Dusan11
23.04.09,18:43
Pekny den prajem.

Budem musiet menit okna za plastove. Mam tuto ponuku:
ht tp://img145.imageshack.us/img145/4636/11111111r.png
(Odstranit medzeru v http)

Okrem toho v ponuke su aj profily Aluplast a Salamander.
Kedze salamander je namna moc cenovo narocny, tak ostava uz len ten Aluplast. Zatial nemam presnu ponuku, viem len ze ten aluplast su 5 komorove okna, ale zas to bude asi SHUCO ww w.aluplast .sk
(Odstranit mdzery v odkaze)

Tie Gealan nevyzeraju az tak zle. Niesom narocny, staci mi aj 4 komor. profil. Netreba mi to tu mat hermeticky uzavrete, teda to neni problem. Skor aby sa usetrilo na kureni, a aby nesiel hluk z vonku. Ide mi oto, aby po par rokoch boli este akotak biele, aby nezatekalo, aby dobre tesnilo, a pod ..

Vraj su vyrobene v nemecku, ale na forach som sa docital zevraj sa robia v polsku! Niekto ale pisal ze tie 6 komorove su urcite z nemecka. Len neviem aka je to stara info, a nakolko sa da nanu spolahnut.

Co myslite? Budu tie Gelany OK, alebo racej ist do Aluplastu? V cene vraj moc velky rozdiel nebude.

Dakujem za rady.

P.S. Tie Gelany vraj:
- vyhovujú požiadavkám STN 643229
- Sú zasklievané izolačným dvojsklom s medzerou vyplnenou vzácnym plynom Ug=1,1 Wm-2 K-1.
- Rohové spoje sú zvárané v základnom vyhotovení.
- Profily z plastu sú vystužené pozinkovanými oceľovými výstužnými profilmi, ktoré sú v komore profilu upevnené skrutkami.
comodo
23.04.09,17:11
Ja mam Gealany. Ten profil sa mi najviac pacil. V podkrovi starsie 2 komorove ( uz to je 6 rokov ) , dole 5 komorove. Co sa tyka tepelnej izolacie ani tam necitim nejaky rozdiel. Skla su tam U 1.1. Neskor som este obmienal jedno okno a uz bol novy profil 6 komorovy , opticky vyzera ako tie prve ,ale ten sa mi zda fakt dobry , je sirsi a posobi dost masivne. Ale polskych okien by som sa ani velmi nebal, su tam firmy co maju vsetko samy automat a kvalita je schopna. Ak chces posli mi dopyt na mail, mam v rodine podnikavca co to kupuje a montuje, mozno Ti da dobru cenu ( oblast Nove Mesto n.V, ale Gealany tusim neponuka )
Teraz som zistil, ponuka Aluplast a Brugmann. Nemam ich ,tieto posudit neviem.
220870
23.04.09,17:41
Gealan a Aluplast sú síce fa z DE ale 95% ich profilov sa vyrába v Poľsku.Si tipnem že na sk trhu na Gealan alebo Aluplast vyrobený v Nemecku nenatrafíte.
Dusan11
23.04.09,17:48
Dakujem za info. Precital som vela for, a vela diskusii, mam stoho hlavu ako balon, ale popravde tieto Gealany maju na 80% negativne hodnotenie.

Niekto dokonca pise ze najhorsie na trhu! Vraj ani na mastal! Ze su po 8 mesiacoch uplne zlte! Toho sa bojim.

No neviem. Fakt neviem. :confused:
A musim sa rychlo rozhodnut, lebo sa ide unas zateplovat. Vyberat je scoho, len ta cena.
Uvidim oco budu drahsie tie Aluplast. Na Gealanoch mi vadi aj to ze maju len 2 tesnenia. Kdesto vseci maju uz 3. Vraj 2 tesnenia odolavaju zatekaniu do 600 Pa, a 3 do 2100 Pa!
Dusan11
23.04.09,17:51
Gealan a Aluplast sú síce fa z DE ale 95% ich profilov sa vyrába v Poľsku.Si tipnem že na sk trhu na Gealan alebo Aluplast vyrobený v Nemecku nenatrafíte.

No jo, ale ktore je lepsie? Predpokladam ze tie Aluplast budu z Prievidze, ale to este len zistim.

