pralinkaaa
23.04.09,14:51
Dobrý deň,

prosím o radu - som v 10tt, už 4rok zamestnaná ako zamestnanec v súkromnej firme a počula som, že sa nejak dá navýšiť výška materskej, platením aj dobrovoľných odvodov.
Viete mi to prosím vysvetliť, resp. povedať, čo presne mám urobiť, ak si chcem materskú navýšiť a či sa to v mojom prípade teda vôbec dá???
Vopred ďakujem!
nela07
23.04.09,12:58
Ak pracuješ, môžeš len ukončiť súčastné zamestnanie a znovu sa zamestnať hoc aj v tej istej firme pred nástupom na materskú a dať si vyplatiť za ten čas mzdu zodpovedajúcu maximálnemu vymeriavaciemu základu na výpočet materskej - je to okolo 1000 Eur - hrubá mzda. Neviem presne, treba pohľadať. Ale je tu pre teba len táto možnosť, lebo už nestíhaš dobrovoľné poistenie - treba platiť najmenej 270 dní za posl. 2 roky pred nástupom na materskú.
pralinkaaa
23.04.09,13:34
dakujem za odpoved, ale trochu nerozumiem, nevyrátava sa materská z príjmov z predchádzajúceho kal. roka, čiže v mojom prípade z r2008?
Ingrid Ondruskova
23.04.09,15:11
dakujem za odpoved, ale trochu nerozumiem, nevyrátava sa materská z príjmov z predchádzajúceho kal. roka, čiže v mojom prípade z r2008?
To je síce pravda, ale ako náhle zmeníš zamestnávateľa/hoc aj toho istého/
materská sa bude rátať z posledného zamestnania /je to trochu na hlavu. ale
hlavne, že to funguje, nie??../
Jozef Mihál
23.04.09,17:03