alicacka
23.04.09,07:17
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, vyhotovila som dobropis - vyšlú faktúru. Má sa to nejako odraziť v daňovom priznaní k DPH ? Myslím tak, ako keď dostaneme došlú dobropisovú faktúru a riadky č. 18 19 sú iné ako riadky 20,21.
Ešte som také nerobila. Prosím Vás poraďte mi.
Ďakujem všetkým
grammatika
23.04.09,09:39
Ak vystavíš dobropis, tak sa Ti to ukáže v riadku 03 (základ dane) a v riadku 04 (daň).
Nerozumiem tej tvojej ďalšej vete, prečo to máš iné. Ale aspoň odpoveď na to, kde sa ti ukáže vystavený dobropis :)
Paula
23.04.09,17:21
Ak vystavíš dobropis, tak sa Ti to ukáže v riadku 03 (základ dane) a v riadku 04 (daň).
Nerozumiem tej tvojej ďalšej vete, prečo to máš iné. Ale aspoň odpoveď na to, kde sa ti ukáže vystavený dobropis :)


Má to "iné" preto, lebo dostáva od dodávateľov dobropisy a tie sa nezahŕňajú do r. 20 a 21. :)
ekopo
23.04.09,17:28
Má to "iné" preto, lebo dostáva od dodávateľov dobropisy a tie sa nezahŕňajú do r. 20 a 21. :)
aby to nebolo jednoduché, nemusí to byť vždy pravda
§ 25
Oprava základu dane


(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.
grammatika
23.04.09,17:46
Má to "iné" preto, lebo dostáva od dodávateľov dobropisy a tie sa nezahŕňajú do r. 20 a 21. :)

Paula, ďakujem.