Dost ma prekvapilo na tych Gealanoch to celkom schopne kovanie Maco.
Hmm ...
anonym222
23.04.09,17:59
Jedna vec je samotný profil a druhá sú okná. "Dnes sa vyrábajú takmer v každej desiatej garáži". Ja aj niekoľko mojich známych má okná slov. fy. Slovaktuál a všetci sme max. spokojní.

PS: Podporujte slovenské výrobky.
comodo
23.04.09,18:01
..........tieto Gealany maju na 80% negativne hodnotenie.
Niekto dokonca pise ze najhorsie na trhu! Vraj ani na mastal! Ze su po 8 mesiacoch uplne zlte..............

No

HA HA HA. To mas skvelych radcov.
Dusan11
23.04.09,18:08
HA HA HA. To mas skvelych radcov.

Vsak preto sa pytam! Viac hlav, viac kapusty! ;)
A vraj to nebola rada, ale realne skusenosti!
Tak neviem.
Je pravda ze tie 6 komorove su urcite robene v Nemecku? A len pri menej komor. je riziko made in Poland?
Ci uz aj Poliaci maju stroje na 6 komor?

Dalej ako je to ohladne tesneni? Tie 2 stacia, ci su potrebne 3?
HUBERT336
23.04.09,18:20
Poliaci podnikaju zo vsetkym a s tim nikto nic neuroby .... keby som bol na tvojom mieste bral by som okna od Slovaktualu alebo od Novesu ... su to znackove a slovenske okna z nemeckych profilov. V ponuke maju 4,5,6,8 komori a pri 5a6 komore to roby priblizne na jednom okne 10 eur mas tam tri tesnenia a dvojsklo...
sku si dat urobyt ponuku v Novese za to nic nedas....
Dusan11
23.04.09,18:41
To je pravda ze poliaci podnikaju zo vsetkym, ale zas urcite niesu na trhu LEN Polske okna!
No skusim, uvidim aka bude cena, lebo oto ide.
Prave som cital zas na inom fore ze ludia co maju Gelany su celkom spokojny. Tie 6 komorove su vraj naozaj made in Germany.
Tak neviem. Jedny miluju, iny zatracuju .. Znie to ako loteria! :-)

A co myslis ze je kvalitnejsie? Slovaktual, alebo Incon?

P.S. Nevime preco, ale doteraz som mal Aluplast za kvalitu :-D
najag
24.04.09,09:56
Netreba citat na fore prispevky tych, ktori su vzdialeni od odbornych informacii. V Polsku vyrobeny profil Gealan sa odlisuje hrubkou a na Slovensku sa nan poskytuje iba 2-rocna zaruka. Na originalny profil Gealan poskytuju seriozne firmy 10-rocnu zaruku. Profily znamych vyrobcov sa velmi malo odlisuju v parametroch. Podstatne pri profile je jeho stavebna sirka-hrubka, ktora by mala byt 70 mm a viac. Na vyslednom prestupovom ciniteli okna sa podiela prestupovy cinitel profilu a prestupovy cinitel skla. Ak sa daju do vzajomneho pomeru vzhladom k ploche okna, je jasne, co je rozhodujuce na konecnom vysledku. Pocet komor nie je az taky rozhodujuci a je dokonca zavadzajuci niekedy v ramci reklamy. Ak sa pouzije super kvalitny profil s vynikajucim prestupovym cinitelom a sklo s cinitelom 1,1, tak vysledny prestupovy cinitel je urcite horsi, ako prestupovy cinitel profilu. Ja som volil napriklad profil Gealan 4-komorovy, ktory ma ale velmi dobru vnutornu staticku vyztuz a zabranuje skrutu profilu a pouzil som trojsklo s prestupovym cinitelom 0,7. Takze som vyriesil vsetky parametre, ktore som zadal. Na margo Slovaktualu mozem iba podotknut, ze som mal k dispozicii termovizne snimky ich okien s ich profilami a stacilo mi, co som videl. Je treba si uvedomit, ze nie vsetko, co je v reklame vyrobcov plastovych okien je aj pravda. A inak v odbornom svete sa povazuje originalny profil Gealan medzi tie velmi dobre profily.
Dusan11
24.04.09,15:16
Mam dalsiu ponuku. Prosim o posudenie, a radu.

