je to môj prví liek a som rád že aj pomáha a nemusím testovať čo mi pomôže.O tom že mám túto chorobu som sa dozvedel až pred rokom keď som mal zápal očných spojiviek ktorého príčinou mohla byť aj Bechterevova choroba.Došlo mi že ju mám už dávno ale zhodou okolností ako sú stres v práci obmedzenie športu to vyvrcholilo do veľkých bolestí a zápalu očných spojiviek.
lbubo
06.01.10,09:54
ahojte...rad by som dal do povedomia stranku...kedze som na SK nic take nenasiel....sustredme sa na tejto

ooo.bechterev.estranky.sk

ooo....www
ansysko
20.10.10,11:07
Ahojte bechterevici založili sme pre Vás aj Nás nové diskusné fórum tešíme sa na Vašu návštevu a budeme radi ak sa s nami podelíte s Vášimi postrehmi a starosťami s touto našou chorobou

bechterevik.sk
pasuliatko
20.10.10,14:57