Slavinka77
22.04.09,21:52
chcela by som poprosiť o radu. Podpísala som ukončenie pracovného pomeru paragraf 60. Pracovnala som v tejto firme 6 mesiacov.Chcela som sa spýtať, či mám nárok na odstupné, ked sme sa pri podpisovaní na ňom dohodli, ale teraz mi ho zamestnávateľ nechce vyplatiť. Vdohode mám uvedení len paragraf 60, ale nie je tam uvedený dôvod ani výška odstupného. Chcela by som vedieť či je pri tomto paragrafe zákonom stanovené 2mesačné odstupné. Výpoved dohodou som mala k 28.2.2009, chcela by som vedieť,či sa s tým dá ešte niečo robiť.Ďakujem
brčko
22.04.09,19:57
na odstupné je nárok len v prípade, že v dohode je písomne uvedený organizačný dôvod ukončenia prac.pomeru. Bohužial asi s vami zamestnávatel vypiekol, ked vám to síce slúbil, no v dohode to neuviedol.

ved pozri priamo Zákonník práce klikni na modré písmenká ZP (potom si zvol aktuálne znenie, lebo sa ti zobrazí znenie od 1.1.06) ,
§ 60 hlavne ods.2
+ § 76 ods. ods.1 (odstupné)
Slavinka77
22.04.09,20:51
Takže, asi nemám nárok na odstupné aj ked som dostala výpoved zo dňa na deň a nemala som ani 2-mesačnú výpovednú lehotu ani odstupné. V zmluve nemám napísaný ani dôvod ani výšku odstupného. Ďakujem
Olgica
23.04.09,03:28
Takže, asi nemám nárok na odstupné aj ked som dostala výpoved zo dňa na deň a nemala som ani 2-mesačnú výpovednú lehotu ani odstupné. V zmluve nemám napísaný ani dôvod ani výšku odstupného. Ďakujem

Výpoveď si nedostala ale dohodli ste sa na ukončení PP.To je rozdiel. Nie, odstupné nedostaneš. Vybabral s tebou.
Slavinka77
23.04.09,08:38
Dakujem za odpovede,uz budem pri takychto veciach opatrnejsia.