Ďakujeme za prejavený záujem o naše výrobky. Spoločnosť ALUPLAST s.r.o. vyrába, dodáva a montuje výplne otvorov od roku 1993.V ponuke sú okná, dvere, presklené steny a zimné záhrady z plastových a hliníkových systémov fy. SCHÜCO a
k tomu široký sortiment doplnkov vo forme vnútorných a vonkajších parapetov,roliet,žalúzií a sietí proti hmyzu.Okná a dvere sú okované kovaním SCHÜCO a zasklievané štandardne tepelnoizol.sklom s Uskla=1,1 W/m2K.V trende sú plastové okná pre nízkoenergetické (6-komora Corona SI 82) a pasívne domy (8-komora Corona SI 82+).Prezentáciu našich produktov nájdete na ww w.aluplast.sk

Na základe obdržaných informácií,predkladáme ponuku na dodávku a montáž výplní otvorov,vyrobených podľa špecifikácie:

- profil.systém: SCHÜCO Corona SI 82 (6K-plast), farba obojstranne biela, 3 šedé tesnenia
- kovanie: SCHÜCO, farba biela, poistka proti chybnému ovládaniu,škárové vetranie
- zasklenie: Plan4-16arg-4Float (U = 1,1Wm-2K-1),„teplý okraj TGI“ izolač.skiel štandardne
- int.žalúzie: ISOTRA , farba biela, celotieniace
- parapety: vnútorné drevotrieskové parapety vč.koncoviek, farba biela-VNP
- príslušenstvo: podľa prílohy ponuky

Profilový systém : Corona SI 82
3-dílný Plast. element
Šířka x Výška : 2400 x 1500 [mm]
Bílé s šedým těsněním
FL4-16TGI-4CGP,U=1.1
1 Kus Okno OS DIN pravé Rozměr křídla: 558,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 2
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
1 Kus Okno OS DIN levé Rozměr křídla: 1 030,5 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 5
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
1 Kus Okno OS DIN levé Rozměr křídla: 558,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 2
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
VNP 200mm - 1ks
pevná sieť - 1ks


Profilový systém : Corona SI 82
2-dílný Plast. element
Šířka x Výška : 1800 x 1500 [mm]
Bílé s šedým těsněním
FL4-16TGI-4CGP,U=1.1
1 Kus Okno OS DIN pravé Rozměr křídla: 558,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 2
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
1 Kus Okno OS DIN levé Rozměr křídla: 1 058,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 5
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
VNP 200mm - 1ks
pevná sieť - 1ks


Rekapitulácia: 6komorový profil, farba obojstranne biela, dvojsklo


Uvedená zľava je platná pri objednaní okien do 30.5.09 (jarná akcia).

+montáž (komplet) 181,44 €
celková cena vč. Montáže 1008,03 € ( 30367,91,-Sk)


Rekapitulácia: 5komorový profil, farba obojstranne biela, dvojsklo


Uvedená zľava je platná pri objednaní okien do 30.5.09 (jarná akcia).

+montáž (komplet) 181,44 €
celková cena vč. Montáže 884,56 € ( 26648,25,-Sk)

Cena je včítane dopravy.

Dodacie podmienky: cca.4 týždne po podpise zmluvy o dielo a úhrade zálohy 65% z celkovej ceny diela.
Dodací termín začína plynúť splnením oboch podmienok.

Záruky:
- záruka na mechan.vlastnosti profilov, dverové výplne a orosenie izol.dvojskla v dutine je 60 mesiacov.
- záruka na funkčnosť okien a kovanie je 36 mesiacov pri riadnom zaobchádzaní a bežnej údržbe v prípade, že montáž vykonala nami autorizovaná montážna firma.
- záruka na doplnky ako sú vnút. a vonkajšie parapety, žalúzie, rolety, siete proti hmyzu je 24 mesiacov.
- záruka na montážne práce je 24 mesiacov.

Poznámka: Ceny pri jednotlivých pozíciach sú uvedené bez doplnkov. Všetky prvky sú znázornené pri pohľade zvnútra. Ako rozmery sú uvádzané vonkajšie rozmery rámov, t.j. bez rozširovacích, napojovacích a parapených profilov.


