jasmina81
23.04.09,07:45
Dobré ránko
Ja by som sa tiez chcela opytat ohladom preventívnych zdravotných prehliadok. Podľa zákona 355/2007 na prehliadky treba posielať zamestnancov zaradených do 3 a 4 kategórie, a zamestnancov, u ktorých sa zdravotná spôsobilosť na prácu vyžaduje podľa osobitných predpisov, napr. vodiči, práca v noci a pod. Neviete mi poradit, ktorých profesií sa to ešte týka? Napr. viazači,žeriavníci,práce vo výškach, zvárači, obsluha stavebných strojov a pod. Tiež musia absolvovať preventívne lek.prehliadky? A v akých lehotách?
Ďakujem
drobeceva
23.04.09,05:47
Dobré ránko
Ja by som sa tiez chcela opytat ohladom preventívnych zdravotných prehliadok. Podľa zákona 355/2007 na prehliadky treba posielať zamestnancov zaradených do 3 a 4 kategórie, a zamestnancov, u ktorých sa zdravotná spôsobilosť na prácu vyžaduje podľa osobitných predpisov, napr. vodiči, práca v noci a pod. Neviete mi poradit, ktorých profesií sa to ešte týka? Napr. viazači,žeriavníci,práce vo výškach, zvárači, obsluha stavebných strojov a pod. Tiež musia absolvovať preventívne lek.prehliadky? A v akých lehotách?
Ďakujem
U nás sa tým zaoberá OBP-ák, ale pokiaľ viem, dali sme PZS zoznam ľudí celej firmy. Oni ich zaradili a určili kategórie a podľa toho majú určiť periodicitu preventých prehliadok. Zatiaľ nám to nevrátili, ale každú chvíľu by sme to mali mať.
Máte zabezpečenú PZS?
Sabadka
23.04.09,05:55
Dobré ránko
Ja by som sa tiez chcela opytat ohladom preventívnych zdravotných prehliadok. Podľa zákona 355/2007 na prehliadky treba posielať zamestnancov zaradených do 3 a 4 kategórie, a zamestnancov, u ktorých sa zdravotná spôsobilosť na prácu vyžaduje podľa osobitných predpisov, napr. vodiči, práca v noci a pod. Neviete mi poradit, ktorých profesií sa to ešte týka? Napr. viazači,žeriavníci,práce vo výškach, zvárači, obsluha stavebných strojov a pod. Tiež musia absolvovať preventívne lek.prehliadky? A v akých lehotách?
Ďakujem
drobeceva má pravdu. Ak máte zabezpečenú pracovnú zdravotnú služby, ona Vám spracuje kategorizáciu zamestnancov, a tam budete mať presne určené, ktoré pracovné zaradenie, do ktorej kategórie patrí, periodicitu lekárskych prehliadok a aj konkrétny typ lekárskej prehliadky(myslím čo všetko musí z-c pri prehliadke absolvovať). Ak nemáte zabezpečenú PZS (škoda) tak tieto záležitosti by mal mať spracované vo svojej dokumentácii techk BOZP a PO.
jasmina81
23.04.09,06:21
Áno, máme zabezpečenú PZS. Ale nemám o tom info, že by nám zaradili ľudí do jednotlivých kategórií a určili periodicitu prehliadok.
Sabadka
23.04.09,06:23
Áno, máme zabezpečenú PZS. Ale nemám o tom info, že by nám zaradili ľudí do jednotlivých kategórií a určili periodicitu prehliadok.
Musí byť, nám to naša PZS spravila a ja aj lekárske prehliadky objednávam cez nich. Skús zistiť nejaké blžšie info o tej vašej.
drobeceva
23.04.09,06:24
Áno, máme zabezpečenú PZS. Ale nemám o tom info, že by nám zaradili ľudí do jednotlivých kategórií a určili periodicitu prehliadok.
Je to ich povinnosťou, veď si platíte za ich služby:o
jasmina81
23.04.09,09:10
No ved to :-)