kvetkap
24.04.09,08:55
Dobrý den, som tu dnes prvýkrát a chcela by som poprosiť či by ste mi nevedeli poradiť vyriešiť pre niekoho triviálny problém... som účtovníčka - začiatočníčka,môžu sa účtovať v jeden den na jednom doklade -/ výstup z PC program Korwin /viaceré účtovné prípady... nakoľko mi program sám vygeneruje všetky operácie dna. Kontrolou mi bolo vytknuté že jeden prípad musí byť jeden samostatný doklad, čo si neviem úplne predstaviť...Ďakujem
mmj
24.04.09,07:13
neviem si presne predstavit co tym myslis. program Korwin nepoznam. o com sa konkretne uctuje v uct. pripadoch? ja napr. neuctujem o dennych trzbach, ale o mesacnych. postovne som kedysi uctovala samostatne. 2 danove kontroly sa ma spytali preco to tak robim, ked oni by akceptovali, keby boli vsetky doklady zuctovane na konci mesiaca. tak to tak robim. setrim svoj cas i nase lesy. ALE! ak mam v jeden den nakup kanc. potrieb, materialu,.... kazdy doklad uctujem ako samostatny uctovny doklad... snad ti to pomoze:)
grammatika
24.04.09,07:19
Ja si každý mesiac roztriedim všetky bločky napr.robím stavebnú firmu, tak si roztriedim bločky podľa jednotl. stavieb a pripnem k jednému (ak ich je až príliš veľa tak k viacerým) VD. Ale účtujem pod jedným VD viac pohybov - každý bloček rozpíšem na ZD a DPH. Keď som mala kontrolu na DPH, tak to tak chceli.
Benko
24.04.09,15:40
Len mám potom problém, keď niečo hľadám. Tak znovu účtujem každý bločik.
betka
24.04.09,20:47
Súhrnný účtovný doklad=zberný účtovný doklad. O týchto dokladoch účtujeme, ak nemáme napr. prijatú FA-externý doklad, VFA. súhrnný účtovný doklad použijeme napr:
- ak účtujem predaj zásob na základe dokladu súhrnného zo skladu: 504/132 (skladníčka mi dá všetky pohyby skladu na jeednom doklade, a ja vytvorím o napr. tisícich predajoch jeden účtovný doklad: 504/132. INT
- neviem si predstaviť, že by som každú VFA účtovala: 311/604,343 a následne k tejto FA 504/132. Jednoducho na konci mesiaca zaúčtujem súhrnom.
svetluška
24.04.09,20:59
predaj cez registračnú pokladnu účtujete samostatne každý deň,alebo len mesačnú uzávierku? Ak mesačne je to v poriadku aj z hľadiska DPH ?
JarkaL
24.04.09,21:04
Stačí zaúčtovať až mesačnú uzávierku. Nakoniec veď aj denná uzávierka je súhrnný doklad, na ktorom máš všetky tržby za celý deň.
svetluška
24.04.09,21:14
Dakujem,budem mať menej roboty.Slnečný víkend prajem všetkým poraďakom.