Cenová ponuka platí 4 týždne.Veríme, že Vás cenová ponuka zaujme a tešíme sa na spoluprácu.
-------------------------------

No pripadalo by do uvahy iba ten 5 komor. system.
Dusan11
24.04.09,15:19
Netreba citat na fore prispevky tych, ktori su vzdialeni od odbornych informacii. V Polsku vyrobeny profil Gealan sa odlisuje hrubkou a na Slovensku sa nan poskytuje iba 2-rocna zaruka. Na originalny profil Gealan poskytuju seriozne firmy 10-rocnu zaruku. Profily znamych vyrobcov sa velmi malo odlisuju v parametroch. Podstatne pri profile je jeho stavebna sirka-hrubka, ktora by mala byt 70 mm a viac. Na vyslednom prestupovom ciniteli okna sa podiela prestupovy cinitel profilu a prestupovy cinitel skla. Ak sa daju do vzajomneho pomeru vzhladom k ploche okna, je jasne, co je rozhodujuce na konecnom vysledku. Pocet komor nie je az taky rozhodujuci a je dokonca zavadzajuci niekedy v ramci reklamy. Ak sa pouzije super kvalitny profil s vynikajucim prestupovym cinitelom a sklo s cinitelom 1,1, tak vysledny prestupovy cinitel je urcite horsi, ako prestupovy cinitel profilu. Ja som volil napriklad profil Gealan 4-komorovy, ktory ma ale velmi dobru vnutornu staticku vyztuz a zabranuje skrutu profilu a pouzil som trojsklo s prestupovym cinitelom 0,7. Takze som vyriesil vsetky parametre, ktore som zadal. Na margo Slovaktualu mozem iba podotknut, ze som mal k dispozicii termovizne snimky ich okien s ich profilami a stacilo mi, co som videl. Je treba si uvedomit, ze nie vsetko, co je v reklame vyrobcov plastovych okien je aj pravda. A inak v odbornom svete sa povazuje originalny profil Gealan medzi tie velmi dobre profily.


Dakujem za info!
A ked je zaruka len 5 rokov, a nie 10 ako pises o ako "kvalitny" profil pojde?
Dusan11
24.04.09,16:00
Tak mam dalsiu ponuku od prvej firmy.
Cena laaaka! ;)

Tak teraz "babo rad!"

1.
ht tp://img145.imageshack.us/img145/4636/11111111r.png
2.
ht tp://img14.imageshack.us/img14/8602/222222222i.png
(Odstrante medzeru v http)
Lenka1979
24.04.09,16:06
aká je hrúbka výstuhy v profile?
Lenka1979
24.04.09,16:17
Jednoznačne som zástankyňou profilov SALAMANDER, ktoré určite na milión percent viem, že sa vyrábajú v Nemecku, lebo pracujem vo firme, ktorá vyrába okná LEN z tohto profilu. Videla som aj Gealan, Brugman, aluplast, ale na Salamander určite nemajú. Je krásny snehobiely , nežltne po rokoch, a jeho cena závisí aj od regiónu v ktorom sa okná vyrábajú. Preto ma zaujíma aj udivuje, prečo niektorí zastávajú "poľské" okná, vôbec nevideli kde sa vyrábajú, ako vyzerá rez v profile, aká je hrúbka výstuže, stačí im lákavá cena na papieri (ktorý znesie všetko:() a potom sa čudujú, prečo po rokoch plast zožltol, alebo sa nedaj bože pokrivil....:confused:
Dusan11
24.04.09,16:39
Tu su vcetky info co mam:

Okná Gealan sú charakteristické najvyššou kvalitou, variabilnosťou tvarov, rozmerov a farieb. Tieto plastové okná sú odolné voči nárazom a poveternostným vplyvom. Systém GEALAN S 8000 so šiestimi komorami hladký a tvarovaný profil 74mm vyhovujú požiadavkám STN 643229. V ponuke sú aj profily Aluplast a Salamander.

