Steenko
24.04.09,09:04
Dobry den,

chcel by som sa opytat na vsetky informacie ohladom prenajmu priestorov pre ucely sidla spolocnosti od fyzickej osoby v jej byte, ktory ma v osobnom vlastnictve.

Je potrebne priestory previest na nebytove?
Ako by to bolo s platenim dani za prenajom? Aka je hranica vysky rocnej sumy za prenajom, do ktorej sa nemusi odvadzat dan?

Za vsetky informacie vopred dakujem.

M.
Johnyb11
24.04.09,07:59
Staci ti ked ti majitel bytu (co si asi ty) da suhlas aby si tam mohol mat sidlo spolocnosti. K tomu potrebuje Kopiju listu vlastnictva overenu na matrike.
No a co sa tyka tej dani. Myslim ze je to okolo 26000sk rocne.
Steenko
24.04.09,08:39
Staci ti ked ti majitel bytu (co si asi ty) da suhlas aby si tam mohol mat sidlo spolocnosti. K tomu potrebuje Kopiju listu vlastnictva overenu na matrike.
No a co sa tyka tej dani. Myslim ze je to okolo 26000sk rocne.

Riesit to cestou suhlasu vlastnika nehnutelnosti by bolo jednoduchsie, ale potrebujem tento vztah upravit nejakou zmluvou, aby dotycna fyzicka osoba mala moznost napr. zmluvu vypovedat.

Ak existuje iny sposob, ako zabezpecit pravo vlastnika vypovedat suhlas a zakomponovat to do nejakej zmluvy ci dohody, sem s nim :)
Johnyb11
24.04.09,09:59
Tak ti staci podpisat zmluvu (dohodu) o prenajme bytovych priestorov. Vzor takej zmluvy najdes na nete... Ale chcem ta upoyornit ze pri zapise s.r.o potrebujes suhlas vlastnika + LV, nestaci zmluva o prenajme.
Steenko
24.04.09,10:25
Viem, ktore dokumenty su potrebne k zapisu do OR.
Nie som si vsak isty, ci sidlo moze byt zriadene v prenajatych bytovych priestoroch a ci by nemalo ist skor o priestory nebytove, cize by bolo potrebne, aby vlastnik urobil zmenu na katastri.
Johnyb11
24.04.09,15:51
Ja mam sidlo spolocnosti v bytovych priestoroch a nie je v tom problem a dohodli sme sa ze zan aj budem platit najom... Takze myslim ze to nie je problem...
rmspolocnosti
23.06.09,18:19
Riesit to cestou suhlasu vlastnika nehnutelnosti by bolo jednoduchsie, ale potrebujem tento vztah upravit nejakou zmluvou, aby dotycna fyzicka osoba mala moznost napr. zmluvu vypovedat.

Ak existuje iny sposob, ako zabezpecit pravo vlastnika vypovedat suhlas a zakomponovat to do nejakej zmluvy ci dohody, sem s nim :)

Možnosť vypovedať prináleží vlastníkovi nehnuteľnosti aj pri udelení súhlasu so sídlom spoločnosti. Z časového hľadiska to bude pri "vysídlení" rovnaké.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.