Liptáčik
24.04.09,08:54
Môže človek, ktorý poberá plný invalidný dôchodok pracovať na dohodu? Jednalo by sa o úplne jednoduché práce - polievanie v záhradníctve, cca 10 - 15 hodín mesačne. V podstate sa jedná o to, že pobyt v tomto prostredí mu robí dobre na psychiku - a v záhradníctve ho bez Dohody nechcú zobrať. Invalidný dôchodon nesúvisí so psychickým stavom.
Tweety
24.04.09,06:55
Môže človek, ktorý poberá plný invalidný dôchodok pracovať na dohodu? Áno, môže. Jednalo by sa o úplne jednoduché práce - polievanie v záhradníctve, cca 10 - 15 hodín mesačne. V podstate sa jedná o to, že pobyt v tomto prostredí mu robí dobre na psychiku - a v záhradníctve ho bez Dohody nechcú zobrať. Invalidný dôchodon nesúvisí so psychickým stavom.
Odpoveď v texte.
Liptáčik
24.04.09,07:03
Ďakujem za odpoveď. Určite ho poteší. Nebude však mať problémy s dôchodkom?
Tweety
24.04.09,07:03
Ďakujem za odpoveď. Určite ho poteší. Nebude však mať problémy s dôchodkom?
Nie a prečo by mal?
Sabadka
24.04.09,07:04
Ďakujem za odpoveď. Určite ho poteší. Nebude však mať problémy s dôchodkom?
Nie
Liptáčik
24.04.09,07:09
Ešte raz ďakujem. Má záujem o túto malú prácu a mal obavy, že ak by pracoval na dohou, mohol by mať ohrozený dôchodok. :)
ivka70
24.04.09,17:55
Ešte raz ďakujem. Má záujem o túto malú prácu a mal obavy, že ak by pracoval na dohou, mohol by mať ohrozený dôchodok. :)
Plny invalidny dochodca moze na vlastnu zodpovednost pracovat kolko vladze. Nijako mu to plny invalidny dochodok neovplyvni.
JarkaL
24.04.09,20:11
Je to tak, keď som bola ja pred posudkovou komisiou, sama lekárka mi povedala, že sa môžem aj zamestnať, ak sa na to cítim. Bohužaľ sa na to ani zďaleka necítim. Tiež by ma bavilo polievať tie kvetinky alebo požičiavať knihy v knižnici, človeku je doma smutno, ten kontakt s ľuďmi veľmi chýba.
kaktusak
17.09.12,14:43
Dobrý deň, som tu nový a možno sa nepýtam v dobrej rubrike. Som na plnom inv.dôch. a rád by som si trochu privyrobil. Žiaľ chodiť niekam do práce sa mi nedá. Viem však dobre fotografovať, mal som fotografie na rôznych výstavách v CZ aj SK a teraz som začal doma pliesť košíky. Chcel by som vedieť či môžem uzavrieť s nejakým odchodom dohodu o predávaní mojich výrobkov a fotografií. Ďakujem za odpoveď.
Zdenka 0705
17.09.12,15:02
Môžeš, čoby nie. Aj ja som na "plnom" ID a som sa zamestnala v chránenej dielni na 4 hodiny denne.
Z dohody do konca roka odvody neplatíš, po 1.1.2013 už áno, ale to Ti strhne zamestnávateľ.
kaktusak
17.09.12,15:06
no, ja sa práve nechcem zamestnať v tom obchode, ja by som chcel len dohodu o predaji mojich výrobkov, lebo by som chcel osloviť viacero obchodov, aby predávali moje výrobky.
Mila123
17.09.12,15:27
no, ja sa práve nechcem zamestnať v tom obchode, ja by som chcel len dohodu o predaji mojich výrobkov, lebo by som chcel osloviť viacero obchodov, aby predávali moje výrobky.
ale na túto činnosť , ak nebude príležitostná, jednorázová, náhodilá musíš mať oprávnenie......(napr. živnostenské)
Zdenka 0705
17.09.12,15:29
SZČO môžeš byť, aj keď si "plný" ID.
kaktusak
17.09.12,15:42
neviem čo je príležitostná a jednorazová činnosť, ale ja počítam, že predám max 1-2 košíky za mesiac, foto možno žiadnu ... na to si mám robiť živnosť?