Profily z plastu sú vystužené pozinkovanými oceľovými výstužnými profilmi, ktoré sú v komore profilu upevnené skrutkami. Rohové spoje sú zvárané v základnom vyhotovení. Sú zasklievané izolačným dvojsklom s medzerou vyplnenou vzácnym plynom Ug=1,1 Wm-2 K-1. Sú vybavené celoobvodovým kovaním ROTO NT.
V cene okna:
Kovanie ROTO NT zaručuje maximálne pohodlie prevádzky okna. Jednoduché a tiché otváranie a zamykanie okna, pevné a bezpečné pootvorenie, ktoré vydrží každú víchricu. Kovanie ROTO NT je základná ochrana proti vypáčeniu. Dolný vodorovný rám krídla je vybavený v záverečnej čapy v tvare hríbiku, ktorý zachádza do špeciálnych bezpečnostných rámových uzáverov na zárubni. Okná s kovaním ROTO sa môžu kedykoľvek doplniť i po osadení natrvalo.
Patentovaný blokovací mechanizmus kľučky zabraňuje manipulovať s kľučkou od vonka. Pri otáčaní kľučkou je počuť cvaknutie, ktoré sa podobá zamykaniu trezoru, čo informuje o tom, že ochrana funguje. Týmto spôsobom sa budete doma cítiť bezpečne.Je to integrovaný jednoduchý bezpečnostný systém pre vašu ochranu.
Okná sú štandardne vybavené izolačným dvojsklom so súčiniteľom prestupu tepla U=1,0 zaisťuje príslušnú tepelnú izoláciu. Profily okien majú dvojité tesnenie, preto zaručujú, že v zime teplo zostane doma a vlhko neprenikne dovnútra, v lete zaručujú príjemný chládok.
Okná sa vyrábajú podľa spôsobu otvárania a ich vzájomné kombinácie.

Len ja mam v ponuke kovanie Maco. A ma to byt U=1,0. Ta info v letaku co som okopcil bude asi starsia.

P.S. Ano, len na Salamander nemam!
Keby sa neslo zateplovat tak ich teraz neberiem, ale komu sa chce narusat zateplenie pri vymene okien po zatepleni?
Preto by som chcel vymenit este pred zateplenim.
Dusan11
24.04.09,16:51
Ak sa vtom niekto vyzna, tu je profil:
ht tp://img5.imageshack.us/img5/9269/profilg6z.jpg

A vraj je to Nemecky profil ale vyrabany na Slovensku. Da sa to njako overit?
Lotarka
01.05.09,17:35
Chcela by som Vás poprosiť o radu, na konkrétne ktoré parametre sa treba zamerať-pozerať pri výbera plastových okien, teda podľa čoho mám vyberať.
Už som to tu na porade niekde čítala, no neviem to nájsť - čo by malo mať kvalitné plastové okno???

Ešte by som sa Vás spýtala na značku Spectus - Vaše skúsenosti.

Ďakujem za odpovede!
vlado761
06.05.09,14:23
neviem ci je tato tema este aktualna
tak ze mam skusenosti zo vsetkymi profilmi, ktore ste tu uviedli nakolko montujem a predavam okna z viacerych profilov
prehliadnuc reklamu slov... a no...-u ti mozem poradit takto:
nespekuluj hlavne ohladom okien s ludmi, ktory nemaju paru o oknach
vsetky profily sa vyrabaju v nemecku a "polske" okna su lacnejsie preto ze je tam lacnejsia pracovna sila a polsky podnikatelia nie su nenazranci.
co sa tyka GEALAN-u treba ho vidiet , preto ze som som videl vela okien z tohto profilu a boli z recyklovaneho plastu
SALAMANDER nie je zly profil len cenovo asi najdrahsi, no neviem za co
osobne preferujem profily: REHAU a ALUPLAST s kovanim roto
drviva vacsina predajcov okien, ktory sa vychvaluju ze predavaju slovenske vyrobky ich vozia z polska. osobne v tom nevidim ziadnu chybu, len keby neklamali.
skor by som vyberal firmu, ktora ma dobrych monterov, preto ze ak ti oni dodrbu robotu tak su okna v haji zelenom
vlado761
06.05.09,14:29
pri tej cenovej ponuke nerozumiem este tomuto: na okna mas zaruku 5 rokov a na montaz 2 roky ?
to uz preco? co ak ti okno po dvoch rokoch vypadne nemozes to reklamovat?
poskytujem zaruku 7 rokov - nie len okna ale na kompletne dielo. tak by to malo byt
divnababa
13.06.09,10:49
Jednoznačne som zástankyňou profilov SALAMANDER, ktoré určite na milión percent viem, že sa vyrábajú v Nemecku, lebo pracujem vo firme, ktorá vyrába okná LEN z tohto profilu. Videla som aj Gealan, Brugman, aluplast, ale na Salamander určite nemajú. Je krásny snehobiely , nežltne po rokoch, a jeho cena závisí aj od regiónu v ktorom sa okná vyrábajú. Preto ma zaujíma aj udivuje, prečo niektorí zastávajú "poľské" okná, vôbec nevideli kde sa vyrábajú, ako vyzerá rez v profile, aká je hrúbka výstuže, stačí im lákavá cena na papieri (ktorý znesie všetko:() a potom sa čudujú, prečo po rokoch plast zožltol, alebo sa nedaj bože pokrivil....:confused:

