pipiskova81
23.04.09,08:29
Dobrý deň.
Môžete mi prosím pomôcť? Potrebovala by som vedieť ako mám zaúčtovať dobropis v JU. Príde najskôr faktúra, ktorá je však vyplatená a až potom príde k nej mínusový dobropis.
Prosím ako to účtujete vy???
Sabadka
23.04.09,06:38
Dobrý deň.
Môžete mi prosím pomôcť? Potrebovala by som vedieť ako mám zaúčtovať dobropis v JU. Príde najskôr faktúra, ktorá je však vyplatená a až potom príde k nej mínusový dobropis.
Prosím ako to účtujete vy???
Ja to väčšinou učtujem presne tak isto ako tú faktúru len opačným znamienkom.
pipiskova81
23.04.09,06:53
takže ak to dobre chápem - jednu fakturu nahodím do knihy záväzkov, normálne ju uhradím . Pootm aj ten dobropis nahodím mínusový a tiež ho normálne uhradím z pokladne mínusom??? (teda ako mínusový príjem???)
hanelie
23.04.09,06:55
ja dobropis nahrávam ako vydanú FA - čiže je to pohľadávka
alicacka
23.04.09,07:04
ja účtujem dobropis tak, že mi soft dáva ponuku - Dobropis. V tvojom prípade ide o dobropísanie došlej faktúry, takže otvorím záväzky voľba dobropis. Tam nahrám s mínusovým údajom. Účtujem v Oberone.
Sabadka
23.04.09,07:09
Ja to väčšinou učtujem presne tak isto ako tú faktúru len opačným znamienkom.
Ja to robím tak,(T.j. došlé faktúry len opačné znamienko) neviem možno iný majú iný názor.
Marianna01
23.04.09,08:39
ako povoľuje soft - niekde do došlých fa mínusovým znamienkom, niekde do pohľadávok... napíš, aký máš soft
Kalmanka
24.04.09,07:43
ja účtujem dobropis tak, že mi soft dáva ponuku - Dobropis. V tvojom prípade ide o dobropísanie došlej faktúry, takže otvorím záväzky voľba dobropis. Tam nahrám s mínusovým údajom. Účtujem v Oberone.

Ahojte, chcela by som nadviazať na vašu tému. Účtujem tiež v Oberone, ale neviem ako zúčtovať ten dobropis.Mám ho v knihe záväzkov s mínusovou hodnotou - Keď to dám ako úhradu záväzku / vyplatili nám to v hotovosti/ - dám príjem do pokladne tiž s mínusovou hodnotou ? To mi potom sú sumu z pokladne odčíta a nie pričíta. A Keď dám úhradu do pokladne s plusovou hodnotou, pripočíta sumu k mínusovému záväzku, čiže namiesto - 500 € tm mám 1000€. Kde robím chybu? Vopred ďakujem za rady
Katarina
24.04.09,16:17
takže ak to dobre chápem - jednu fakturu nahodím do knihy záväzkov, normálne ju uhradím .Ano Pootm aj ten dobropis nahodím mínusový ano a tiež ho normálne uhradím z pokladne mínusom??? (teda ako mínusový príjem???) dobropis nebudete uhrádzať. Uhrádu dobropisu vykoná ten kto dobropis vystavil. Takto sa prijatá fa. kráti resp. celkom vynuluje .