ivkň
23.04.09,07:07
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa môžem spoľahnúť na rozúčtovanie miezd, ktoré robí OLYMP automaticky (okrem analytiky účtov).
Jedná sa mi hlavne o 521, položky mzdová nenákladová položka, zákonný sociálny fond. Keď pozriem rekapituláciu mzdových listov tak HM predstavuje čiastku týchto troch položiek, ktoré som spomenula, z výstupu- ROZÚČTOVANIE MZDOVÝCH NÁKLADOV.

Mám správne účtovanie:
ZP+nemoc+starob+invalid+poist v nezam+garančné+úrazové+rez.fond solidarity-ZAMESTNÁVATEĽ= 524/336
ZP+nemoc+starob+invalid+poist v nezam+životné-ZAMESTNEC= 331/336
daň preddavková+daň vyberaná zrážkou= 331/342
tvorba SF 527/472= 0,6% z HM (Výška HM zistím vo výstupe- REKAPITULÁCIA mzdových listov)

Čo si mám predstaviť pod položkou mzdová nenákladová položka, zákonný sociálny náklad a čiastka na mzdy??? Uvažujem správne keď si myslím, že by to malo byť naúčtované (tieto 3 položky) na 521/331??
Je nutné ešte samostatne účtovať daňový bonus?? alebo to už je v niektorej položke započítané??

Som v tom nováčik tak prosím poraďte.

Veľmi ďakujem
ivkň
29.04.09,06:20
nikto mi nepomôže??
Gabi03
29.04.09,06:34
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa môžem spoľahnúť na rozúčtovanie miezd, ktoré robí OLYMP automaticky (okrem analytiky účtov).
Jedná sa mi hlavne o 521, položky mzdová nenákladová položka, zákonný sociálny fond. Keď pozriem rekapituláciu mzdových listov tak HM predstavuje čiastku týchto troch položiek, ktoré som spomenula, z výstupu- ROZÚČTOVANIE MZDOVÝCH NÁKLADOV.

Mám správne účtovanie:
ZP+nemoc+starob+invalid+poist v nezam+garančné+úrazové+rez.fond solidarity-ZAMESTNÁVATEĽ= 524/336
ZP+nemoc+starob+invalid+poist v nezam+životné-ZAMESTNEC= 331/336
daň preddavková+daň vyberaná zrážkou= 331/342
tvorba SF 527/472= 0,6% z HM (Výška HM zistím vo výstupe- REKAPITULÁCIA mzdových listov)

Čo si mám predstaviť pod položkou mzdová nenákladová položka, zákonný sociálny náklad a čiastka na mzdy??? Uvažujem správne keď si myslím, že by to malo byť naúčtované (tieto 3 položky) na 521/331??
Je nutné ešte samostatne účtovať daňový bonus?? alebo to už je v niektorej položke započítané??

Som v tom nováčik tak prosím poraďte.

Veľmi ďakujem

To rozúčtovanie na syntetiku je správne. Je účelné však nastaviť si aj analytiku k niektorým účtom.
Zvýraznené červeným neviem čo myslíš.
ivkň
29.04.09,07:10
z olympu mi automaticky vytvorí položku Mzdová nenákladová položka a zákonný sociálny náklad. Predpokladám že mzdová nenákladová sú prémie a zákonný sociálny náklad predstavuje náhradu mzdy pri PN- pokračujúca- asi. Môžem to teda naúčtovať na 521?? aby mi to tvorilo všetko HM.. Lebo výstupy ktoré mi dáva náš mzdár z Olympu mi nehovoria čo je čo...tak neviem či to mám správne naúčtované.
jankacip
07.05.09,09:24
Ja mám tiež na rozúčtovaní mzdových nákladov pre podvoj. účtovníctvo tento názov. Mzdárka mi povedala, že je tam zadaná strata na zárobku.
Len neviem voči čomu budem účtovať 335, keď je to nenákladová položka.
Ďakujem, ak bude niekto ochotný pomôcť.
optimistka
07.05.09,09:37
zákonný sociálny náklad je v olympe náhrada príjmu pri DPN, účtuješ 527.A/331
mzdová nenákladová položka sú napr. odmeny zo zisku po zdanení kód 257,258
pri odmenách treba vybrať správny typ odmeny podľa jej charakteru
kaupke
07.05.09,10:00
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa môžem spoľahnúť na rozúčtovanie miezd, ktoré robí OLYMP automaticky (okrem analytiky účtov).
Jedná sa mi hlavne o 521, položky mzdová nenákladová položka, zákonný sociálny fond. Keď pozriem rekapituláciu mzdových listov tak HM predstavuje čiastku týchto troch položiek, ktoré som spomenula, z výstupu- ROZÚČTOVANIE MZDOVÝCH NÁKLADOV.

Mám správne účtovanie:
ZP+nemoc+starob+invalid+poist v nezam+garančné+úrazové+rez.fond solidarity-ZAMESTNÁVATEĽ= 524/336
ZP+nemoc+starob+invalid+poist v nezam+životné-ZAMESTNEC= 331/336
daň preddavková+daň vyberaná zrážkou= 331/342
tvorba SF 527/472= 0,6% z HM (Výška HM zistím vo výstupe- REKAPITULÁCIA mzdových listov)

Čo si mám predstaviť pod položkou mzdová nenákladová položka, zákonný sociálny náklad a čiastka na mzdy??? Uvažujem správne keď si myslím, že by to malo byť naúčtované (tieto 3 položky) na 521/331??
Je nutné ešte samostatne účtovať daňový bonus?? alebo to už je v niektorej položke započítané??

Som v tom nováčik tak prosím poraďte.

Veľmi ďakujem
V OLYMPE nie je účtovaný bonus samostatne , je automaticky vypárovaný s daňovou povinnosťou , ale ja si to vždy preúčtujem na daň a na bonus , kvôli prehľadu .
mest
17.12.09,11:05
V OLYMPE nie je účtovaný bonus samostatne , je automaticky vypárovaný s daňovou povinnosťou , ale ja si to vždy preúčtujem na daň a na bonus , kvôli prehľadu .

Prosím napíš ako :)