...nevidela som žiadne okná ako sa vyrábajú...
...nevidela som kde sa vyrábajú...
...nevidela som ako vyzerá rez v profile...
...netuším čo máš na mysli pod pojmom "hrúbka výstuže"...

...som obyčajný človek, ktorý má k dispozícii kopec technických informácií na webových stránkach jednotlivých spoločností...
...ja sa v nich ale nevyznám...
...tvoja odpoved je presne taká ako tie webové stránky - kopec pochvaly pre "domáce" produkty ale žiadny argument...
...argument, ktorému by mal rozumieť aj obyčajný smrteľník, ktorý nerobí s plastovými oknami...

PS :poniektorí ste tu vyjadrili názor, že sa nemáme pri kúpe baviť s ľuďmi, ktorý tomu nerozumejú...
...ako to na človeku zbadám, ked tomu nerozumiem ani ja ???
Lenka1979
13.06.09,11:14
...nevidela som žiadne okná ako sa vyrábajú...
...nevidela som kde sa vyrábajú...
...nevidela som ako vyzerá rez v profile...
...netuším čo máš na mysli pod pojmom "hrúbka výstuže"...

...som obyčajný človek, ktorý má k dispozícii kopec technických informácií na webových stránkach jednotlivých spoločností...
...ja sa v nich ale nevyznám...
...tvoja odpoved je presne taká ako tie webové stránky - kopec pochvaly pre "domáce" produkty ale žiadny argument...
...argument, ktorému by mal rozumieť aj obyčajný smrteľník, ktorý nerobí s plastovými oknami...

PS :poniektorí ste tu vyjadrili názor, že sa nemáme pri kúpe baviť s ľuďmi, ktorý tomu nerozumejú...
...ako to na človeku zbadám, ked tomu nerozumiem ani ja ???


Popravde... neviem čo si mám z Tvojej odpovede vybrať, a neviem, čo odo mňa čakáš... či hľadáš niečo konkrétne (skúmaš určitý typ plastového profilu, lebo máš záujem)... alebo len tak píšeš. Ak potrebuješ pomoc pri výbere alebo konkrétne chceš niečo vedieť o type profilu, kľudne napíš... ak viem-odpoviem.

PS: to Tvoje "PS" by som celkom takto nevnímala ako píšeš, určite ak sa budeš s niekým baviť o kúpe ... tak ten "niekto" bude tomu aspoň trošku rozumieť (myslím tým, a predpokladám že už má nejaké svoje skúsenosti s tým-ktorým výrobkom).
Veľa šťastia pri výbere, ak budeš niečo potrebovať, kľudne sa ozvi.
:)
Lotarka
14.06.09,09:02
Máte niekto skúsenosti s profilom VEKA?

Zbieram cenové ponuky a firma s týmto profilom dáva najdlhšiu záruku.
gray
19.07.09,15:42
tak ze mam skusenosti zo vsetkymi profilmi, ktore ste tu uviedli nakolko montujem a predavam okna z viacerych profilov
skor by som vyberal firmu, ktora ma dobrych monterov, preto ze ak ti oni dodrbu robotu tak su okna v haji zelenom

@vlado761: Ak mozes odporucit dobru firmu, prosim posli kontakt cez SS. Dakujem
vierca7
08.09.09,19:39
takze gealan nie... a ktory profil teda ano??? mam z toho tiez uz hlavu ako melon :-(
Dusan11
19.12.09,23:25
GEALAN S 8000 uz pol roka fici. Pacia sa mi po estetickej stranky, niesu to len take zabrusene hranoly ako incon ci slovaktual, ale fuka cez ne. Je to normalne?

