jamajka
23.04.09,20:15
Ahojte "poraďáci - pohoďáci". Nestretli ste sa prosím s týmto problémom niekto? Pri vystavovaní faktúry v Pohode zadávam kolonku dátum daňovej povinnosti, po vytvorení tlačovej zostavy je na faktúre dátum vzniku daňovej povinnosti. Odberateľ odmietol prevziať faktúry z dôvodu nesplnenia náležitostí podľa Zákona o DPH, trvá na dátume dodania tovaru.
Ziarowka
23.04.09,19:53
je to to isté... ja som sa streta s toľkými rôznymi faktúrami, že nad niektorými sa mi až rozum pozastavil. Poprípade ak máš report designer, tak kolonku dátum vzniku daňovej povinnosti premenuj na dátum dodania... predtým som robila v Datalocku a oni mali kolonku dátum vzniku daňovej povinnosti a v zátvorke dátum dodania... ide o to, aký významný klient to je, a či to stojí, za čas strávený úpravou, aj keď v RD je to bec 5 minút a menej...
jamajka
23.04.09,20:13
Presne tak som to aj urobila, prepísala som kolonku.....
robin1
27.01.10,16:44
Ahojte, potrebujem v Pohode vystaviť faktúru, ktorá má dlhý text, kt. sa mi nezmestí do textového poľa. Viete mi poradiť ako ho tam dostať?
Onko
28.01.10,11:19
Ahojte, potrebujem v Pohode vystaviť faktúru, ktorá má dlhý text, kt. sa mi nezmestí do textového poľa. Viete mi poradiť ako ho tam dostať?

V takom prípade je možné využiť záložku Poznámky, údaje v hornom okne sa tlačia, Interné poznámky v spodnom nie.
Betina2
04.07.12,23:32
Dobrý deň,
vystavujem položkovú FA (bez väzby na sklad) na uskutočnených 15 ks jednotiek služby. S dodávateľom bola dohodnutá v objednávke suma 65 eur za jednotku vrátane DPH, celková suma k úhrade bude 975 eur. V položke faktúry zapíšem text služby, 15 ks a jednotkovú čiastku 65 eur, a tiež zaškrtnem políčko "S", program dopočíta základ dane (spolu za 15 jednotiek) a DPH. Všade čítam, že na FA má byť ale uvedená jednotková cena bez DPH a nie s DPH. Mám FA vystavovať tak, že ručne prepočítam jednotkovú cenu na 54,1666 eur a nezaškrtnem políčko "S" ? Kedy je vlastne výhodnejšie použiť jednotkovú cenu "S" dph a kedy bez DPH? Mám viacej takýchto faktúr, kde je vopred v objednávke dohodnutá cena za jednotku vrátane DPH, rada by som to mala v poriadku, ale nemám chuť každú jednotkovú cenu s daňou vopred prerátavať na kalkulačke na jednotkovú cenu bez dane. Nemohla by existovať tlačová zostava, ktorá by tlačila jednotkovú cenu bez dane za každých okolností?
Ďakujem za info.
Onko
08.07.12,10:33
Nemohla by existovať tlačová zostava, ktorá by tlačila jednotkovú cenu bez dane za každých okolností?

Tlačová zostava by mohla existovať, v Pohodou sa dodáva aj Report Designer na úpravu tlačových zostáv, v ktorom si to môže každý sám upraviť podľa vlastných požiadaviek. Alebo si úpravu u niekoho objednať, alebo nástojiť na dodávateľovi Pohody, aby zostavu bezplatne upravili, ak nie je v zmysle zákona.