ecmusic
23.04.09,10:20
potrebovala by som poradiť s dobierkami. zasielame tovar na dobierku. do balika prilozime pokladnicny blocek (na ktorom figuruje platba ako platba kartou). ako to mám zaúčtovať? (na základe akého dokladu?) potom prídu peniaze na účet. ako ich zaúčtovať? čo ak sa stane, že vystavím spomínaný bloček a niekto si dobierku neprevezme? dakujem
Žabinka
23.04.09,09:33
A prečo prikladáte pokladničný doklad, keď vám platba príde na účet?
VladoaKatka
23.04.09,09:46
potrebovala by som poradiť s dobierkami. zasielame tovar na dobierku. do balika prilozime pokladnicny blocek (na ktorom figuruje platba ako platba kartou). ako to mám zaúčtovať? (na základe akého dokladu?) potom prídu peniaze na účet. ako ich zaúčtovať? čo ak sa stane, že vystavím spomínaný bloček a niekto si dobierku neprevezme? dakujem
Pri zasielaní dobierky treba dať do balíka buĎ dodací list alebo komplet vystavenú faktúru. To s tým bločkom len zbytočne komplikuješ situáciu, stáva sa, že dobierku odberateľ neprevezme.
Ja roky posielam dobierky. Treba si objednať dobierkové poukážky na www.slposta.sk (http://www.slposta.sk) potom uzatvoriť zmluvu so spracovateľským strediskom Slovenskej pošty na spracovávanie Vašich dobierok. Z pošty dostaneš listom oznámené každú jednu poukázanú sumu so všetkými údajmi, aby ste mohli identifikovať platbu.
Ak sa Ti vráti dobierka ako neprevzatý balík už len vystornuješ vystavenú FA.
VladoaKatka
23.04.09,09:53
Poštový peňažný poukaz U (S) - typ 38 + sprievodka - toto je len názov poukážky
Tento typ dobierkovej poukážky potrebuješ a tu to nájdeš:

http://www.posta.sk/page/101
http://www.rksoft.sk/archiv.htm
ecmusic
26.04.09,10:27
dakujem, budeme to robiť tak.
retko
18.10.09,17:22
dal som si ziadost o schvalenie post. penaz. poukazu U, dostal som pridelene referencne cislo. je to ono ? peniaze pripise posta raz za mesiac a potom mi posle nejaky rozpis ? znizi tato sluzba Slovenskej posty pocet uctovnych zaznamov uctovnicke ?

vdaka za info
camozzi
18.10.09,17:41
dal som si ziadost o schvalenie post. penaz. poukazu U, dostal som pridelene referencne cislo. je to ono ? peniaze pripise posta raz za mesiac a potom mi posle nejaky rozpis ? znizi tato sluzba Slovenskej posty pocet uctovnych zaznamov uctovnicke ?

vdaka za info
Dobierky roky posielam ci uz sukromne alebo ako podnikatel. Nikdy som nepotreboval s postou uzatvarat ziadnu zmluvu ani pisat ziadosti. Referencne cisla mi pridelili automaticky a sluzi na "rychlejsie spracovanie penazi". Vypisy mi chodia pribezne ako sa posta rozhodne. Tiez som myslel, ze to bude chodit naraz na konci mesiaca, ale to by som od posty chcel privela. Vsetky tieto potvrdenia si odkladam a na konci mesiaca ich prikladam ku vypisom z uctov a tymto ukoncim mesiac. Takto to uz ide roky. Teraz som presiel na UPS a tam ziaden problem neni. Rychlost spracovania penazi minimalne dvojnasobna.
zsazsula
28.10.09,09:20
Ahojte mam problém klientka objednáva tovar do salónu dostáva to dobierkou faktúry mám ale o tom že tie faktúry zaplatila žiaden doklad nemám lebo to ,,vyhodila,, radila som jej aby sa spojila s dodavateľom a prosila doklad o úhrade ale on odmieta vydať doklad tak čo teraz ako to jej mam dať do učtovnictva :mad:
andreaS
28.10.09,09:30
a preco by mal dodavatel dat doklad o uhrade?

skus ho poziadat o prehlasenie, ze dane faktury ma uhradene a peniaze mu prisli na ucet... to je jedine, co by mohol dodavatel spravit... alebo skus poziadat o vystavenie prehladu saldokonta... aj to je riesenie...
cisarovna
12.11.09,11:37
dobrý denmám taký problém neviem či mi budete vediet poradit , ale posielala som balik na dobierku za ktorú mi adresat mal zaplatit,vzhladom nato že on dobierku teda balik dostal ajasvoje peniaze nie , taksa pýtam ako je možne že balik dostal a ja svojepeniaze nie ,?dása to ? že prevezme balika penaize nedá?dakujemza odpoved