Zistil som to teraz. Su zavrete na maximum, ale ked dam ruku k oknu, tak cele okno je jednak ladove, a okolo okna, no najviac dole doslova fuka. Je citit velmi velky chlad. Cela parapeta je tak ladova, ako keby som ju vytiahol z chladnicky.

Pocul som o niecom ako nudzove mikrovetranie, a ze to musia mat vsetky okna, ale toto sa mi nezda, preto by som sa rad poradil. Su to moje prve plastove okna, a mam ich len 1. zimu, tak neviem co je normalne a co nie.

Dakujem.
220870
20.12.09,07:03
Osobne považujem Gealan a Aluplast za nič moc.
Okná niektorý montujú a nastavujú tak aby sa čo najľahšie zatvárali -otvárali.To väčšinou vyžaduje ,aby okná nastavili na čo najmenší prítlak.Moje odporúčanie je nastaviť prítlak krídla okna.
220870
20.12.09,07:07
Máte niekto skúsenosti s profilom VEKA?

Zbieram cenové ponuky a firma s týmto profilom dáva najdlhšiu záruku.
Veka je najväčší výrobca plastových profilov na okná v Európe.Druhý v poradí je Deceunick.Aj to je informácia s ktorej sa dá čo to usúdiť.
Dusan11
20.12.09,15:27
Osobne považujem Gealan a Aluplast za nič moc.
Okná niektorý montujú a nastavujú tak aby sa čo najľahšie zatvárali -otvárali.To väčšinou vyžaduje ,aby okná nastavili na čo najmenší prítlak.Moje odporúčanie je nastaviť prítlak krídla okna.

