fiunko
23.04.09,07:29
Čaute,
mám jeden dotaz:) Podľa projektu mám navrhnutý RD z porothetmu 38 bez zateplenia a vypočítané tepelné straty 21.5kW. Ale ja to budem zateplovať polystyrénom o hrúbke 8cm. Vie mi niekto poradiť o koľko nižšie budú tepelné straty? Presné tepelné straty potrebujem na voľbu tepelného čerpadla.

Ďakujem
Ferdosondo
23.04.09,14:49
Ten, kto Ti dá odpoveď na túto otázku, sa bude iste volať Theodora.
brumteles
24.04.09,12:04
Čaute,
mám jeden dotaz:) Podľa projektu mám navrhnutý RD z porothetmu 38 bez zateplenia a vypočítané tepelné straty 21.5kW. Ale ja to budem zateplovať polystyrénom o hrúbke 8cm. Vie mi niekto poradiť o koľko nižšie budú tepelné straty? Presné tepelné straty potrebujem na voľbu tepelného čerpadla.

Ďakujem
V zasade plati to co ti napisal Ferdosondo. :)
Ale ak ta to zaujima iba velmi zhruba, tak potrebujes mat tie straty rozpisane na jednotlive komponenty: obvodove steny, podlaha, strop, okna, dvere, .... Potom si vypocitas tepelny odpor tvojej steny pred a po zatepleni (napr. http://vytapeni.tzb-info.cz/t.py?t=16&i=68&h=38&obor=5) a podla toho upravis tu cast tepelnych strat ktora sa tyka obvodovych stien. Opakujem ze je to len velmi zhruba (zmenia sa napr. tepelne mosty). Na kalkulaciu ci sa ti to oplati to mozno stacit bude (cenove vykyvy su aj tak vacsie ako bude nepresnost tohto vypoctu).
igma
28.04.09,05:21
Na stránke www_topin_cz v softvérových pomôckach je výpočet tepelných strát jednej miestnosti. Adresu si prepíš do správneho tvaru. Namiesto podtržitiek daj bodky.