rumcajs
23.04.09,09:09
Zdravim,
potreboval by som poradit. Asi o 2tyzdne planujem navstivit Oswiecim. Neviete nahodou ci sa plati za dialnicu A4 z Krakowa smerom na Chrzanow (su tam boxy, dialnicna nalepka, free), pripadne aj obchvat okolo Krakowa z Wieliczky na Balice Airport? Inac, boli ste tam? Oplati sa? Dakujem
kačkapoliačka
23.04.09,09:40
Moje sestry tam boli na zájazde pred dvoma rokmi. Mali z toho zážitok ak sa tomu dá tak povedať. Veľmi dobre bolo všetko vysvetlené. Myslím, že o tom treba stále hovoriť a raz za život aj vidieť, lebo vtedy to človek aj precíti. Myslím, že pre 15-a viac ročných by to bolo vhod, aby si vedeli vybrať v živote cestu, či pôjdu cestou násilia alebo pokoja.
všetko dobré kp
eluša
07.05.09,05:09
Autobusom sa platí iba na hranici cestná daň 3,22 €/bus/deň. Oswiečim zanechá v každom -starý -mladý- hlboký dojem. Určite sa tam ísť oplatí !
Jara
07.05.09,05:54
Práve mi písal syn mail, že ŠD Mladosť /kde je ubytovaný/, má vylepený plagát, že organizuje v dňoch 15.5. a 16.5. výlet do Krakowa a Oswiecimu za 35€. Je v tom ubytko v hosteli, raňajky, cestovné a vstupy do Oswiencimu aj so sprievodcom. Tak ja len pre informáciu, že možno by niektorí študenti mali záujem. Ja som tam osobne bola pred rokmi a je to veľmi silný zážitok a preto ho odporúčam každému.
alla66
07.05.09,16:22
Autobusom sa platí iba na hranici cestná daň 3,22 €/bus/deň. Oswiečim zanechá v každom -starý -mladý- hlboký dojem. Určite sa tam ísť oplatí !
eluša : súhlasím s tebou.Minulý rok som bola s pätnásťročnou dcérou v Oswiecime, čakala som z jej strany nezáujem, nudu, otázky : prečo sme tu? Nudím sa, atď. A zostala som milo prekvapená jej záujmom, všetko sledovala, fotila, na ušiach slúchadlá a počúvala každé slovo sprievodkyne.
Prekvapenie prišlo, keď som na internete našla stránku, kde vložila všetky fotky z koncentračného tábora.