Dakujem za info.
A to sa da?? :eek:
Ako sa to nastavuje ten pritlak
220870
20.12.09,16:29
Ak mi napíšete značku kovania alebo sem dáte fotografiu kovania tak vám poradím.
kastelan
20.01.10,09:55
jednoznačne aluplast pd .profily su zaručene z nemecka
220870
20.01.10,10:52
jednoznačne aluplast pd .profily su zaručene z nemecka
Presne naopak.Aluplast pre východnú európu vyrába v Poľsku.Tomu aj zodpovedá kvalita profilov.:mad:
tomek.za
20.01.10,10:54
Určite by som nebral ani jeden z týchto profilov, ideme meniť okná a známy predáva okná /aj Aluplast/ a naozaj je to na 99% profil z a PL. Doporučil my profily REHAU a TROCAL - trochu vyššia cena ale kvalita z nemecka
petmar
24.01.10,15:11
Toto je teda téma, takmer všetky profily boli pochválené aj zatratené... Ja mám ponuky tiež na rôzne profily, každý dáva zľavu 36 až 50 % a stretnú sa nakoniec na podobných sumách. Mám ponuku aj od Poliakov, ktorá je značne nižšia ako od našich - napr. profil avantgarde 7000 5-komor.(ktorý nechcem) o 45 % lacnejší , profil Veka Perfektline 5-komor. je tiež hodne-hodne lacnejší od salamandra aj aluplastu. Písané tu bolo o Veke kladne - vie niekto povedať, či je to dobré okno? Ale vyzerá to, že mi dali ceny bez DPH - na konci je napísané calkowity koszt 6244 zl 0% DPH
Ako sa platí DPH za poľské služby?
tomek.za
27.01.10,06:36
pokiaľ nemáš firmu tak s dph/VAT/ máš v pl smolu, budeš to musieť zaplatiť aj s dph, a okná by som radšej kupoval okná v SR máš to bez problémov a ceny su porovnateľné, len si treba dať spraviť cenovú ponuku a pobehať s tým /poslať mailom/ firmám v tvojom okolí. Odskúšané mám zobrať najnižšiu cenovú ponuku zo sebou a oni sa budú snažiť dať cenu čo najnižšie. Viem že som tu už písal o profiloch ale skús firmy s REHAU a TROCAL profilmi a kvalitnejšie kovanie napr.MACO Multi-matic/zatiaľ najlepšie skúsenosti pri montáži a regulácii/
Kolenčík
27.01.10,09:16
Chodím do firmy kde vyrábajú z GEALANU /na Slovensku/ pravidelne tam vidím aj nemeckých dopravcov čo im tam vozia profily z Nemecka. Mám 9 rokov GEALAN a som s nimi veľmi spokojný, ani sa nerosia, ani nerozpadávajú, ani nič. Bol som aj u výrobcov v Poľsku, ktorí tiež robia z tohto profilu, ale majú dvojku triedu. Nie som až taký odborník, ale profil je asi to najjednoduchšie, dôležitá je najmä práca, ako to je urobené, ale okná podľa mňa netvorí profil, ale sklo a tu by už polemika bola iná, lebo aj na jedných profiloch aj na druhých nájdeš sklo, ktoré je vyrobené - zlepené v Poľsku, treba si len pozrieť nálepky na oknách.
petmar
27.01.10,18:58
Mám 24 cenových ponúk. Čím viac, tým horší zmätok. Na Gealan mi dal ponuku tu 100m vzdialený dodávateľ, ale čo je to za 6-komorový GEALAN keď má hlbku 60 mm? zjavný poľský výmet z tenkých stien plastu, ako aj min. polovica ostatných ponúk. Prekvapil som sa, aký je drahý slov.....l a tie rámy sú nejaké šedé. Dobré ponuky sú na linke Piešťany-Bratislava (salamander, aluplast), ale to je 200 km diaľka, niektorí si účtujú nad 100 km dopravu. Asi pôjdem za susedom stolárom, nech mi spraví drevené :confused:
fachman
28.01.10,13:51
Ak môžem pridať svoj názor,v obývačke som chcel plastové okno aluplast 5 komorové aj zo stredovím tesnením,čiže tri tesnenia,prišla firma meniť,no a chytro chytro,a bolo založené,potom som zistil,že je to gealen a nie aluplast,nemá stredové tesnenie,a ešte sme sa handrkovali,kolko má komôr,vonkajšie parapety boli úzke a pri daždi voda stekala po stene vonkajšej,museli parapetu vymeniť,znížili s pôvodnej ceny,tesnenie je tenké-čierne,v živote už také nie,a ako namontovali žalúzie-otras,dole ich na okne uchytili nie kolmo z vodiacim silónom,takže na spodku okna žaluzie nedopadnú až po spodný okraj okna a je tam fuga,a slnko tade preniká dnu.Prečo sú unás také firmy?Neprofesionálne?Iné okná som si dal robiť v slovaktuale a spokojnosť.
fachman
28.01.10,14:00
A ešte,rám okna je 6 cm,prešiel som veľa stránok,že kolko je vlastne komorové-bludisko,sú dve varianty,3 alebo 4 komorové,a rosia sa dosť,a večer a ráno,keď sa mení vonkajšia teplota,tak pukne v okne,neviem kde,možností je viac.A poviem aj to,že v Brezne je firma Norplast,ale nikdy viac,aj mame robili a s problémami,keď sa prechádzam po sídlisku,a vidím okná a parapety,a trčiacu penu s podnich,tak si pomyslím,no zasa tá firma.
Kolenčík
28.01.10,14:53
No tak to už býva, ale veď predsa to niekto objednal a ten to mal aj kontrolovať a prebrať a potom zaplatiť, či nie? Ale to je ten náš problém, keď murári pracujú pre frajerské firmy najmä ak sú zahraničné a "slováč" ju vedie, chce byť dôležitá a dávajú vodováhy na obklady, steny a pod., zhasnú svetlo a baterkou svietia či je obklad presný, kde boli tí čo to prebrali, mali by sme začať už aj my a hotovo. Je to v nás ľuďoch a keď neschopných budeš pranierovať, mali by sme ich prestať objednávať. Už som to tu spomínal, prišli majstri z Poľska montovať okna, majiteľ bol v robote a keď sa vrátil neveril: okna osadené, všetko vyčistené, omietnuté a plné auto malých obalov s rôznymi odtieňmi na náterových hmôt - špalety a okolie vymaľované. On je spokojný s oknami, cenou, prácou i kvalitou i keď to bol Poliak o ktorých hovoríme ako o nekvalitných. Nepozeraj na cenový rozdiel objednaj tovar v tej istej cenovej relácii ako u nás a aj oní vedia previesť kopu dobrej a kvalitnej práce. U nás robili vari všetky firmy, ktoré na trhu existujú či naše, alebo poľské a pri rovnakých cenách je aj rovnaká kvalita.