colder
23.04.09,05:14
Prosim o radu aku formu podnikania by ste mi odporucili zvolit.
Som a nadalej by som ostal zamestnancom mojho zamestnavatela. Ale z casu na cas, mam nejaky napad, pripadne sa vyskytne prilezitost nieco predat, vyrobit a pod. Ovsem zisk z takehoto obcasneho podnikania neocakavam velky. Ak vobec nejaky (dufam :-) ). Skor by islo o prilepsenie.
Preto hladam formu s NAJMINIMALNEJSIMI nakladmi na prevadzku - napr. odvody, dane, vedenie uctovnictva a inej agendy a pod.
Dokonca v idealnom pripade ten "podnik" "zobudit" na maly projekt a vzapati utlmit, kym mi zasa nieco nenapadne (ak utlmenie a zobudenie by neboli zdlhave procesy a ak by nestali privela).
Poradite mi prosim?

Dakujem,
Vlado.
vlado761
26.04.09,17:02
ina forma nie je bud podnikas alebo nie. Ak chces nieco predat potrebujes zivnost. Mozes si ju tak akurat podla potreby pozastavovat, minimalne vsak na 6 mesiacov
Xanti
26.04.09,17:18
Prosim o radu aku formu podnikania by ste mi odporucili zvolit.
Som a nadalej by som ostal zamestnancom mojho zamestnavatela. Ale z casu na cas, mam nejaky napad, pripadne sa vyskytne prilezitost nieco predat, vyrobit a pod. Ovsem zisk z takehoto obcasneho podnikania neocakavam velky. Ak vobec nejaky (dufam :-) ). Skor by islo o prilepsenie.
Preto hladam formu s NAJMINIMALNEJSIMI nakladmi na prevadzku - napr. odvody, dane, vedenie uctovnictva a inej agendy a pod.
Dokonca v idealnom pripade ten "podnik" "zobudit" na maly projekt a vzapati utlmit, kym mi zasa nieco nenapadne (ak utlmenie a zobudenie by neboli zdlhave procesy a ak by nestali privela).
Poradite mi prosim?

Dakujem,
Vlado. No ja by som na tvojom mieste otvorila živnosť, v ZP by som si dala VZ 0€ tj. neplatila by som odvody do ZP, lebo si zamestnaný a prípadné nedoplatky ( ak by si zarobil veľmi veľa ) tak by si uhradil po RZZP. Ak by obrat nebol veľmi veľký tak by si potom ani další rok nemusel platiť odvody do SP. Vedenie účtovníctva by sa ti obmedzilo na evidenciu príjmov a výdavkov. Podľa mňa je to najjednoduhšia cesta ako si privyrobiť legálne, popri zamestnaní.