natalycom
22.04.09,23:18
Ahojte poraďáci,

chcela by som si overiť nasledovné. SZČO plátca DPH na základe zmluvy vykonáva pre PO plátcu DPH zámočnícke práce v iných ČS EU. Zámočnícke práce spadajú pod práce na nehnuteľnosti §15(2) alebo je to ocenenie hnuteľného majetku §15 (6)?? Je miesto dodania ČS? Vystaví SZČO faktúru slovenskej PO bez DPH? Uvediem to do priznania ako oslobodené dodanie sluzby riadok 13??
Vopred ďakujem za radu.
Milan Benka
23.04.09,06:36
Ahojte poraďáci,

chcela by som si overiť nasledovné. SZČO plátca DPH na základe zmluvy vykonáva pre PO plátcu DPH zámočnícke práce v iných ČS EU. Zámočnícke práce spadajú pod práce na nehnuteľnosti §15(2) alebo je to ocenenie hnuteľného majetku §15 (6)?? Je miesto dodania ČS? Vystaví SZČO faktúru slovenskej PO bez DPH? Uvediem to do priznania ako oslobodené dodanie sluzby riadok 13??
Vopred ďakujem za radu.

Pokiaľ sú tieto práce viazané na nehnuteľnosti ( nedefinovali ste jasne, v čom spočívajú tieto zámočnícke práce ), miestom dodania je krajina kde sa nehnuteľnosť nachádza. Pokiaľ je to mimo SR, tak uvedené plenie nie je predmetom DPH v SR, faktúrujete mimo slovenskej DPH a do DP DPH sa to nikde neuvádza.
natalycom
23.04.09,08:05
Tak som si to pozistovala a su to prace na nehnutelnosti. Miestom dodania je teda napr. Nemecko, nie je to predmetom slovenskej DPH a SZCO vystavi fakturu slovenskej PO bez DPH.

Dakujem velmi pekne.
natalycom
24.04.09,22:08
Tak som si to pozistovala a su to prace na nehnutelnosti. Miestom dodania je teda napr. Nemecko, nie je to predmetom slovenskej DPH a SZCO vystavi fakturu slovenskej PO bez DPH.

Dakujem velmi pekne.
Vie mi to niekto potvrdit?
Tweety
25.04.09,06:03
Vie mi to niekto potvrdit?
Áno, postupuješ takto.
Fany
25.04.09,06:47
A ak je to projektová činnos, teda podľa mna služba? Uvádza sa toto na r.13 a 15 v DPH priznaní?