sway
14.07.05,10:51
Ahojte - prosím ľudkovia akú mzdovú položku zadávate v OLYMPE keď bol zamestnanec na školení na žiadosť zamestnávateľa, - chce mu to riadne zaplatiť, ale neviem, či to ide do odpracovaných hodín....

:confused: dík moooc - s ú r n e !!!
Johanka
14.07.05,08:55
Je tam niekde položka "zvyšovanie kvalifikácie". Ale už som to raz dala aj do odpracovaných hodín.
sway
14.07.05,09:02
Je tam niekde položka "zvyšovanie kvalifikácie". Ale už som to raz dala aj do odpracovaných hodín.
dík - to som našla, skúsim to tam teda dať, nebola som si istá a uvidím čo to spraví. Vďaka !!!:)
sway
14.07.05,09:35
dík - to som našla, skúsim to tam teda dať, nebola som si istá a uvidím čo to spraví. Vďaka !!!:)
Aby to nebolo tak jednoduché - a čo POHREB? - moc dík....
Johanka
14.07.05,09:40
To netuším a nie som pri PC kde mám mzdy. Asi nejaký paragraf.
sway
14.07.05,09:43
idem hľadať - zatiaľ dík - dám to ešte do miezd....
Velettka
14.07.05,09:45
to školenie by som dala normálne do odpracovaných hodín ..... a ten pohreb normálne osobné prekážky v práci položka 360 myslím (paragraf - osobné volno platené priemerkou), ak je to niekto blízky (kukni bližšiu špecifikáciu v zákonníku práce myslím - prekážky v práci na strane zamestnanca) a podľa toho buď ten platený paragraf, alebo neplatené volno (ale ospravedlnené) ....
... môj názor
sway
14.07.05,09:45
už som tu našle, že to patrí medzi štátne sociálne dávky - ale pohreb v Olympe pod nimi nemáme....no čo už...
sway
14.07.05,09:48
to školenie by som dala normálne do odpracovaných hodín ..... a ten pohreb normálne osobné prekážky v práci položka 360 myslím (paragraf - osobné volno platené priemerkou), ak je to niekto blízky (kukni bližšiu špecifikáciu v zákonníku práce myslím - prekážky v práci na strane zamestnanca) a podľa toho buď ten platený paragraf, alebo neplatené volno (ale ospravedlnené) ....
... môj názor
dík moc, dám mu tú 360, dáva mu to priemerku, skúsila som to...:p
Lucy
14.07.05,09:48
Sway, pohreb patrí pod Dôležité osobné prekážky v práci podľa § 141 - v Olympe pod kódom 360. :) - nazvané osobné prekážky platené priemerom
sway
14.07.05,09:48
VĎAKA za rýchle rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p :p
Velettka
14.07.05,09:51
:-)) neni zač, len si ešte pozri, či bol niekomu blízkemu na pohrebe, alebo "len" niekomu z rodiny. Lebo v tom je rozdiel. Platené je len napr. ak mu zomrie manžel/manželka/dieťa/rodič.... ak je to teta, strýko, sused, tak sa to berie ako neplatené volno ..... skús si to pozrieť bližšie tie špecifikácie v zákonníku....




VĎAKA za rýchle rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p :p
Lucy
14.07.05,09:52
Inak ak robíš výplatu zamestnancovi a nevieš si poradiť s kódom ako to máš zaradiť, tak ak si v tvorbe výplaty a pridáš novu položku tak je ja tam mzdová položka, ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

Naučila ma to pani Kimáková z Krosu zo Žiliny, je veľmi milá a ochotná pomôcť, rada ju počujem a porozprávam sa s ňou, ak niečo potrebujem. A aj touto cestou sa jej chcem poďakovať, keďže som si všimla, že navštevuje túto stránku. :)
Lucy
14.07.05,09:54
:-)) neni zač, len si ešte pozri, či bol niekomu blízkemu na pohrebe, alebo "len" niekomu z rodiny. Lebo v tom je rozdiel. Platené je len napr. ak mu zomrie manžel/manželka/dieťa/rodič.... ak je to teta, strýko, sused, tak sa to berie ako neplatené volno ..... skús si to pozrieť bližšie tie špecifikácie v zákonníku....
A ja doplním, že je to § 141 ods.2 písm.d) zákonníka práce
sway
14.07.05,09:58
Dík Lucy, to viem, len som to nevedela zaradiť, priznám, že v mzdách sa dosť spolieham na Kros.
Velettka
14.07.05,09:59
ďakujem, to som netušila .... pomôže mi to :-))

ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

:)[/QUOTE]
sway
14.07.05,10:08
ďakujem, to som netušila .... pomôže mi to :-))

ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

:)[/QUOTE]

SUPER - BOMBA !!!! - to som nevedela - díííííííííííííííííííííííí íííík !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:) :p :D
Sykorka21
14.07.05,10:28
Na pohreb máš § aj v OLYMPE položka č. 360 ostatné prekážky platené priemerom (paragraf), ale iba v prípade ak ide podľa ZP §141 ods. d
Kimáková
14.07.05,11:25
Inak ak robíš výplatu zamestnancovi a nevieš si poradiť s kódom ako to máš zaradiť, tak ak si v tvorbe výplaty a pridáš novu položku tak je ja tam mzdová položka, ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

Naučila ma to pani Kimáková z Krosu zo Žiliny, je veľmi milá a ochotná pomôcť, rada ju počujem a porozprávam sa s ňou, ak niečo potrebujem. A aj touto cestou sa jej chcem poďakovať, keďže som si všimla, že navštevuje túto stránku. :)
Dakujem Lucy za pochvalu. Akurát som išla opisovať zázračnú klávesu F1 a už si ma predbehla. Takže ďakujem.