e.v.a.
22.04.09,16:49
Ahojte poradaci, neviem, kam sa obratit, ale byvam v Karlovej Vsi a je tu invazia nejakych cudnych chrobakov, my mame na balkone sietku a je zaskleny, takze sa nedostanu dnu, ale lutujem ludi okolo. Vie mi niekto poradit, kam sa s tym obratit, pripadne ci niekto nevie, ci to je nebezpecne? Idu v hufoch a su ich stovky aj tisicky. Su vsade na dome z vonku. Prikladam fotografie, co sa mi podarili urobit. Dakujem
pasuliatko
22.04.09,16:17
nie sú to náhodou tie smradlavky?či ako sa to vola.
e.v.a.
22.04.09,16:23
ja fakt neviem, lieta to vonku, byvame dost vysoko, ja by som len chcela vediet, kam mam napisat a informovat sa
plada
22.04.09,16:24
Ahoj, e.v.a.,
skús jedného odchytiť a choď s ním do Slovenského národného múzea, tam sú erudovaní odborníci, dokážu určiť, o aký druh sa jedná a pomôžu Ti ich odstrániť. Moja kolegyňa takýmto spôsobom identifikovala šváby. Dokonca jej dali aj odborný "posudok". A správca potom urobil náležité opatrenia, postrek. Zavolaj do SNM, vysvetli, o čo sa jedná a dajú Ti kontakt na dotyčného odborníka. Daj vedieť, čo to bola za háveď.
Plada
e.v.a.
22.04.09,16:33
Dakujem velmi pekne, skusim to :)
pasuliatko
22.04.09,16:35
Ahoj, e.v.a.,
skús jedného odchytiť a choď s ním do Slovenského národného múzea, tam sú erudovaní odborníci, dokážu určiť, o aký druh sa jedná a pomôžu Ti ich odstrániť. Moja kolegyňa takýmto spôsobom identifikovala šváby. Dokonca jej dali aj odborný "posudok". A správca potom urobil náležité opatrenia, postrek. Zavolaj do SNM, vysvetli, o čo sa jedná a dajú Ti kontakt na dotyčného odborníka. Daj vedieť, čo to bola za háveď.
Plada

to by ma teda nikdy nenapadlo. to stačí ked chytím chrobáčika dam ho do škatulky a odnesiem do SNM??? a oni mi tam poradia alebo sa mam najprv informovať a zavolať,že čo a ako?lebo máme doma chrobáčiky nevieme čo sú to zač a ani ako sa ich zbaviť.
e.v.a.
22.04.09,16:40
No, doma mame tiez nejakych cudnych chrobakov, ale nejako som sa s tym zmierila a spolunazivame, nie je toho tak vela, hehehe :) Ale aj to chcem riesit, neviem kde, no uvidime. Ale ked pozriem von z okna a na parapetu a vidim prilis velke mnozstvo hmyzu, nie je mi najlepsie. :)
e.v.a.
22.04.09,17:12
Napisala som email do Prirodovedneho muzea aj s fotografiami, tak uvidime, ci mi odpisu :). Dakujem a vsetkych zdravim :)